Odporúčte knihu !

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Willy » 17 Jún 2014, 13:44

(YU)KONSKÝ ZÁPISNÍK

Dostal jsem asi před 14 dny tuhle čerstvou knižní novinku jako dárek od Nataniela.

Yukonsky zapisnik 01.jpg

Mohu říct, že kniha se mi moc líbila.
Kdo se chce dozvědět, jak to vypadá v současné době v kanadských loveckých táborech, má skvělou příležitost.
Martin "Notbúk" Šóš rodák z Tatier prožil jednu loveckou sezónu zaměstnán jako wrangler, tedy člověk, který se stará o koně.
Ty slouží k přepravě veškerého materiálu a i lovců daleko do divočiny. Při cestě zpět pak odváží maso a trofeje z ulovené zvěře - medvědi, horské ovce, sobi, losi ... .)

Yukonsky zapisnik 03.jpg
Dvě ilustrační fota stažené někde z internetu

Yukonsky zapisnik 04.jpg
Upřímně řečeno je v tom kousek romantiky

Martin popisuje nejen svoje romantické pocity, ale i realitu každodenní dřiny v jakémkoliv počasí.
Poznáme nejen různé způsoby lovu, ale i zdařilé historky ze života bushpilotů, loveckých průvodců, táborových kuchařů i indiánů. Snad jedinou věc, kterou bych autorovi a i nakladateli Slovenský spisovatel vyčetl, že kniha nemá prakticky žádné foto :( .

Yukonsky zapisnik 02 Martin Notbuk Šóš.jpg
Martin "Notbúk" Šóš

... Skutočnosť je oveľa farebnejšia než sen! Vo sne málokedy prší, fúka studený vietor, niečo bolí, niečo sa človeku nechce, na nič nemusí dlho čakať. Sen je zmes krásnych, no krátkych a nesúvislých radostí. Skutočnosť je niť, na ktorej sú tieto radosti navlečené a zároveň sú poprekladané všeliakými prekvapeniami. Spomínal som na svoj prvý výlet v sedle, na knihy z detstva. Teraz žijem v prostredí z doborodružných románov, no moj život ani zďaleka nepripomíná príbehy obľúbených hrdinov kníh, filmov, či vlastných fantázií. V ich príbehoch sa stále deje dačo vzrušujúce. Hrdina buď bojuje, vedie alebo počúva tajný rozhovor, majstruje niečo životně dôležité alebo sa dvorí nejakej nadpozemsky krásnej dáme.
A čo ked je po boji, poľovačke, majstrovanie je únavné, alebo chýbajú nástroje, niet komu sa dvoriť a večierka je eště daľeko? Čo robia všetci tí hrdinovia? Vo filme, v knihe nemajú šancu v pokoji si niečo prečítať, alebo len tak posedieť na latríně s výhľadom na hory, či si zahrať karty ... .

... Los bol zmrznutý na kameň. Kým sme s Macom sekerami porcovali mäso, aby sa vošlo do konských kontajnerov, tak Charlie rozložil oheň. Kone stáli nehybne v strmom svahu, kopyta predných nôh na úrovni chvosta. Báli sa pohnúť, aby sa neskotúľali medzi stromy. Pri nakladaní prvá odmietla poslušnosť Gee. Museli jsme ju s Charliem pevne držať, kým Maco pripevňoval kontajnery na drevenú konštrukciu.
"Martin upokoj ju, kým nenaložíme aj toho druhého, inak tu propukne revolúcia," nakázal mi Mac. "Postav se pevne k jej hlave a nedovoľ, aby sa šúchala o strom. Bude sa chcieť zbaviť nákladu."
Chytil som Gee pevne pod hlavou a celou svojou vahou som sa zavesil na ohlávku. Kobyla mi plecom uštedrila bodyček a vzápätí tesne minula kopytom špičku mojej nohy.
Írečitě som jej vynadal v rodnom jazyku. Slovenčina opäť slávila veľký úspech, kone na chvíľu úplne ustrnuli.
"Toto ma budeš muset naučiť!" smial sa Charlie a pokúšal sa napodobiť môj jazykový prejav. "Prosím, prelož mi, čo si hovoril."
"No neviem, myslím, že také slová v angličtine ani nemáte," zkúsil som sa vyhnúť strate svojej dôstojnosti.


Doufám, že Martin napíše i ještě další pokračování. Na konci knihy se zmiňuje, že strávil dlouhý čas i s jedním Yukonským trapperem na jeho "trappline".
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Willy » 30 Jún 2014, 19:56

JEŠTĚ JEDNOU (YU)KONSKÝ DENÍK

Dostal jsem před pár dny zajímavou poštu. Nedalo mi to a rád bych se s vámi o ní podělil.


Ahoj Willy,

Úplne náhodou som našiel toto fórum s odkazom na (Yu)konský zápisník. Vďaka za recenziu. Som rád, že sa Ti kniha páčila.
Na obranu vydavateľa musím povedať, že Slovenský spisovateľ fotky v knihe chcel mať, ale ja som nechcel. Viedli ma k tomu tieto dôvody:
- chcel som nechať na čitateľa, nech si krajinu a ľudí predstaví sám. Pamätám si viacero kníh, kde som si niečo predstavoval a fotky boli pre mňa rušivé. Fotkou (zvlášť, keď nie som fotograf) nevystihnem realitu.
- urobil som počas tej sezóny pomerne málo fotiek a navyše takmer žiadne s hlavnými hrdnami knihy a taktiež len málo s koňmi a to je asi to hlavné, čo by chceli ľudia na fotkách vidieť
- tiež som nechcel, aby bola kniha príliš drahá a aby sa pohodlne dostala mojim kamarátom.

Na záver malá satisfakcia. Fotky ku knihe nájdeš tu:
http://knihy.vetroplachmagazin.sk/kniha ... -sosa-1025

Nechávam na Teba, či ten link na tomto portáli zverejníš alebo nie.
Nepoznám pravidlá, ani zvyklosti tohoto portálu a nemám ani čas ich študovať.

S prianím všetkého najlepšieho,

Notbúk


Upřímně řečeno, bylo to pro mne dost milé překvapení a tak plním přání a dávám odkaz na jeho fotky.
Mimochodem Notbúk se stal členem našeho portálu :) .


Notbúk 01.jpg
VÍTEJ MEZI NÁMI!
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Chameleon_sk » 30 Jún 2014, 20:45

Musím povedať, že knihu som prečítal na jeden šup za príjemného hojdania v hamake.
Vrelo odporúčam.

Vďaka Willy za tvoju recenziu, ktorá dopomohla aby sa autor podelil s nami aj o fotografie.

Notbúk: k tej knihe viem povedat len: klobuk dole, vyborne napisana - you nailed it. :yees:
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod tatinko » 01 Júl 2014, 07:58

Fajn kniha, prijemné čítanie. :yees:
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod mohadive » 03 Júl 2014, 21:36

kupil som si ju tiez.u mna je ale top v tejto tematike "lovcom v tajge"
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod mohadive » 04 Aug 2014, 09:28

Odporaucam dobru knihu od Leosa Simanka. Je to cestovanie dvoch Cechov po Kanadskej divocine. Velmi dobre napisane, napinave citanie. Proste parada. Kupil som si hned dve. Po precitani som si objednal dalsie 4 knihy od Simanka.
http://www.gorila.sk/product/148947

Kto by chcel - poziciam.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Willy » 26 Aug 2014, 13:48

VĚTRNÉ TOULÁNÍ V HEDVÁBNÝCH ČASECH - nová kniha Miloslava NEVRLÉHO

Co napsat o autorovi M. Nevrlém?
Kdo už od něj něco četl - ten určitě zajásá, že je třetí rozšířené vydání jeho knihy na světě.
Kdo od něj zatím nic nečetl, ten má před sebou čtení, které vnímavého poutníka a vyznavače přírody chytí za srdce a mně nezbývá než mu závidět, že všechny ty příběhy má teprve před sebou.

Kniha Nevrly.jpg

Více informací a kde knihu objednat najdete zde:
http://www.trampsky-magazin.cz/blog/vet ... o-331.html
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Gryf » 27 Aug 2014, 12:47

Willy píše:VĚTRNÉ TOULÁNÍ V HEDVÁBNÝCH ČASECH - nová kniha Miloslava NEVRLÉHO



Willy ja bym napsal tak, stara kniha s nowymi bonusovymi kapitolami. Ja już mam.
Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Willy » 14 Sep 2014, 15:24

MONTY WALSH – MUŽ SE SRDCEM KOVBOJE.

… „Říkáte, že sháníte dobrýho kovboje? Vemte si támhle Montyho, co zrovna stojí u pultu. Nejlepší honák, na kterýho jsem narazil. Takovejch už dnes moc není. Minulý jaro, když jsem byl dost pozadu se značkováním, tak mě vytáh z bryndy. Samozřejmě, že ho nemůžete získat hned. Teď má v kapse ještě trochu dolarů. Počkejte pár dní a hned to bude jiná písnička. Taky je možný, že pak budete muset zaplatit šerifovi, aby ho pustil z díry, ale vyplatí se vám to. Bude mít pocit, že je vám zavázanej, a tak vám vrátí všechno, co jste za něj zaplatil, a ještě něco k tomu. Samozřejmě, že ho nedokážete udržet dýl než jednu sezónu. Má v sobě nějaký trhání, který ho honí z místa na místo. Ale vypomůže vám se vším, co vám slíbí, a až bude odcházet, tak budete sakra litovat, že ho ztrácíte. Ale odejde. Jak dostane to trhání, tak ho neudržíte. Takovýhle chlapy člověk nezmění. A možná je to dobře, že je nezmění. Patřej k těm starejm dobrejm časům, který už dneska mizej. Až umře poslední z nich, tak v týhle zemi bude něco chybět. Jo a ještě něco. Jestli máte ňáký koně, se kterýma máte potíže, tak se mu stačí vo tom jenom zmínit. Až na nich zapracuje, tak už vám problémy dělat nebudou.“ ...

Ne nebojte se, že vás chci obtěžovat nějakou lacinou a bezduchou kovbojkou, tahle kniha opravdu stojí za to. Jenom se mi zdálo, že vás v poslední době až příliš často oblažuji literaturou věnovanou jen tundře, tajze nebo severským krajům. A tak jsem pro tentokrát zalovil v trochu jiném soudku. Vlastně ani nejde o cestopis. Je to spíš román, po kterém rád sáhnu, když si potřebuji spravit náladu.

muž se srdcem kovboje 01.jpg

Kniha se objevila v partě někdy kolem mých osmnáctin a očarovala nás všechny. Šla z ruky do ruky a z našeho pohledu se svět tehdy dost jasně dělil na ty, kdo jí už četli a kdo ještě ne. Měl jsem ji tehdy půjčenou jen na pár dní, ale tak mě chytla, že jsem si stejně jako většina ostatních umanul, že si jí obstarám. A to byl ten problém, prostě nebyla k sehnání. Nakonec jsem jí k velkému překvapení získal až tím, že jsem se oženil. Moje žena jí totiž měla, jak se později ukázalo, ve své knihovně. Samozřejmě jsem se hned kamarádům pochlubil. A představte si, že se mezi nimi našli i takoví závistivci :shock: , kteří hned nestoudně tvrdili, že prý jsem se stejně ženil hlavně kvůli té knize :roll: . No řekněte, to teda nebylo úplně fér :( .
Ale abych pokračoval, jsem přesvědčen, že i vám se ta kniha bude moc líbit. Ptáte se, kde beru tu jistotu. To je jednoduché, když se mezi woodcraftery před mnoha lety objevil nový kmen, byla v jejich vedení nerozlučná dvojice sympatických mladých kluků – představili se přezdívkami - Chett a Monte. Zastříhal jsem ušima a hned jsem se raději pro jistotu zeptal, jestli si tak náhodou neříkají právě podle hlavních postav výše zmíněné knihy. Oba jen přikývli.
Jaký lepší důkaz ještě chcete mít – podle „blbejch“ knih si prostě lidi přezdívky nevybírají.

Nečekejte klasický western, střílet se tam bude jen opravdu málo. Spíš se připravte na velmi realistický pohled do obyčejného života kovbojů se všemi jejich radostmi a strastmi.

03 Tight-Dally-and-a-Loose-Latigo-Charles-M.-Russell.jpg

Poznáte poněkud drsné, ale přímočaré chování mužů z ranče „Diagonála Y“, ale stejně tak si vás podmaní opravdovost přátelství jejich dvou hlavních hrdinů. Budete se smát nad spoustou skoro neuvěřitelných historek a nakonec možná i vám v závěru vstoupí slzy do očí.

02 Camp_Cook's_Troubles_by_Charles_Marion_Russell.jpg

Román „ MUŽ SE SRDCEM KOVBOJE “ napsal uznávaný americký spisovatel Jack SCHAEFER. Literární kritici o něm tvrdí, že díky jeho vypravěčskému talentu, ale hlavně daru vybrat vhodné náměty, přivedl k četbě o Divokém západu i lidi, kteří s westernem původně nechtěli mít nic společného. U nás se autor asi nejvíc proslavil svojí prvotinou „Jezdec z neznáma“. Pokud to nevíte a považoval bych to za dosti závažný nedostatek, tak onen neznámý jezdec, který dokonce vystupuje v jedné české oblíbené písničce byl ... - ano správně - byl to SHANE.

Díky nakladatelství Toužimský a Moravec se u nás Schaeferovo dílo opět znovu objevilo. Kromě dvou výše zmíněných knížek vyšly i další soubory jeho povídek s názvem „ŠIRÉ PASTVINY“, „PRVNÍ KREV“, ROTA ZBABĚLCŮ, HRDINOVÉ BEZ SLÁVY, KAŇON atd. Dnes je kniha „MUŽ SE SRDCEM KOVBOJE“ celkem běžně v nabídce českých internetových i kamenných antikvariátů. A za docela rozumné ceny, které se pohybují v rozmezí 50,- až 100,- Kč.

Nemusí se z vás hned stát vyznavači kovbojek, ale pokud chcete být alespoň trochu „in“, pak doporučuji přečíst si příběh Montyho Walshe - tedy muže se srdcem kovboje.

No a tady je ukázka jedné z vydařených historek:

… „Když už tak mluvíme vo nedělích, to mi připomíná dobu, kdy byl ve městě jeden kazatel, kterej vždycky pořádal náboženský cvičení. Jeden z nás, Hat Handerson, vobčas tyhle spády měl, a tak nás jednou nahustil, abychom tam taky zajeli. Tak jsme se tam vypravili, naladěný na měkko a slibovali si, že tam nebudeme tropit žádný vejtržnosti. Ten kazatel byl takovej dlouhej hubenej houžvička s vobličejem jak suchá švestka a vypadal, jako by ho na světě vůbec nic netěšilo. Vodlehčil mandlím a začal mluvit. Jestli to uměl? Páni, z toho ty slova lítaly, že je člověk sotva stačil pochytat. Byl posedlej peklem a věčným zatracením. V jednom kuse mu v hlavě strašily hříchy. Zdálo se, že ať člověk udělá co chce, při čem by si užil jen trochu legrace, tak to byl hned hřích. Pokládal za samozřejmý, že jsme všichni od hříchů tak černý, jako bysme se už nikdy nemohli vydrhnout do čista. Bylo to až drobet urážlivý, jaký měl von vo nás mínění. Ale hádám, že takovej kazatel si myslí, že na to má patent, aby mrskal jazykem, jak se mu zachce. Von pokládal za největší hřích, když někdo nechodí pravidelně do kostela a neklaní se až k zemi a div se nepřetrhne, aby udělal všechno, co mu kazatel přikáže. Člověk kterej to nedělá, vo tom prohlásil, a máchal při tom rukama na všechny strany, že se bude smažit ve věčným zatracení, dokud nezaduje trouba k poslednímu soudu. A pak i potom. Chrlil kolem sebe oheň a síru vo sto šest. Prostě dělal, jako by mohl rozdávat do toho horkýho kraje jízdenku každýmu, kdykoliv se mu zachce. Díval se na nás, ztracený dušičky tak upřeně, jako by měl na mysli hlavně nás. Když už se mu zdálo, že nás dostatečně zastrašil a zahnal do vohrady, kde nám může v klidu vypálit svou značku, tak vyrazil do finále a řekl: „Každej, kdo z vás se chce dostat do pekla a počítat se mezi zatracence, ať teď vstane!“
A na to se zdvihne Monte a povídá: „Jestli je pravda, to co jste nám tady blekotal, tak já teda radši jdu do toho pekla, ba přímo tam peláším.“ A Chet vedle něho taky vstane a řekne: „Eště nikdá jsi nešel nikam, Monte, kam bych s tebou nešel i já, a tak hádám, že ti budu dělat společnost.“ Na druhý straně sálu vstane Rozbuška Kent, vytáhne revolver, drží ho tak nějak nedbale v ruce, rozhlídne se a povídá: „Počítám, že nás je tady víc, který míříme stejným směrem, a jestli je někdo potentočkovanej, nevstane a nepřizná to, tak je klidně možný, že se tam dostane vo moc dřív, než by čekal.“
Ale to už jich většina stojí. Jenže nečekaj, až je někdo spočítá, všichni páděj k východu jak splašený stádo.“


04 in_without_knocking_russell1.jpg

Autorem obrazů, kterými jsem text doplnil, je jeden z nejklasičtějších amerických westernových malířů té doby - Charles M. RUSSEL. Když si jeho jméno zadáte do Google, máte o pěkný večer postaráno.

Pokud by se vám nechtělo knihu číst, je tu možnost podívat se i na zfilmovanou verzi, ve které si roli Montyho Walshe zahrál Tom Selleck. Není to špatně natočený film, ale kniha je dějem daleko bohatší, konec konců posuďte sami - http://www.csfd.cz/film/43554-muz-se-srdcem-kovboje/ . Existuje i ještě daleko starší filmová verze, kde hraje hlavní roli Lee Marwin - http://www.csfd.cz/film/12514-monte-walsh/ .
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Pája » 16 Sep 2014, 23:04

Není to kniha, ale zajímavý článek o E.T. Setonovi, odkazovaný na stránkách LLM. ;-)

Kód: Vybrať všetko
https://docs.google.com/file/d/0B4aDORrHCdEtVmhGS3o0RmJFdVU/edit
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Gryf » 27 Sep 2014, 10:58

"Muž, ktorý sadil stromy"

JEAN GIONO

http://www.pinetum.org/GionoSK.htm

Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod bb69 » 29 Sep 2014, 16:42

Ahojte! Knihy "Lovcom v tajge" od J.Kozaka a "Muži divočiny" od Helge M.Ingstada som čítal aj ja a môžem potvrdiť-skvelé knihy! Mám knihy s podobnou tématikou, napr.kniha od manželov Centkiewiczovcov, známych cestovateľov: "Na bielej stope", alebo: Lieselotte Dungel-Gillesová: "Knud Rasmussen" Allen Roy Evans: "Soby sa sťahujú" S.A.Pospjelov: "V snehu východnej Sibíri"
Chcel by som dať do pozornosti knihu "Lovci tigrov" od Anatolija Bujlova. Je to kniha o tom, ako kedysi Rusi v sibírskej tajge odchytávali tigre pre ZOO, a to len pomocou krátkych drevených rázsoch! Tiež sa tu dajú nájsť poznatky o tom, ako dokázali prežiť v krutých podmienkach, napr. počas mrazivých sibírskych nocí. Autor túto prácu pozná z vlastnej skúsenosti, pretože sám bol kedysi lovcom.
Mne osobne sa páčia aj knihy od Rudolfa Luskača - lesného inžiniera a vášnivého lovca, ktorý pracoval v Rusku od roku 1927 až do začiatku Veľkej vlasteneckej vojny. Rozpráva sugestívne svoje zážitky z panenskej Karélie, divokého Kaukazu a pobrežnej prírody Amudarji a Syrdarji i z iných oblastí.
Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov... (Andrej Sládkovič: Detvan)
bb69
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 25 Sep 2014, 15:40
Bydlisko: Očová
Dal Ďakujem: 897 x
Dostal Ďakujem: 455 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Dufi » 29 Nov 2014, 23:37

Si si ju chcel dva krat precitat tak si kupil rovno dva vytlacky? ;)

mohadive píše:Odporaucam dobru knihu od Leosa Simanka. Je to cestovanie dvoch Cechov po Kanadskej divocine. Velmi dobre napisane, napinave citanie. Proste parada. Kupil som si hned dve. Po precitani som si objednal dalsie 4 knihy od Simanka.
http://www.gorila.sk/product/148947

Kto by chcel - poziciam.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Dufi » 29 Nov 2014, 23:50

Willy...zboznujem tvoje prispevky (nielen) v tomto vlakne. S Kozakom si u mna rozciril detske vody. Zboznoval som jeho knihy. Spolu s nim aj diela Rudolfa Luskaca (Revir bez hranic a pod.)..neviem ci tu bol uz spomenuty. Kazdopadne diky za sprijemnenie sobotneho vecera krasnymi spomienkami.

Willy píše:LOVCEM V TAJZE

LOVCEM V TAJZE 02.jpg

....
Já jen musím podotknout, že se ten rok nakonec nad námi dobrý duch severu přeci jen smiloval a my jsme ony labutě o pár dní později konečně mohli pozorovat :wink: .
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odporúčte knihu !

Poslaťod Dufi » 01 Dec 2014, 09:29

Tusim tuto tu tiez nikto nespominal: http://www.martinus.sk/?uItem=126098
seton.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron