Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Marcela » 15 Jan 2015, 02:48

kenaiwolf:
Noó.. :-k nevím... Promiň, Ty se mi ale zdáš jako ..banej srab! Zcela určitě bych Tě ve společný skupině, pokud by vypukla válka, a svůj postoj myslíš skutečně vážně, považovala osobně za parazita...

Omlouvám se, ale musela jsem :roll:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod kenaiwolf » 15 Jan 2015, 08:24

OT:Nemas sa za co omluvat, kazdy mame pravo na svoj nazor. A ospravedlnovat sa treba, ked pochybime. Predpokladam, ze ty si za svojim nazorom stojis.
Len ma prosim pouc z coho tak sudis. Vlastne este lepsie, zaloz na to zvlast temu, lebo tu je to uplne off topic.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod craobs » 15 Jan 2015, 10:46

počet "skrytých miest" deleno počet ludí na SVK, obzvlášť miestnych okolo daného miesta.. no volajako mi to nevychádza :)
a keď si vezmem že nech už ste akokolvek organizovaná a profesionálna skupinka segalov a staloneov, vaša úžasnosť končí pribalením detí a bežných smrtelných manželiek do skupiny :roll: čiže ti výjde počet "užitočných" ludí minimálne x2
ako máš premyslenú situáciu "okoloidúcich"? zneškodniť? pribaliť do skupiny "neschopáka"? vyhnať ho?
keď si myslíš že hodina niekam zabráni nepriatelovi (ktorý kludne môže ísť len okolo) sa zastaviť, alebo kludne aj vlastná armáda aby si tam došla po dezertérov si na omyle..
craobs
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 28 Jan 2014, 16:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Tito » 15 Jan 2015, 11:14

Kelko píše:Najskor sa "modliť" aby nikto z nas podobnu situaciu nemusel riešiť


Kelo ja som už začal, a hlavne sa modlím za dážď aby uhasil plameň tejto debaty :wink:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod ImreSVK » 15 Jan 2015, 11:58

Nechcem prilievať olej do ohňa ale to skôr budeme odvedený ako "kanonenfutter" než niekto stihne "emigrovať" do lesa so svojou "partiou" :anx:.

Aj keby sa to niekomu podarilo tak pri dnešnej technike si ťa nebudú mať problém nájsť ... To by museli búchať pravidelne nejaké EMP zbrane ale aj tak je tam možnosť použiť taktiky Einsatzgruppen, ktorá pri nasadení dostatočného počtu kooperujúcich jednotiek bola "úspešná" :roll:.

PS: http://www.akhraska.sk/?p=5505 som zvedavý kto to do 31.1 pošle ...
Naposledy upravil ImreSVK dňa 15 Jan 2015, 14:00, celkovo upravené 1
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod kenaiwolf » 15 Jan 2015, 12:49

To mas uplnu pravdu. Ide len o to, ci pre par dezerterov niekto bude viazat pokrocilu techniku a pocetnu zivu silu.
Pre mna utek do lesa znamdna prejst cez cestu k domu. Ale kym som sa neprestahoval, bol to par hodinovy presun.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Jozzo » 15 Jan 2015, 14:04

Chlapi zabudnite na les. To platilo cez WW2, teraz je to už pasé a zvlášť u nás. Iste, zopár ľuďom by sa prežiť podarilo. Ale nie s rodinami. Ani cez WW2 sa v lesoch neschovávali rodiny (áno poznám výnimky, nie nespoliehal by som sa na to), ale chlapi v rozkvete, ktorí boli existenčne závislí od dodávok zo zázemia.
Pozrite sa na dnešné konflikty a zistíte, že ľudia prežívajú buď útekom s ďalšou masou utečencov, alebo tichým prečkaním situácie doma, pokiaľ sa tam nebojuje.

Ad pekný dom a manželka - samozrejme ak začnú horieť domy susedov, rýchlo "zapálim" aj ten svoj. Toto je dobré mať vopred vymyslené. Mať pripravený materiál, aby som mohol rozbiť okná od ulice a aj tak prežiť akúkoľvek zimu. Aby som mohol nahnať rodinu do miestnosti, v ktorej by prežili aj bombardovanie. Keď začne situácia eskalovať, z peknej manželky spravím ľahko tú najzanedbanejšiu v okrese.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod kenaiwolf » 16 Jan 2015, 10:37

Point taken.
Jozzo teda myslis, ze vacsia sanca je prezivat s ostatnymi masami a tvarit sa, ze si este vacsi chudak ako ostatni. Verit, ze anonymita a ubohy zovnajsok zabezpeci nezaujimavost.
A co si myslis o prestahovani celej rodiny resp. kamaratov do jedneho domu ? Totiz ako som tu uz pisal, ten zoznam spolahlivych ludi (nazvime ho zoznam vzajomne si dobrovolne pomahajucich) ma opodstatnenie aj ked dom neopustis. Odchod do lesa bola len jedna z moznosti ktorej sa vsetci chytili.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Jozzo » 16 Jan 2015, 11:21

Ja si nedovolím "rozhodnúť to" takto z brucha. Skús dať konkrétny príklad, opísať bližšie situáciu a potom si môžeme zašpekulovať.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod kenaiwolf » 16 Jan 2015, 13:09

ok skusme vytvorit pripadove studie, aspon prejdeme do konkretnej roviny. Budem rad ak niekto uvedie nejaku konkretnu situaciu, moja osobna je tak specificka, ze by ostatnym moc nepomohla.

OT:Uz dlho mam pocit, ze by som mal splatit informacny dlh voci internetovej komunite, tak verim ze aspon takto niekomu pomozem.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod fatal_error » 16 Jan 2015, 13:56

Dobra komedia, fajnovo sa bavim, len pokracujte :mrgreen: :mrgreen:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod opossum » 16 Jan 2015, 15:03

20.11.2014
Slovenskí branci. Hostia: Filip Rázga a Peter Švrček
09.11.2014
Ako sa naozaj staráme o vojnových veteránov. Hosť: plk.Pavel Marko v.v. - prezident Únie vojnových veteránov SR

http://www.slobodnyvysielac.sk/informac ... /p19/r3/l2
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod kenaiwolf » 16 Jan 2015, 15:35

fatal_error píše:Dobra komedia, fajnovo sa bavim, len pokracujte :mrgreen: :mrgreen:

som rad ze sa bavis, verim ze ti tvoj elan vydrzi velmi dlho a cela tato tema bue sluzit len na pobavenie :yees:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Elév » 29 Jan 2015, 13:48

Sú až smiešne naše predstavy, že až sa stane (bude nastávať) pruser, tak to zrazu buchne... prásk... kráter na záhrade, tanky v uliciach, plienenie obchodov, berem bágel a miznem do lesov, rýchle opevňovanie baráku a podobne. Pritom sa stačí lepšie pozrieť na bežný predvojnový život napríklad v Nemecku v rokoch 1933 až 45 a s trochou empatie a predstavivosti sa vžiť do postavenia bežného občana a zistíme, že nástup prúseru už možno aj v našej dobe dávno nastal, ale v rámci "teórie varenia žaby" sme si to akosi nevšimli.
Skvelý článok, ktorý pojednáva práve o tomto nájdete TU! Zvlášť doporučujem posledný odsek!

PS: Teória varenia žaby: dajte zovrieť vodu a hoďte do nej živú žabu - zblázni sa od bolesti a bude robiť aj nemožné, aby sa odtial dostala až kým neumrie v krutých bolestiach, ale ak ju hodíte do studenej vody a pomaličky, pomaly budete prihrievať, žabka sa uvarí (skape) bez jediného slova.
Dobrú chuť! 8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod rkw » 30 Jan 2015, 19:13

rad by som prispel mojim malom aj ja :camp: . Musim vsak povedat ze je to len nazor moj , a nikomu ho nechcem vnutit ani nic podobne. Ja osobne som vojnu na tzv. vlastne triko nikdy nastastie nezazil , samozrejme registrujem vojny v zahranici o ktorich vsetci vieme .. Afganistam , Irak , davnejsie Kuvajt a podobne . Avsak posledne asi 3 roky dost citam hlavne o druhej svetovej vojne , rozne knizky . A co som porozumel , hlavne z kniziek o holocauste , koncentracnych taboroch , zovote v getach , tak v knizkach od ludi co to prezeli pisu o jednom skoro vsetci . Na vojnu sa neda pripravit , zbytocne su torie co by sme robili AK , nechapte ma zle , jasne treba vediet , ako dat prvu pomoc , ako sa orientovat a tieto veci . No aj v tych castoch to bolo tak ze , zilo sa zilo , samozrejme zidia uz pocitovali tlaky , ale dalo by sa povedat ze to najhorsie prislo z jedneho dna na den . Z dna na den sa ocitli v situaci , ked museli riesit , nedostatok takmer vsetkeho co je pre nas bezne , jedlo , lieky , saty , ... Myslim si ze ak by zajtra nastala podobna situacia , samozrejme nie za ucelom vyhladenia obrovskeho mnozstva ludi , ale dajme tomu ze napadnu slovensko , ak by robili to co vtedy , zatvorili by hranice , strazili mesta , mosty , Stavali bariery , a nam by sa nepodarilo ujst niekam , kolko si realne dokazete predstavit tak ? Prave preto aj ja zastavam nazor z e v situaci ked vypukne vojna , netreba byt napadny , hrat sa one man army , alebo beara gryllsa . Za druhej svetovej to skusali ludia zijuci v getach , vacsinou ich zabili . A vacsinou prezili ludia co ,,drzali hubu a krok " Myslim si ze je dobre mat v hlave vedomosti , byt zrucny , prakticky , ale v tych casoch ludom skor pomohlo donre srdce , cista mysle , a nekonecny optimizmus :camp:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron