Hudobné nástroje

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod Rafael Ingvis » 01 Jún 2012, 14:59

Obrázok
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 01 Jún 2012, 22:17

Elév - už ani do 6 neviem narátať, hanba mi! #-o

Vďaka za vysvetlenie tej ladiacej mechaniky - doteraz som sa s tým nestretol, preto nedôvera (s kolíkovou mechanikou som sa stretol, len keď som sa učil hrať na husliach, no mali okrem kolíkov aj kovovú mechaniku).

Veľkosť otvoru má na farbu zvuku malý vplyv? Neviem, no pri porovnaní zvuku, keď som mal na elektroakusticke snímač v otvore a keď som ho odstránil, tak tam rozdiel bol. No možno to je len placebo efekt ("ten snímač tam musel vadiť, teraz to hrá isto lepšie"). Tá rozeta tam má okrem okrasy aj nejakú inú funkciu?

O gitarách za 120e mi ani nevrav, mám na ne spomienky podfarbené ružovou knihou a vôňou školských nástrojov (na takých gitarách ma pred cca 10 rokmi učili hrať v ZUŠke veci od Carulli a Carcassi, potom sme sa s učiteľkou zhodli, že lepšie bude, keď si donesiem svoju a budem sa učiť na nej - aj keď to nie je španielka, ale jumbo za vtedajších 12k - Ibanez. Na profi koncertné nástroje sa to zďaleka nechytá - učiteľka ma nechala "si siahnuť" na jej nástroj a to je fakt úplne iná káva :yees: )

Drevené zobcové flauty asi nevyrábaš, však? :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod Elév » 04 Jún 2012, 09:22

sally píše:Veľkosť otvoru má na farbu zvuku malý vplyv? Neviem, no pri porovnaní zvuku, keď som mal na elektroakusticke snímač v otvore a keď som ho odstránil, tak tam rozdiel bol. No možno to je len placebo efekt ("ten snímač tam musel vadiť, teraz to hrá isto lepšie"). Tá rozeta tam má okrem okrasy aj nejakú inú funkciu?


Pozri, keď si na vrchnú dosku primontuješ ťažký magnet z ktorého ešte aj trčia dráty, tak to proste nikdy nebude mať zvuk aký by to mať mohlo. Ale v tomto prípade ide o váhu, ktorá zaťažuje rezonančnú dosku, nie o velkosť rez. otvoru. Čím je vrchná doska lahšia, tým parádnejší zvuk z toho dostaneš. S velkosťou diery to nemá nič!
NIe, flauty nerobím...
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 04 Jún 2012, 11:30

Vďaka za vysvetlenie :) Takže ak by na husliach neboli tie f-otvory ale kruh ako na gitare, bolo by to v princípe jedno, hej? Viem, že sa robia aj gitary s otvormi ako na husliach, takže asi by to tak malo byť. :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Predchádzajúci

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


cron