Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v práve

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod opossum » 13 Feb 2014, 17:21

ano, sú. Len nie na takej úrovni, ako v karate napr., respektíve nevenuje sa im taká pozornosť. Sám som na Ju-jitsu chodil, síce len rok, ale práve preto som ho zanechal, lebo som si uvedomil, že bez dobre nadrilovaných blokov a úderov mi budú ďalšie techniky z ju-jitsu (hody, páky, súboj na zemi) na nič...
V podstate pôvodné japosnké ju-jitsu obsahuje údery, kopy aj bloky, takisto ju-jitsu, ktoré sa dostalo do Európy (Nemecka) a potom aj k nám (a odtiaľ aj do armád Nemecka alebo Abglicka v II. sv. vojne). Brazílske, aspoň čo som mal možnosť vidieť, už tieto prvky nemá, skôr sa to podobá na judo...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod opossum » 14 Feb 2014, 13:57

ešte doplním:
je dobré mať kamarátov v rôznych kluboch a cvičiť aj s inými bojovými systémami (boxerista proti thai boxerovi, jujdista proti karatistovi atď...). To je na nezaplatenie...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod tomtt » 14 Feb 2014, 15:22

opossum vdaka,pekne si to zhrnul

ja som kedysi davno este ako decko chodil na karate a v neskorsom veku asi dva roky na Aikido - tu musim suhlasit - Aikido je pekne a super ale na to aby si sa efektivne obranil ho musis asi ovladat na master urovni

preto sa mi najviac pozdava Kraw Maga - cital som,ze jej zakladatel zil v rokoch cca 1900-1930 v Bratislave kde ako zid prichadzal casto do poulicnych bitiek s nemcami
viem,ze bol dobry sportovec a boxer a ze tieto poulicne bitky a sportove skusenosti zuzitkoval v Kraw Mage,takze bude asi najblizsia realnej obrane na ulici

takze sa skusim poobzerat po nejakom dobrom instruktorovi niekde v BA/TT kraji,neviete o nejakom?

dik :)
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod opossum » 14 Feb 2014, 15:43

jasné, ak si už niečo trénoval, a chceš skúsiť niečo iné, prečo nie?
osobne nepoznám nikoho, skús nájsť tu http://www.krav-maga.sk/
trénerov je v BA dosť

ja mám akurát z videí o Krav Maga (z výcviku v Izraelskej armáde) taký pocit, že je tam polovica neurotikov. Oni to cvičia naozaj tak, ako že im ide o život, čo nie je na závadu, len mám z tých Izraelcov stále pocit, že majú ten holokaust veľmi pod kožou, všade vidia nepriateľa a za každú cenu chcú prežiť :D

Filizozoficky mi je bližšie karate alebo kung fu.
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod malat » 14 Feb 2014, 20:55

Ja som na karate chodil 5 rokov :D
malat
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 01 Feb 2014, 18:06
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Predchádzajúci

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia