Problem s prihlasenim

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Problem s prihlasenim

Poslaťod laki » 05 Apr 2011, 07:24

Ahoj, objavil sa u mna zaujimavy problem s prihlasenim do fora. Forum citam doma aj v praci. V praci na Win XP, prehliadac opera, prihlasenie bez problemov. Doma Ubuntu, prehliadac Opera, prihlasenie neprebehne. Vo Firefoxe na doma na Ubuntu ziaden problem. Jedine s Operou. Cookies mam povolene, heslo na prihlasenie ulozene a po prihlaseni ma hodi naspat na login stranku a zostanem neprihladseny. Nemali ste niekto podobny problem? Dik za kazde nakopnutie.
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod atti.hombre » 05 Apr 2011, 07:37

Ubuntu mám zatial iba na inštalačnom dvd...raz...ale ak podporuje aj iný prehliadač tak by som ho vyskúšal-teraz vyšiel nedávno aj nový google chrome ( dcéra ho používa na w7-ja som ho mal chvíľu...nebol zlý,ale nezvykol som si)...ja fičím na mozille bez problémov XP/W7. Ak zistíš,že v Ubuntu nejaký i prehliadač funguje na 100% tak to sem hod-zíde sa to experimentátorom,ako ja!Skúsim zistiť u brata čo v Linuxe používa za prehliadač...ten je maniak do Linux :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod matus » 05 Apr 2011, 07:45

tento problem mam aj ja uz 2-krat ! ale teraz chodim ce exploer ale je to neprakticke
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod laki » 05 Apr 2011, 07:50

Ono problem nie je s linuxom ako takym, skor s operou a jej nastaveniami kedze prihlasenie mi vo Firefoxe funguje. Objavilo sa to znenazdajky, ponevadz operu pouzivam s prehladom asi 5 rokov na roznych OS a lepsi browser som neobjavil. Ubuntu mam uz asi druhy rok a tiez no problemo.

Inac Ubuntu mozes kludne vyskusat. To co mas by malo byt Live CD/DVD cize staci ked ho das do mechaniky a nechas nabootovat. Cely system ti natiahne do RAM-ky a mozes si ho kludne otestovat bez toho aby poskodilo tvoj primarny system. Po restarte vytiahnes medium z mechaniky a nabootujes normalne z HDD.
S instalaciou opatrne pokial nemas skusenosti s rozdelovanim disku. Tento krok je kriticky pri vacsine uzivateloch a dorazne odporucam ZALOHOVAT.
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod atti.hombre » 05 Apr 2011, 08:06

Je tam možnosť to spustiť c CD...ale ak mám niečo skúšať tak to nahodím na hdd...Neboj nenechám si pošahať boot sektory-vždy inštalujem os na samostatný hdd...preto budú oba hdd s win odpojené a ubuntu sa hodí iba na ten čo má.S delením problém nie je....dáta tam nie sú :wink: Ide len o to že si musím najsť čas a klud.Ak teda v ubuntu mozilla beži v pohode tak je to pre mňa jednoduchšie ( mne zas opera nesedí...) :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod laki » 05 Apr 2011, 20:25

Problem s prihlasenim podla vsetkeho vyrieseny. Vymazal som stare cookies vztahujuce sa na toto forum a prihlasenie funguje
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod stormmast3r » 05 Apr 2011, 20:47

Ja sa z Ubuntu 10.10 v pohode prihlasujem v Mozzile
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod laki » 05 Apr 2011, 20:59

v mozile to islo aj mne, ale primarny browser mam operu a tam to strajkovalo.
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Problem s prihlasenim

Poslaťod Adno » 06 Apr 2011, 00:21

laki píše:Problem s prihlasenim podla vsetkeho vyrieseny. Vymazal som stare cookies vztahujuce sa na toto forum a prihlasenie funguje

Tak nakoniec si si poradil aj sám, akosi som prišiel neskoro :oops: . V 99% prípadoch pomôže práve to vymazanie starých cookies, ak sa človek nedokáže prihlásiť.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia