Pravopis a iné oplzlosti

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Elév » 01 Mar 2014, 10:50

Sradna je že aj katýto tetx väščina ludí pochopý na pvrý šup, proteže pri číatní priďarujeme zhlukom pímsen zmesyl bez toho aby sme vmínali kadžé zlávšť... graamtika bola asi vysymlená len kôli tomu aby sa neajko opsvaredlnil poybt detí v škole... :mrgreen:

Slovenská gramatika sú umelé, zväčša dosť neprirodzené pravidlá, ktoré sa snažia odôvodniť zvyklosti a prípadné odchýlky v jazyku (a popravde, moc sa im to za tých cca 200 rokov nedarí) a napasovať rôzne skupiny ludí z rôznych regiónov a zažitých, prirodzene vyvynutých dialektov do jednej 5miliónovej bandy, ktorá by na základe uzákonenia (tzn. nanútenia) zjednoteného spôsobu písomného prejavu a fakticky úradného popretia ostatných, držala pokope a mala odôvodnenie pre spoločný politický celok - štát! Nemám to rád, ale je mi to vcelku fuk, no keď vidím dvadsať chýb vo vete, tak zvyk vypestovaný dlhoročným šikanovaním slovenčinármi na kdejakých školách, čiže podmienený reflex (Pavlovove psy že?) ma prinúti vidieť ich a občas si s potešením rypnúť do autora, no patlať sa v tom nejako viac potrebu nemám, ide len o priateľské rypnutie, vážne výčitky by som nechal na akademických jazykovedcov a zákonodarcov platených za túto velmi užitočnú a bohumilú nezmyselnú činnosť. :mrgreen: 8)
Naposledy upravil Elév dňa 01 Mar 2014, 14:22, celkovo upravené 1
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Rolf » 01 Mar 2014, 10:54

Čiže k čomu sme dospeli...? Je to jasné ako facka... Jednoznačne a bez kompromisov uzákoniť nový, minimálne, portalový jazyk... :-k :D Toho Hattalu a jeho výmysly nám bol čert dlžen... :mrgreen: Priznám sa, že mne už tiež mnohokrát napadlo, aby sa písalo iba jedno "i"... :D Ja osobne by som navrhol "mäkké", nakoľko sa jednoduchšie píše a lepšie to pôsobí na oči... :D Len potom by trebalo niečo pošpekulovať s tými mäkčeňmi, aby si ľudia ešte viac hlavy nepolámali... :)

A ktovie... Možno, ako by tu ľudia chodili, tak by sa im táto úprava zapáčila a začala by sa šíriť po celom Slovensku a mi by sme sa stali novými "Štúrovcami"... :lol:

No dosť bolo srandy... :D :wolf:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Legil » 01 Mar 2014, 19:11

Ci pana chlopy, ta ja by som chcel mac tote vašo probľemy i s totu vašu čechoslovacku gramatiku ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Rolf » 01 Mar 2014, 20:29

Radšej še ňešmej a piš spisovne, bo jutro rano tu už bic ňemušiš... :lol: :lol: :lol: :yees:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Legil » 01 Mar 2014, 21:44

Jutre rano budzem až do noci u roboce ... :oops:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod opossum » 03 Mar 2014, 14:51

atti.hombre píše::D myslíš ,že ženy potrebujú-teda sa im hodí mäkké dačo?... :mrgreen: myslím,že každý si logicky k niečomu priradí niečo iné...lebo logika je relatívny pojem a každý jedinec má tú svoju....a my ostatní sa čudujeme :mrgreen:
Bernolák kedysi hlásal : PÍŠ AKO POČUJEŠ...

ale beby sme na miesto všetých yi napísali napr. @ bolo by to takto:

Už sa s t@m nezeťažujte,ten čo chce tak s@ po sebe skontroluje a ch@b@ oprav@... :mrgreen:


piččovinky, piččovinky :D ale predstav si, že by záhorák písal, ako rozpráva, východniar, ako rozpráva...ako by sa vôbec dohovorili? To nemá ďaleko k Číne :shock: Preto nejaké pravidlá sú potrebné. Nejde len o gramatiku, ide aj o to, používať dohodnutú slovnú zásobu, kotrej rozumie väčšina národa, pretože sa povinne učí v škole. A aby som nezostal úplne nepochopený, tak mi nevadia občasné hrubky, ale ak čítam takýto text: " visým na konáry a je my dobre"...tak je to v jednej vete až píliš. Jediné, na čo apelujem, je snaha...Aby sa ľudia, kotrí gramatiku neovládajú, snažili s tým niečo robiť, a nie na to srať

niekomu zas môžu vadiť moje vulgarizmy, tak smelo do mňa :P
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod dvidec » 03 Mar 2014, 19:48

hlavna vec je podla mna to,aby si každy po sebe prečital text ešte raz.to že niekto niekedy použije vychodnarske slovičko,to je v pohode,ked tomu každy rozumie.A vulgarizmi mne osobne nevadia.A niekedy ich aj treba použit,len tím nikoho neurazte.
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod bubi » 06 Okt 2017, 14:14

Nudím sa, tak oživujem toto zabudnuté vlákno.
Dosť sa tu vyzývalo k opätovnému prečítaniu príspevku pred odoslaním. Je tu ale jeden zádrhel. Dysortografia je obyčajne spojená s dyslexiou, takže dysortografik bude po sebe márne čítať, neobjaví tam chyby. Ono ich tu zopár bude. Tam treba prejaviť toleranciu. Lajdákov, ktorí majú písanie na háku sa to ale netýka. :lol:
PS - dysgrafia tu nezohráva žiadnu rolu, týka sa iba písania rukou.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod atti.hombre » 06 Okt 2017, 17:43

No ja to vidím tak,že akosi poniektorí kašlali na učenie Slovenského pravopisu na základnej škole...každý urobí chybu - to je normálne...ale... u niektorých chýba akýkoľvek základ pravopisu. Ono by stačilo,keby príspevok napísal trebárs vo Worde so zapnutou kontrolou pravopisu a chyby hneď opravil a následne až opravený text skopíroval a vložil do príspevku...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod Delewar » 06 Okt 2017, 23:38

To by ste už v dnešnej "Nevadí!" dobe chceli veľa.
Však ľahšie je písať si, ako chcem a čo chcem- máme demokraciu.
Ľahostajnosť vládne, rovnako ako povrchnosť definuje túto dobu...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Pravopis a iné oplzlosti

Poslaťod 72janik » 29 Dec 2017, 11:06

Mam na Vás všetkých verejnú prosbu. Prosím Vás ak mi budete písať alebo nejako komunikovať používajte prosím jazyk ktorému rozumiem. A tu slovenčina alebo čeština. Dôvod je jednoduchý. Jednoducho iným jazykom nerozumiem. Ak to niekto nedokáže pochopiť a robí si z toho vtipy na môj účet tak tu potom nemám čo robiť.
Veľmi pekne ďakujem všetkým za porozumenie
:camp: :camp:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Predchádzajúci

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron