Stránka 1 z 1

SEO - search engine optimization

PoslaťNapísal: 24 Feb 2011, 02:21
od Adno
V tejto teme by som chcel rozoberat vase tipy a skusenosti so SEO - search engine optimization = vyladenie stranky tak, aby bola co najlepsie "viditelna" na internete pomocou vyhladavacov (myslim, ze na slovensku to je na 99% google :) ). Clovek by si povedal, ze co je na tom tazke, ale je to ozaj rozsiahla problematika. Od vyberu domeny cez obsah az po spätne odkazy.

Inymi slovami, ako prilakat na svoju stranku co najviac ludi. Par mojich tipov - google zoraduje stranky podla vyse 200 faktorov, ktore ale nikde nezverejnuje. Ale overeny faktor je napriklad to, ze bude mozne najst odkaz na vasu stranku na inej stranke. Ako to docielit? Napriklad pisanim do nejakeho fora, kde su povolene podpisy a tam si pridat link na svoju stranku. Ale pozor, v niektorych forach tym porusujete podmienky, takze si to treba vopred zistit. Tym, ze si tam date odkaz na svoju stranku, tak zabijete 2 muchy jednou ranou - zvysi to vas rank v googli (zavisi to aj od toho, aka oblubena je ta stranka, kde ste umiestnili svoj odkaz) + urcite sa najde par ludi, ktori na ten odkaz kliknu a tym ste ziskali priamych navstevnikov :yees: .

Obsah - cim viacej slov a fraz na stranke, tym lepsie. Nie je lepsi sposob ako vas niekto najde, ako tam proste mat vsetky slova, ktore by mohol clovek zaujimajuci sa o danu problematiku hladat.

Viac neskor, ak mate nejake skusenosti podelte sa :)

Celkom sa mi paci tato slovenska stranka, ohladom SEO - http://www.seochat.sk/ , je to tam dobre rozpisane :)
http://www.fbgplus.com

Re: SEO - search engine optimization

PoslaťNapísal: 18 Mar 2011, 21:55
od oneho
No v prvom rade:

1.bu bolo potrebné sem dať mód ktorý bude URL meniť na názov článku a to tak že URL nebude v tvare doméne.sk/xyz?%=sjkhcdjs ale napríklad doména.sk/survival-noz.html
2. vytvoriť sitemap stránky a ponúknuť ju google na indexáciu (hľadaj v google webmaster tool)
3. mať správnu validitu kódu (ako je na tom táto stránka si môžeš overiť na http://www.seo-servis.cz)
4. mať vždy u obsahu vyplnené meta udaje a kľúčové slová (tiež sú na to módy)

Čo sa týka propagácie stránky:

Bolo by dobré si vytvoriť rôzne bannery a použiť ich v rôznych systémoch ktoré ponúkajú výmennú reklamu a ešte menšie banenery ktoré by si mohli dať užívatelia na svoje stránky

na sledovanie štatistiky návštevnosti stránky použi Google Analitics