Stránka 1 z 1

Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 11 Nov 2010, 19:42
od emo_hunter
Čušš,
neviete niekto ako sa merá sila kuši ? Na nete nič nemôžem nájsť :/.

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 18:23
od Michal
skus silomerom :), alebo na stranke vyrobcu pozri dokumentaciu. Je to kuša homemade ci kupena? kladkova/reflexna/priama?

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 18:41
od emo_hunter
Heh to nepôjde :D . Nieje tam tetiva - práve tu potrebujem zohnať a na stránkach colosus.sk maju dve do 50lb a do 80lb . Je to minikuša - pištolová kuša , výrobca neviem, neni názov nikde na nej vyrazený, ani obal od nej nemam, nekupoval som ju ja.

Tak ma napadol jeden dotaz ? - keď kúpim teda tu silnejšiu do 80lb, niš tým nepokazím, či ? :oops:

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:01
od atti.hombre
nič...ak ti sedí rozmer,tak nepokazíš.len tetiva vydrží viac ako lučište-teoreticky vzato.

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:08
od emo_hunter
Takže by to mohlo rupnuť ?

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:31
od atti.hombre
:wink: no mohlo,ale nemyslím,že kvôli pevnejšej tetive...aj tetiva má mať svoju pružnosť a ja neviem či je rozdiel v priemere či iný rozdiel medzi jednou a druhou čo si pozeral.pokiaľ má správnu dlžku,tak sa nič nestane.asi tak

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:38
od emo_hunter
No ja si myslim, že sa aj stane ... ak je ta silnejsia tetiva menej pruzna, tak sa "natiahne" viac lučište, čiže to môže puknuť nie ?

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:45
od atti.hombre
môže,ale to je všetko iba v teoretickej rovine...ak je menej pružná tak ju dám dlhšiu- ak sa to dá a nemá pevne danú dĺžku výrobcom...chce to skúšať-ved to napínaš rukou,tak cítiš kedy sa to už silí...ak máš ruky ako ja a ešte si sa vrátil z piva,tak to nechaj tak,lebo zlomíš lučište ako ja...za triezva som ho nevládal napnúť do orecha,ale po pivku áno,ale nevydržalo to... preto si pamätaj- ALKOHOL ŠKODí KUŠIAM!:lol:

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 12 Nov 2010, 19:53
od emo_hunter
LOL :lol: , ale to ako si ju dokazal skratiť ? Vieš ja mam minikušu, neviem, či aj ty ... :D tam sa to nedá, veď je to tam zaliate,či zalepené tie konce tetivy :D.

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 13 Nov 2010, 10:22
od atti.hombre
:D ..ja mám home made a tetivu som si plietol tiež sám-dĺžku upravujem podľa pocitu ,že " už dosť"... :wink: ak je pri tvojej dĺžka presne daná,tak by som sa až tak nebál-ono to bud napneš abo nie...ono to lučište má isto nejakú rezervu čo sa sily týka-aj výťah s nosnosťou 350kg má súčasti stavané na 3x tolko!

Re: Kuša - zistenie sily

PoslaťNapísal: 15 Nov 2010, 14:32
od Michal
ono sila sa bez tetivy da zhruba odhadnut, len to bude orientacne. Myslim ze silnejsou tetivou nic nepokazis, aj ked z dlhodobeho hladiska nasledky povedat neviem. Co som precital a nastudoval ja, pri lukoch to neskodi pokial pouzijes vhodny typ tetivy (ak predimenzujes tetivu trochu tj. das o par vlakien viac) - tu ide skor o prietaznost tetivy(napr. fast flight tetiva s malou prietaznostou (luk je trochu vykonnejsi) na luku, ktory na nu neni stavany ho moze polamat/ poskodit ramena pri vystrele. :) )

http://www.lukostrelba.sk/index.php?pag ... &Itemid=17
tuto je link na jednu pistolovu - je 80lbs ak obrazok sedi s tym co mas doma skus sa emailom opytat predajcu aka ma tetiva byt :)