Jaroslav Foglar

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Jaroslav Foglar

Poslaťod sally » 06 Mar 2011, 21:02

http://foglarweb.ic.cz/

Myslím, že túto skautskú a spisovateľskú legendu netreba predstavovať. Pre tisíce ľudí bol inšpiráciou prežívať dobrodružstvá, pracovať s fantáziou. Zaviedol KPZ a bol pre mnohých idolom ich detstva.
Toto je stránka venovaná jemu a jeho knihám. Kto o Foglarovi ešte nepočul, doporučujem prečítať si jeho knihu Hoši od Bobří řeky - tá asi najlepšie vystihuje štýl jeho písania i myšlienky a ideály, ktoré vyznával. Veľmi známa je i jeho trilógia o Stínadlech, v ktorých sú hlavnými hrdinami Rychlé šípy - partia chalanov, ktorí sú správni, odhaľujú záhady a tajomstvá...
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Jaroslav Foglar

Poslaťod rayen » 06 Mar 2011, 21:45

aj ja mozem Foglarovky len odporucat, ja som od neho cital pod Junackou vlajkou, skoda ze ma nebavi citat knihy
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jaroslav Foglar

Poslaťod emo_hunter » 06 Mar 2011, 21:54

Tak si prečítaj komix Jaroslav Foglar - Rychlé šípy ♥, alebo ešte aj Svorní gambusíni ♥! Ach kde sú tie časy :cry: ... ?
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Jaroslav Foglar

Poslaťod Pája » 06 Mar 2011, 22:49

Foglar mě uchvátil v době, kdy jsem neměla o nějakém Mearsovi, Kochanském a Gryllsovi už vůbec ani potuchy. Krom toho, že se z jeho knížek člověk lecos dozví, mají ještě tu moc, že sebezapřísáhlejšího měšťáka přinutí se vypravit ven, pod zelené koruny. :camp: A určitě doporučuju aj těm, kterým knihy nic moc neříkají, většina příběhů má takový spád, že jste na konci dřív, než si uvědomíte, že čtete! :yees:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Jaroslav Foglar

Poslaťod mr_kaktus » 27 Jan 2014, 10:03

Ktora bola vasa najoblubenejsia kniha?

Ja som precital (pravdepodobne) vsetky niekolkokrat ale najoblubenejsiu som mal Zahadu hlavolamu :) a potom Pod junackou vlajkou, Devadestaka pokracuje, Kronika ztracene stopy a samozrejme Hosi od bobri reky. Najmenej sa mi pacili Kdyz duben prichazi, Pristav vola a Strach nad bobri rekou :) Ale musim povedat ze kniha ktora by sa mi vyvlovene od Foglara nepacila, neexistovala :)
mr_kaktus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10 Jún 2013, 12:39
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 5 x


Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia