Povolenia pre chatu

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Povolenia pre chatu

Poslaťod Nargil » 13 Jan 2015, 16:54

Ahojte,

chcem sa len opýtať či niekto z Vás nemá skúsenosti s vybavovaním povolení pre stavbu prístrešku či chaty v lese.
Pred nedávnom som sa dozvedel, že môj dedo vlastní nejaké pozemky v južnej časti Slánskych vrchov. Je to miesto kde chodievam často a rád preto mi v hlave ihneď skrsla myšlienka, že by som si tam vybudoval nejaký menši prístrešok.
Dedo s tým súhlasil no popravde netuším čo to obnáša vybaviť povolenia na to potrebné.
Samozrejme tam nerátam a ani nemôžem s vodou, plynom či elektrinou. Pravdepodobne by šlo len o unimobunku alebo maringotku privezenú a osadenú na miesto. Nechcem narušovať miestny les nejakým betónovaním a pod. Mám to prostredie v úcte a teda nechcem to tam veľmi narušovať.
Oblasť kde sa pozemok nachádza je ornitologická zóna avšak neviem o tom, že by to bola nejaká chránená oblasť.

Viete mi poradiť aké povolenia by som mal zháňať ?

Ďakujem :)
Nargil
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Júl 2014, 09:54
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Povolenia pre chatu

Poslaťod Dufi » 13 Jan 2015, 20:27

Pokial maringotku nechas na kolesach resp. budes mat moznost ich namontovat, tak mozes bez akehokolvek povolenia.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Povolenia pre chatu

Poslaťod atti.hombre » 14 Jan 2015, 06:24

Ani Unimobunka volne položená bez základov na vlastnom pozemku nie je stavba - jediné čo asi treba je povolenie vstupu motorovým vozidlom zistiť...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Povolenia pre chatu

Poslaťod craobs » 14 Jan 2015, 10:19

ak bude "len tak pohodená" tak stavebné povolenie netreba, jedine ak by si ju nejak kotvil k zemi, alebo pripájal k sieťam..
ako to je z hladiska ochrany prírody, pásmo ochrany atď neviem.
ale popýtal by som sa ešte prípadne na obecnom úrade či niekde vo VZN alebo Územnom pláne nie je niečo okolo toho, a zastavil sa prípadne aj v príslušnom polovníckom združení, aby si ju náhodou nenašiel jedného dňa zničenú :roll:
craobs
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 28 Jan 2014, 16:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Povolenia pre chatu

Poslaťod Nargil » 15 Jan 2015, 10:33

Ďakujem Vám za rady. Potešilo ma, že zrejme nie je nutné mať kopec povolení.
Zájdem teda ešte na príslušný obecný úrad zistiť info. K tým poľovníkom ma ani nenapadlo zájsť ale zrejme sa to oplatí nech ich nejako zbytočne neprovokujem.
Nargil
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Júl 2014, 09:54
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Povolenia pre chatu

Poslaťod craobs » 15 Jan 2015, 10:49

no oni tak nejak neradi votrelcov a celý les je ich.. viem o tom svoje z budovania cyklochodníkov :roll: kedy ich ani povolenia nezaujímali, oni proste majú x metrov odtial posed a hotovo.. a čo sú schopný naťahať do lesa na ten chodník to by človek len kukal..
craobs
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 28 Jan 2014, 16:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 19 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron