Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod rudo1ix » 06 Apr 2013, 21:50

ruku na srdce, tiez ma vlani pochytil survival osial, bear gryll, protiatomovy ukryt, zasoby v pivnici, pocase ma to preslo, vojnu neprezijem, ale zas byt pripraveny neni od veci, vdaka tomu som sa dostal cez postapo sem na bushcraft, aby som sa naucil veci na prezitie, a to ma vratilo spat do prirody :) takze dobre plus :) ale priznam sa batoh mam pripraveny - zbaleny, ci uz na trip alebo na apokalypsu :)
ziadna priprava na tretiu svetovu, ale zas je blizko zimny stadion - unik amoniaku, oproti mam beznzinku - clovek nikdy nevie, vlani pri topeni snehu sa cez nas prehnala vlna, takze skor taky BoB na strycka nahodu, ako potom rychlo zhanat veci po celom dome ....
rudolix.wordpress.com
rudo1ix
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 11 Sep 2012, 11:35
Bydlisko: ORAVkA
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Elév » 06 Apr 2013, 23:55

root píše:...Predstavte si že dôjde ku konfliktu a naše územie ovládne agresor...


:lol: Naše územie ovláda agresor už 4000 rokov... už si to ani nevšímam! 8)
...ale ešte by som k téme toto: pamätám si z vojny, že treba tuším pochodovať, zakopávať elektrocentrály a podávať hlásenie... tak snáď to niekomu pomôže... :lol:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod radeton » 07 Apr 2013, 11:38

TO root: Neviem na základe čoho si prišiel ku názoru ,že v prípade nejakej globáln.katastr.by bolo vyhlásenné stan.právo. Chcem len podotknúť že nepatrím ku žiadnym militant.jelimánkom čo sa ovešajú kvérmi a behajú po horách. Svoje som si odkrútil, a to mi stačí netúžim už ťahať železá na chrbte.Je síce pekné čo tu píšeš že sa treba naučiť pliesť košíky, a chovať kozy áno. Iba že!!! Väčšina jednotlivcov by toto nedokázala,a tá bude chcieť tiež žiť. Vznikli by ozbrojené skupiny darebákov,ktoré by si jednoducho to čo nemajú zobrali násilím od tých čo to majú.Pokiaľ by sa komunita chovajúca kozy, a pleťúca košíky nedokázala účinne brániť, a to aj so zbraňou v ruke rýchlo by prišla o svoje stádo kôz a ostali by im len oči pre plač, a pohľad na znásilnené ženy. Prečítaj si napr.ten link čo sem onehdy hodil Kappo je to výpoveď človeka z Bosny a popisuje tam tvrdý reál,a tiež zdvôrazňuje, že zohnať zbraň sa stávalo jednou z priorít prežitia.Osobne sa napr.poznám s jedným pánom z krajín bývalej Juhoslávie,ktorý toto peklo prežil spolu so svojou rodinou.Povedal že kalacha sa nevzdá aj keď je už mier a relat.kľud,lebo nie je nič horšie.ako byť bezbranným v dobe násilia.Nejdem toto tuná už zbytočne rozpletať nemá to zmysel každý si v prípade nejakého problému bude riešiť svoje bytie sám,a sám aj nakoniec zistí či to bola správna cesta,alebo nie.Ja osobne by som si prial aby nikdy ku niečomu podobnému nedošlo. :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Harleyak » 08 Apr 2013, 16:48

Menšia otazka prečo by ste šli do lesa ved teraz aspon myslim je v každom meste niejaký kryt pre ludi ??
Obrázok užívateľa
Harleyak
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 02 Apr 2013, 19:34
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Rafael Ingvis » 08 Apr 2013, 16:50

Pretože nie sme idioti. Navštív http://www.postapo.cz . Tam sa venujú tejto téme
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Harleyak » 08 Apr 2013, 16:56

Ale ved v kryte mate postarane o všetko o jedlo teplo ... a v lese si to musite všetko zrobit sami nie ??
Obrázok užívateľa
Harleyak
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 02 Apr 2013, 19:34
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Rafael Ingvis » 08 Apr 2013, 17:48

Tak v prípade vojny zalez do krytu kde sa o teba postarajú a ty nemusíš nič riešiť. Len neviem prečo sa v tom prípade zaujímaš o prípravu.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Chameleon_sk » 08 Apr 2013, 18:01

Harleyak, len taka drobna otazocka. V kryte je o vsetko postarane? V akom?
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Dufi » 08 Apr 2013, 18:06

Harleyak nam zatajuje nejaku fajnu pivnicku... ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod root » 09 Apr 2013, 10:47

radeton píše:TO root: Neviem na základe čoho si prišiel ku názoru ,že v prípade nejakej globáln.katastr.by bolo vyhlásenné stan.právo. Chcem len podotknúť že nepatrím ku žiadnym militant.jelimánkom čo sa ovešajú kvérmi a behajú po horách. Svoje som si odkrútil, a to mi stačí netúžim už ťahať železá na chrbte.Je síce pekné čo tu píšeš že sa treba naučiť pliesť košíky, a chovať kozy áno. Iba že!!! Väčšina jednotlivcov by toto nedokázala,a tá bude chcieť tiež žiť. Vznikli by ozbrojené skupiny darebákov,ktoré by si jednoducho to čo nemajú zobrali násilím od tých čo to majú.Pokiaľ by sa komunita chovajúca kozy, a pleťúca košíky nedokázala účinne brániť, a to aj so zbraňou v ruke rýchlo by prišla o svoje stádo kôz a ostali by im len oči pre plač, a pohľad na znásilnené ženy. Prečítaj si napr.ten link čo sem onehdy hodil Kappo je to výpoveď človeka z Bosny a popisuje tam tvrdý reál,a tiež zdvôrazňuje, že zohnať zbraň sa stávalo jednou z priorít prežitia.Osobne sa napr.poznám s jedným pánom z krajín bývalej Juhoslávie,ktorý toto peklo prežil spolu so svojou rodinou.Povedal že kalacha sa nevzdá aj keď je už mier a relat.kľud,lebo nie je nič horšie.ako byť bezbranným v dobe násilia.Nejdem toto tuná už zbytočne rozpletať nemá to zmysel každý si v prípade nejakého problému bude riešiť svoje bytie sám,a sám aj nakoniec zistí či to bola správna cesta,alebo nie.Ja osobne by som si prial aby nikdy ku niečomu podobnému nedošlo. :wolf:


Neviem na základe čoho si prišiel ku názoru ,že v prípade nejakej globáln.katastr.by bolo vyhlásenné stan.právo - na základe toho že v každom štáte ( Európskom ) je pre prípad zvláštnych udalostí ( vojna, ve+ká prírodná katastrofa, pandémia ,atď.. ) vypracovaný tzv. krízový scénar, ktorý, teda pokiaľ by bolo zachované ešte ako tak elementárne fungovanie riadenia spoločnosti presne popisuje čo by sa dialo ( zo strany vlády, armády, polície ) .. A všade je jednám z prvých bodov, najmä ak by malo dochádzať k spoločensky neželaným javom , vyhlásenie stanného práva. Ono, keby k niečomu došlo tak kľudne sa môže vyhlásiť branná, alebo pracovná povinnosť a je možné že by si opäť vyfasoval koktavé železo, alebo lopatu .. A stanné právo má svoje pravidlá - jedným z nich je že za hrubé porušenie môžeš byť potrestaný na mieste .. napríklad za rabovanie, neuposlúchnutie priameho príkazu, ... Niečo o to, viem a naopak, čudujem sa že sa čuduješ :-)

Väčšina jednotlivcov by toto nedokázala,a tá bude chcieť tiež žiť. Vznikli by ozbrojené skupiny darebákov .. teda ja som nepovedal že tí, čo budú pásť kozy, či pliesť koše sú telce a nebudú so brániť to čo majú. Naopa, tí čo budú lúpežiť naozaj nedokážu prežiť, lebo ak prídeš, zabiješ a zješ mi kozy a mňa odstrelíš, nabudúce budeš mať veľké H. a môťu sa strielať ( a pojedať ) leda tek medzi sebou .. Iné je to čo sa dialo a deje v Bosne, Afrických štátoch .. tu nejde o to čo tu preberáme, ale o spločenský rozvrat .... Nechcel by som ale rozoberať túto tému, to je o inom.

že zohnať zbraň sa stávalo jednou z priorít prežitia ... ale veď ja som nepísal že nie .. Písal som že TERAZ zbraň nechcem a nepotrebujem... atď ..

Inak, keby k dačomu došlo, militantnej skupine by som sa zďaleka vyhol. Totiž taká skupina sa spolieha iba na fungujúceho jedinca, akékoľvek obmedzujúce zranenie, choroba a podobne je diskvalifikujúce, ľudovo povedané, memá ti kto podať pohár vody. Aj preto som odporúčal pridať sa ku komunite ktorá sa snaží prežiť "poctivo" ..

Toľko v skratke. Naozaj nemám chuť písať a špekulovať o tejto problematike. Ono realita by bola úplne mimo ako si predstavuje tu prítomná väčšina :-) Podľa mňa je základom k prežitu v takej situácií, akou sa tu zaoberáme nie zbraň, či vedomosť pliesť košík, ale niečo úplne iné ...

howgh
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod benluben » 09 Apr 2013, 10:56

Harleyak píše:Menšia otazka prečo by ste šli do lesa ved teraz aspoň myslím je v každom meste niejaký kryt pre ludi ??

Nechcem Ti brať ilúzie ale veľmi sa mýliš v tom čo si napísal. Čo sa týka krytov, bejvávalo. Ešte tak pred 25 rokmi by sa na to čo si napísal dalo spoľahnúť. V súčasnej dobe tie kryty neexistujú a tie čo sa aj zachovali sú v takom dezolátnom stave že by si sa tam neukryl ani omylom. Ver mi viem o čom píšem moja práca ma spája aj s takýmito zariadeniami.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod root » 09 Apr 2013, 11:15

Presne tak, ako poznám stav krytov dnes, tak do týždňa by si zomrel na týfus, žltačku, alebo nejakú podobnú radosť .. :lol:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod jasommato » 09 Apr 2013, 12:33

keby k dacomu takemu malo dojst idem do obchodu ukradnem flasticku chivasa najkvalitnejsi tabak vyleziem si na kopec nalejem do kristaloveho pohara natlacim fajku uvolnim sa a sledujem ako to zmetie mesto podomnou a potom mna
a ak vojna bude bez atomoviek tak sa nemam coho bat u nas neni nic co by stalo za prepadnutie vezmem zasoby a padam co najdalej od ludi ktori su horsi ako bombardovanie a z lesa videm potom ked bude klud
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod radeton » 09 Apr 2013, 20:28

:ch:
Naposledy upravil radeton dňa 30 Sep 2014, 23:19, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Harleyak » 10 Apr 2013, 17:51

My pod školou mame kryt :D to som tým myslel :D V akom stave je ale elektrina tam je :D
Obrázok užívateľa
Harleyak
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 02 Apr 2013, 19:34
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia