Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 07 Jan 2012, 18:30

Kapo: súhlasím :yees: V tomto uznávam aj Gryllovaného Medveďa, aspoň trocha rozhýbu ľudí a posunú ich záujmy tým správnym smerom.

Inak - k tomu hádzaniu kamienkov: ten kamienok v tom štvorci musí aj zostať, nesmie sa odraziť mimo neho :wink:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 07 Jan 2012, 18:49

Ano, poznám tie skautské zábafky upravené od indošov. A indoši boli aj riadny gembléri, a dokázali prehrať aj manželku, či poslednú bederku.... :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod atti.hombre » 07 Jan 2012, 19:55

:roll: by som chlapi uvítal jemnejšiu konverzáciu...Kapo-výrazy tipu " nakopať do tučného oného...stádo oviec...atd" každý-aj blbý tvor si zaslúži trocha úcty...
Kludne sa bavte čo bude ked bude,len to chce upraviť úroveň! vopred dakujem,viem,že to bude hlavne pre teba veľké sebazaprenie -reagujem aj za iné vlákna-trocha menej arogancie prosím... :camp:


Atti to pekne vystihol :camp: Sally
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 08 Jan 2012, 02:46

Atti, všetko najlepšie k tvojim včerajším narodkám. A tak ti odpúšťam aj ten tvoj offtopic. :mrgreen:

sally píše:Kapo - veľa vecí je tam "Chlíbkoidných" = oberkúl návod ako sa dostať z policajných pút, obrázok ako vyzerá zviazaný nepriateľ... no návod, AKO toho nepriateľa zviazať tam už nie je...


No, teraz som si to trošku prečítal, a dávam ti z časti za pravdu. Ale ako spútať nepriatela, tak to som tam napr. našiel.
http://postapo.cz/nutne-k-preziti/zajis ... nepritele/

Tu je aj zaujímavý, trošku sarkastický pohlad na takéto témy o prežití.

http://www.sme.sk/c/6206563/navod-na-pr ... tnost.html

Návod na prežitie: hobby alebo nevyhnutnosť

Kúpili ste svojim najbližším aj tieto Vianoce papuče a počítačovú hru? Nemali by ste radšej investovať do kurzu prežitia či do železných zásob potravín?

Zemetrasenie, povodeň, náraz meteoritu do Zeme, hackerský útok, ktorý odstaví počítačové siete. Alebo hlboká ekonomická kríza, ktorá zoberie ľuďom prácu a štátu schopnosť ochraňovať svojich občanov.

Žiadny z týchto scenárov síce nie je oveľa pravdepodobnejší ako pred rokmi, no počet ľudí, ktorí sa na ne pripravujú, rastie.................

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6206563/navod-na-pr ... z1ip642p5d

Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod atti.hombre » 08 Jan 2012, 08:47

:D Kapo-to boli meniny,ale aj tak dakujem...o odpustkoch radšej mlčím :yees:

je to zas OF...tak to potom zmažte,ked sa vám bude chcieť-dakujem :camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 08 Jan 2012, 13:04

Kapo - rozumiem, presne ten link o zväzovaní som mal na mysli. Kde sa tam nachádza detailný popis na uviazanie daných uzlov? Lebo z tých obrázkov toho problematiky neznalý človek veľa nevyčíta. Už len kvalitne zviazať ruky niekomu vie byť dosť problém :yees:

Ten článok na sme.sk :twisted: Plne sa s tebou stotožňujem: zaujímavo, troška sarkasticky písané.

Atti: včera bolo podľa nášho kalendára Bohuslavy... :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Sharky » 19 Jan 2012, 04:16

Vojna zúri už dávno...

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/131- ... usi?mid=57

Zvýši sa iba ak intenzita a rozsah konfliktu.

Grcajúci smajl tu žiaľ nie je.
Obrázok užívateľa
Sharky
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Jan 2012, 02:00
Bydlisko: Ďaleký východ - HE
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Rafael Ingvis » 19 Jan 2012, 10:05

Sharky píše:Vojna zúri už dávno...

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/131- ... usi?mid=57

Zvýši sa iba ak intenzita a rozsah konfliktu.

Grcajúci smajl tu žiaľ nie je.


Ale je.... :vom:
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod lynx » 19 Jan 2012, 18:27

Sharky: no neviem, znie to az tak fascinujuco a jednoznacne, ze to neposobi velmi vierohodne :-k
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod emo_hunter » 27 Jan 2012, 22:51

emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod radeton » 29 Jan 2012, 22:00

Toto je fakt zaujímavo položená otázka ako sa pripraviť na vojnu :D .špeciálne tými sa tým na celom svete zaoberajú "nekolik sezon"a nedošli ku jednoznačnej odpovedi :D . Pokiaľ by vypukol svetový jadrový konflikt nikam neutekajte v kľude otvorte fľašu koňaku zapáľte cigaretku a kým dopijete koňačik vzniknuté okolnosti to vyriešia za vás :D proste sublimujete a prejdete do vyššieho levelu bytia :D
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Rolf » 10 Feb 2012, 00:00

Trochu filozofovania na túto problematiku... :mrgreen: : Je zaujímavé, že začiatky predchádzajúcich storočí boli poznamenané v Európe veľkými vojenskými konfliktmi... :-k
20. storočie- 1.sv. vojna- 1914-1918 a v dôsledku neskôr 2. svetová...
19. storočie- Napoleónske vojny- 1800- 1815 a neskôr revolúcie v Európe- 1848.
18. storočie- prorakúska koalícia proti Francúzsku o "moc a korunu" (španielské dedičstvo)- 1701- 1714, neskôr sliezske vojny- od roku 1740...
17. storočie- tridsaťročná vojna v Európe- 1618- 1648...

Ďalej do histórie ani nejdem, lebo tam boli vojny na dennom poriadku... :lol: Tak, ako na to objektívne pozerám, tak musím objektívne skonštatovať, že ľudstvo ako-také sa pohybuje, akoby podľa nejakého pomyselného vzorca, vlnovito, raz k životu a raz k nejakej kríze (nechcem povedať "k smrti" :mrgreen: ). Ako podľa nejakého "prírodného" zákona. Niečo podobné, ako keď je v lete stále pekne, slnečno, horúco... Ľudia, i celkovo zvieratá, rastliny (život...) to vnímajú pozitívne, no aj veľa "pekného" počasia škodí a môže spôsobiť katastrofu (sucho- dôsledky). Príroda to, ale zariadila tak, že keď je už priveľa "dobrého" a samotné pekné počasie, ktoré je primárne pozitívne, môže byť nebezpečné- zoslala búrku, blesky, hromy, povodne..., ktoré, paradoxne, vzniknú sami zo samotných "pekných dní"... :wink: Povedané inak: z času-načas musia prísť búrky, aby mohol napredovať život... :-k . A stále sa to opakuje v cykloch, dokedy bude svet, aký poznáme, existovať...
Niečo podobné badať aj pri ľudskej existencii na tejto planéte... :wink: A teraz (mnoho ľudí má pocit), akoby ten pomyselný cyklus, smeroval k nejakej kríze... Isté veci aj "najhlúpejší" človek (ospravedlňujem sa za výraz) vycíti "vo vzduchu"... :-k a nemusí byť ani príliš inteligentný a vzdelaný.
A ako sa má človek pripraviť na nejakú "krízu"...? :-k Ja si myslím, že veľmi sa pripravovať nedá, pretože človek jednoducho nevie, na čo sa má vlastne pripraviť..., pretože nič nie je isté...(snáď iba nejako "všeobecne"). Nie je stanovený nejaký jasný nepriateľ... Tatári..., Hitler..., Číňania..., prírodná katastrofa..., pád ekonomiky... :?: a aj keby- Francúzi, v obavách pred Nemcami a Hitlerom, vystavali Maginotovú líniu, ale veľmi im nepomohla, Nemci spravili jednoduchý ťah a jednoducho ju obišli... :mrgreen: Snáď sa dá pripraviť iba nejako "psychicky", vnútorne, aby potom človek nebol z toho v "šoku"... a až potom, dobre vnútorne pripravený, reagovať "fyzicky" na "konkrétneho" nepriateľa...
"Kríza" (vojna), ak príde, tak príde (väčšinou) tak nebadane a "nevinne", že ľudia ani nebudú vedieť ako sa do toho dostali a začnú sa na to pýtať, až keď budú prvé, veľké obete... :( Viď prvá svetová... Napätie v Európe sa stupňovalo už od začiatku 80- tych rokov 19. stor. Každý cítil, že "niečo" príde, len nevedel ako a odkiaľ. Možno si ani nevedeli predstaviť, že ako by mohla začať vojna, veď nikto nechcel byť jasný agresor... :-" :wink: Ale pomyselné, vojnychtivé práchno, už bolo pripravené vzbĺknuť, len čakalo, čo i len na najslabšiu iskru (zámienku). Sarajevský atentát... a už to išlo... Z malej potýčky (iskry) vznikla riadna mela (oheň) x- štátov a až po prvých obetiach sa mnohí spamätali a začali sa pýtať: Ako k tomu vlastne došlo...? :-k :cry: Nikto poriadne nevedel prečo..., ...lebo zavraždili arcivojvodu..., hlúposť, lebo svet už bol na vojnu pripravený a čakalo sa len na "spúšťač" a tým bol atentát na arcivojvodu. Za iných okolností by mohli byť zavraždení aj desiati arcivojvodovia a každý by to mal "na háku"... :wink: (sorry za výraz). Čiže ak niečo má prísť, tak príde...(podľa prírodného zákona).
Ja pevne verím, že nepríde to v dohľadnej dobe (hoci pocit mám skôr opačný... :mrgreen: ) a ak predsa len áno, tak niekde "ďaleko" a nie "opäť" v Európe. [-o< Veď naša "matička" Európa si už tých "veľkých" konfliktov užila až-až... :yawinkle:
Koniec mojej rozpravy o vojne... :mrgreen: Toť vsio... :sweat: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Kapo » 10 Feb 2012, 12:26

Tak toto odporúčam prečítať. Tam je odpoveď na všetky otázky:
/čo tam nie je, doplní Sally :mrgreen: /

http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo ... rvni-ruky/

Pár vecí si dovolím vypichnúť:

Selco popisuje, jaké to bylo žít ve městě celý rok bez elektřiny, paliva, tekoucí vody, dodávek potravin nebo tradičního obchodu. Jejich měna byla bezcenná, neexistovaly policejní nebo vládní síly a v ulicích vládly gangy a násilí. Strategie přežití, kterou on, jeho rodina a komunita použila k tomu, aby zůstali naživu je poučná a může změnit některé vaše priority ohledně přípravy na SHTF ((SHTF = Shit Hits The Fan = výraz používaný survivalisty pro popis katastrofické situace)). I přesto, že nejde o dlouhé čtení, doporučuji tento text kvůli bohatým poznatkům někoho, kdo Velký Průser skutečně zažil.


Používali jsme to, co jsme měli, nebyli jsme připraveni, ani jsme se nevěděli, na co se vlastně připravit. Takže si představte, že jsme se v některých aspektech vrátili do doby kamenné.

Používali jsme cokoliv, co jsme měli, např. jsem měl propan-butanovou lahev, tak jsem na její konec s pomocí kamaráda přidělal koncovku, díky které jsem mohl plnit zapalovače (plyn byl příliš cenný na topení a vaření), tyhle zapalovače se staly malým jměním. Někdo mi přinesl prázdný zapalovač a já jsem ho naplnil plynem, obvykle jsem si za to řekl o jednu konzervu nebo svíčku nebo o cokoliv, co mi mohl nabídnout.

Pokud bych byl zdravotní sestra, pak by moje znalosti byly předmětem obchodu.

A ano, trénink a vzdělání jsou v těchto dobách placeny zlatem, pokud umíte opravovat věci, pak se to může stát vaší obživou.


Jaká skupina tě podporovala?
Moje skupina byla jen moje rodina, moje krev (příbuzní, jako jsou strýcové, babičky, …) v mé ulici a podél ní jsem měl několik blízkých přátel, ale mí nejlepší přátelé byla moje rodina. Nikdy jsem nebral cizince do své blízké skupiny.


Malá rodina není moc dobrá, obvykle se pár malých rodin sejde společně do jednoho velkého domu a zůstanou spolu. Malá rodina nebo jednotlivec není vhodný pro přežití ve městě při Velkém Průseru, možná v divočině (s tím nemám zkušenosti). I když se budete ukrývat ve svém domě se spoustou jídla pod., tak dříve či později přijde dav. Souhlasím se skrýváním, je důležité nepřitahovat pozornost druhých lidí, ale když přijdou, tak potřebujete množství lidí a zbraní, a nejlepší lidé jsou vaše příbuzní.


Nezajímal jsem se v té době o Survival, neměli jsme čas se připravit, pár dní před Velkým Průserem politici v TV uvedli, že všechno bude v pořádku.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod radeton » 14 Feb 2012, 23:33

kapo presne toto je tvrdá realita v prípade že by sa niečo zomlelo.To nie je už žiadne hranie sa na prežitie v lese, keď viem že ak to nevydá vrátim sa do teplého bytu otvorím pivo a zvalím sa pred TV. V takýchto situáciach ti pomôže iba to čo vieš a čo dokážeš chladná hlava,a taktické myslenie tvrdosť voči seba a okoliu city a férovosť idú rýchlo bokom ak chceš prežiť.Ozaj tento tvoj príspevok hodnotím ako jeden z najlapších na tomto fóre vôbec. :yees:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod juraj1974 » 15 Feb 2012, 07:55

Ak mozem k tejto trochu paranoidnej (aj ked mozno za chvilu aktualnej...) teme prispiet tak len odporucanim knihy od Ondreja Nefa ktora sa vola TMA.... je tam vsetko o com tu pisete... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron