Co nosite stale so sebou? (EDC)

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Saw » 27 Sep 2014, 15:12

Ja vždy nosím pri sebe nôž Byrd Crossbill Stainless Plain Edge ktorý však práve ide na dôchodok no zrejme to bude podobný kúsok od rovnakého výrobcu keďže slúžil dobre. Ďalej peňaženka (Maxpedition Micro Wallet) s dokladmi a nejaké peniaze no a v peňaženke Multifunkčná Outdoor Karta, jednu vlhčenú utierku na okuliare a Mikov Rybičku. Kľúče od domu s pevným krúžkom a na krúžok som si uplietol 1,2m čierneho paracordu 550 tak aby sa dal rýchlo rozviazať. Zapaľovač plynový v tvare náboja hoci som nefajčiar, malé svietidlo na 1AAA batériu. Samozrejme mobil a niekedy aj pero. nosím to všade aj do školy všetci si už zvykli že mám nôž a keďže som bezproblémový študent tolerujú mi to profesori. K obleku ale mám tiež zmenu vtedy vymieňam Crossbill za nôž Spyderco Harpy ktorý nosím vždy len k obleku a ostatné zostáva keďže sú to ľahké a malé veci nie je to vidno.
Prílohy
EDC.JPG
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod SMOler » 14 Okt 2014, 18:11

Zdravím, chcem by som rozvinúť vlákno a teda sa aj opýtať na tipy k EDC Pen. Chcem totiž malé PERO do vrecka, ktoré nemá prekážať a najlepšie s „taktickou úpravou“ (hrot a lepší grip=úchyt). Moji top kandidáti, čo sa mi podarilo vygoogliť:

- Maxpedition Acantha = 32€ 12,5cm 31g
- Fisher Bullet alebo Bullet X-mark = 22€ 9,5cm ??g
- Rick Hinderer Investigator = 48€ 11,3cm 40g
- The Move = 38€+ 8,4cm 15,5g (zatiaľ len Kickstarter projekt)


Samozrejme som narazil na pár neznačkových čínskych (na DX, Aliexpress...), cenou boli blízke mojej predstave, ale žiadne nebolo také malé pekné kompaktné. Ak by ste niekto prosím vedeli o dobrej a lacnej alternatíve, prosím poraďte :)
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod mohadive » 14 Okt 2014, 19:07

CERUZA. odrezes si z nej kolko chces. je lacna 0,2 €. v pripade nudze pouzijes na podpal.
Je vyrobena z najprirodnejsieho materialu (drevo, uhlik).
:mrgreen:
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod mohadive » 14 Okt 2014, 19:09

radeton píše::lol:


skvela vec do lesa. budem to tiez nosit miesto bandasky na vodu. Male skladne,...
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Jozzo » 14 Okt 2014, 20:35

smoler - 30€ za pero s ktorým budeš robiť čo? Písať taktické pohľadnice? :D
Aby si niekoho zložil kubotanom/perom, potrebuješ mať natrénované. Keď sa už dostaneš na túto úroveň, zložíš čímkoľvek čo budeš mať po ruke alebo ešte lepšie - holými rukami. "Taktické perá" majú len jediný zmysel - že si ich výrobca a poriadne sa na nich nabalíš. Inak je to hlúposť. Kúp si sprej za 4€, je to účinné na viacero protivníkov, udržíš si dištanc, nemusíš byť majster bojových umení a pomer cena/výkon je najlepší zo všetkých sebaobranných prostriedkov.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod SMOler » 14 Okt 2014, 21:16

1. toto je off-topic téma, teda obsah rozoberaného nemusí 100% korešpondovať so zásadami bushcraft a vybavením do lesa
2. nechcel som aby sa to zvrhlo na "hejt" a na rady prečo nemať EDC Pen, ktoré som spomenul... do lesa nosím KPZ, kde ceruzku mám O.o
3. myslím že otázka bola položená jasne, nehľadám pero za 30€ a nemienim s ním loviť vysokú zver... chcem niečo lacné, pekné a komptaktné do vrecka do mesta/školy/práce, čo je trošku heavy-duty (možno vydrží to rozbitie skla)
4. obranný sprej vlastním ;)
5. som trošku gear-junkie, rád sa zaujímam o rôzne druhy výbavy

Vďaka jednému tipu som s radosťou došiel k skvelej alternatíve pre EDC Pen (avšak nie v "taktickej" úprave), ktorou je Zebra F301 Compact = 3,50€ aj s náhradnou náplňou (* zložené a uzatvorené má cca 10cm - ideál do vrecka) :)
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Jozzo » 15 Okt 2014, 13:03

Veď ja som to nemyslel zle, bod č.5 všetko vysvetľuje :wink: Podobný tip som mal tiež v zálohe, skutočne je na trhu kopa kovových pier z vysokou odolnosťou, ktoré však nie sú "taktické" a preto stoja zlomok :yees:
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod SMOler » 15 Okt 2014, 14:35

Kompaktnosť mala byť základom. Toto pero je kovové, lacné a pekné, ale hlavne má pod 10cm po zložení a pekne sa vojde do vrecka :) Obrázok
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Dufi » 29 Nov 2014, 23:34

Neviem ci som normalny, ked so sebou nenosim aspon tri noze, kusu a plynovu pistol ;)
EDU.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Majo » 30 Nov 2014, 13:27

Ale to by si mal! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod rkw » 06 Jan 2015, 20:07

smoler : moja rada znie , ak velmi chces tak si takticke pero kup. Koniec koncov kazdy si obcas musi soravit radost , a aj kazdy obcas robi chyby . Ale kupis si ho a budes skalmany , zistis ze na pisanie je tazke , ze nikdy nebudes nuteny rozbit sklo , a ze ti zavadzia vo vacku , :camp: :yees:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod bobo7777 » 07 Jan 2015, 19:20

SMOler / ja take pero mam. dostal som ho ako darcek ale mozem ti povedat ze by som si ho sam od seba nikdy nekupil . podla mna su naozaj dost drahe. ale zase na druhej strane som mal velku :P radost ked som ho dostal.

a co nosim zo sebou kazdy den je noz. mam pri sebe vzdy. preferujem spyderco momentalne najcastejsie spy manix 2 carbon, mala baterka dobre posluzi ked hladam v aute nieco co je dost casto :D a sem tam paralizer UZI . uz dlhsie si ale planujem kupit malu kapsicku a dat si to vsetko na jedno miesto lebo to mam vsetko po vackoch :) a niekedy to dost zavadzia
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 07 Jan 2015, 21:00

neviem ci ti kapsicka pomoze ked uz si si zvikol nosit vsetko po vreckach ja nosim aj malu kapsicku aj vsetko po vreckch skusal som to v nej nosit ale tie veci uz maju kazda svoje miesto rozne po nohaviciach a v kapsicke nakoniec skoncil tabak s papierikmy ocielka s pazurikom a dutnak
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod bobo7777 » 07 Jan 2015, 21:58

noo prave toho sa obavam :D ze si nebudem vediet zvyknut na tu kapsicku a preto vaham uz dost dlho a zatial som len pri pozerani na internete
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 07 Jan 2015, 22:10

ja somsi ju usil sam :D
ale je to dobre na veci co so sebou nenosis vzdy aeste nemaju danw stale miesto
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia