Strihanie videí

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Strihanie videí

Poslaťod atti.hombre » 07 Nov 2012, 21:02

Záleží aké video ( formáty ).Ja som dakedy VHS spracovával v Pinacle studiu 9 na MPeG2...je v češtine,jednoduché. Dakedy seká ( mrzne a kopu scén musím robiť nanovo ). Teraz mám fullhd kameru a to už v tom v tom starom Pinacly nejde- našťastie :mrgreen: by som ošedivel. Kúpil som perfektný program na editáciu Power Director ultra od Cyber Linku. Nemám nikdy čas si k tomu poriadne sadnúť- je v angličtine,neskutočne veľa funkcií a efektov.Priznám sa - neviem s tým robiť ( nastrihám otom potom,ale neviem anglicky a hladať sa mi nechce čo kde je. Nemám tolko času ,ale raz si k tomu sadnem ).Iní si chvália zas Sony Vegas. tu sa poprehadzuj dačo o tom isto najdeš:

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1150649
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Strihanie videí

Poslaťod Bacil » 10 Nov 2012, 22:14

Mám Pinacle 11 a som spokojný, Sony Vegas je tiež ok, skúšal som aj Ulead Video - dá sa, ale nesedel mi. Základ vieš nastrihať aj v Movie Makeri (súčasť XP)...
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Strihanie videí

Poslaťod root » 29 Dec 2012, 00:46

to nie je o konvertovaní, ale o kodeku. Totiž aj keď to budeš v PC konvertovať ( akokoľvek a načokoľvek ) a PC nebude "poznať" zvuk zo zdrojového videa, tak to zkonvertuješ bez zvuku a nikdy tam už nebude! ... Asi najlepšie by bolo nainštalovať ovládače k foťáku do PC, mal by sa tam automaticky doinštalovať audio/video kodek ktorý používa foťák na komprimáciu ( zrejme MPEG4 ) .. Alebo pozri u výrobcu foťáku na stránkach.

Pinnacle je pre laika a príležitostného strihača asi najlepšia volba. Je pravda, že často nepríjemne prekvapí, ale v drvivej väčšine za to môže hardware PC ( pamäť, ktorá robí CRC chyby o ktorých nevieme, ktoré vznikajú v pamäti na takom mieste, ktoré bežné programy nevyužívajú, alebo im to nevadí). Problémom býva práve aj nekorektný kodek. Zároveň je viac ako vhodné ( pri každom AV strih štúdiu ) mať aj nakonfigurovaný harware .. Používať na HD video noťas je ... divné :P . Normálne by malo mať PC pre spojitý dátový tok aspoň 2 HDD - na jednom je zdrojové video a na druhý sa ukladá "výsledok" pri finálnej kompresií ( renderi ). Samozrejmosťou je "voľné miesto" na každom HDD rovnajúce sa aspoň trojnásobku spracovávaného/výsledného súboru-ov .. Jednoducho treba zabezpečiť aby HDD mal rezervu v čítaní ( zápise ) . Možno sa to zdá pri TEORETICKÝCH výkonoch SATA HDD/BUS sranda, ale prax je iná a v PC je milión inách vecí ktoré sa na pozadí môže spustiť počas práce a zapríčiniť kolaps. Pinnacle totiž pri práci nerád uvoľňuje už obsadené pozície v pamäťi a inštrukcie v CPU ( ale to všetky A/V štúdiá ) a môže dôjsť k pádom .. Pri strihu je dobré odpojiť internet a vypnúť antivírovú a malware ochranu - načo zbytočne spomaľovať ( kontrolovať ) to čo čítame a zapisujeme na HDD . Zároveň prerušovaný dátový tok má za následok "mrkanie" obrazu, ktorý síce na PC monitore, či slabom a malom zobrazovači nezbadáte, ale stačí naozaj full HD TV ( 100 až 600 Hz rozklad ) a boli by ste prekvapený na hofno výsledkom - Je to potom na smiech, natočiť HD, pustiť to na TV za 1.500 a vic € a obraz bliká ako starý elektrónkový TV :lol:

Často sa stretám aj s tým že v PC majú ľudia neúplné, nenainštalované, či nekorektné ( microsoft miesto origo výrobca hardware ), zle nastavený BIOS a problémy podobného rázu .. to je potom každá rada drahá :-)
Problematika je tak široká ( sú o tom milióny debát a stovky kníh ) .. Na konkrétnu otázku viem dať konkrétnu odpoveď 8)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia