Operacia oci laserom

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 06 Júl 2010, 16:14

Ma s tym niekto skusenosti? Alebo niekoho znameho, co na tom bol? Som objednany na buduci tyzden v piatok do Kosic, takze som zvedavy :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod atti.hombre » 06 Júl 2010, 17:11

Pred týždňom som stretol kamaráta-mal dakedy -4 dioptrie a bol teraz v slnečných okuliaroch...tiež už po zákroku.Že ho v BB objednali vo štvrtok na meranie a v utorok už bol po zákroku.Chválil si to.Tri týždne musí nosiť tmavé okuliare + kvapkať kvapky.Na mňa je to drahý špás,ale zase nemám tak zlé oči...tak to zatial riešiť nemusím...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 06 Júl 2010, 17:27

Ja mam 1,75 na oboch ociach, co nie je nejako velmi vela (niekedy by take ani neoperovali), ale co z toho, bez okuliari neroroznam tvare ludi, nehovoriac o nejakych tabulkach na autobusoch :) takze ich musim nosit. Ja som dohodnuty, ze rano mi spravia kontrolu oci, nejake tie merania a poobede v ten isty den bude uz aj operacia. Vyjde to 40€ za vstupne vysetrenie + 1000€ samotna operacia. Je este aj lacnejsia metoda za 900€, ale pri takej sume uz tych 100€ sa oplati doplatit. Su aj lacnejsie pracoviska, tusim v Ruzomberku maju so vsetkym za 800€. Su inac rozne metody operacie - PRK, LASIK, LASEK, epiLasik, epiLasek... ja by som mal ist metodou No-touch, teda nejaka uplne bezdotykova, mal by tam byt velmi rychly navrat do "normalneho zivota", napriklad najstarsou metodou PRK sa to hoji hodne dlhsie.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod atti.hombre » 07 Júl 2010, 03:02

:lol: ...Teoreticky vzato,keby mi povedala dcéra,že nechce,aby sme jej robili svadbu,že to odbije iba sobášom o dvoch svedkoch,tak by som jej bol ochotný taký zákrok zaplatiť... :lol: :lol: :lol: ona si urobí niečo pre svoje zdravie a aj pre moju peňaženku...musím jej to navrhnúť... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 07 Júl 2010, 03:06

Do slaka, ja som najprv myslel, ze sa mi zapla ta tema, kde sa pisalo o V3S a tak som rozmyslal, ze chces dcere miesto svadby kupit V3S :lol: :oops: .
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod atti.hombre » 07 Júl 2010, 03:08

:lol: ...to bude tou hodinou... :lol:ale ako alternatíva bývania za 15000 to nie je zlé! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 15 Júl 2010, 18:01

Tak... zajtra ma to caka :o . Drzte palce, potom dam vediet, ako to cele dopadlo :wink: .
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod atti.hombre » 15 Júl 2010, 19:27

JJ...tak nech to vyjde tak ,ako si predstavuješ!...ani pracovať zajtra nebudem,bo všetky palce budem mať chytené! :-)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 15 Júl 2010, 20:59

Hehe, diki Hombre, ale aby si nemal z toho potom problemy v praci kvoli mne :) .
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 18 Júl 2010, 18:11

Len taky maly update: zijem :D dam vediet neskor, kedze sa to este zo dna na den upravuje dost vyrazne a nemal by som sediet za PC... ale uz si v pohode citam SPZtky z okna, titulky na TV atd. :D v utorok musim ist znovu do KE vybrat sosovky (pooperacne, na lepsie hojenie).
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 21 Júl 2010, 19:47

Dalsi update : Stale zijem :lol: vcera mi vyberali sosovky z oci pinzetou, nie ze by som bol posera, ale 2x prijemne mi to nebolo :lol: . Co sa tyka zraku, su velke vykyvy, raz vidim dobre, potom druhym okom zahmlene, mam problem kusok so zaostrenim - aj do blizka (co som predtym nemal), takze tu ani moc v poslednom case nepisem :oops: . Ale aj tak uz vidim hodne lepsie, nez predtym bez okuliarov. Ale je to normalne, do mesiaca by to malo zmiznut a uplne ustalenie za 3-6 mesiacov. Vela zalezi aj od metody operacie.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod atti.hombre » 21 Júl 2010, 21:04

:lol: ...no kým to nie je metóda- pokus/omyl...ja raz pred operáciou som sa sestričky pýtal,kto ma bude operovať...ona my to nechcela povedať a nakoniec sa opýtala,že načo to potrebujem...no a ja že radšej budem s lekárom celú noc karty hrať,ako by sa mal doma so ženou povadiť a ráno prísť taký k môjmu telu!... :D
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Matju » 29 Júl 2010, 16:56

adno nic v zlom ale za tu cenu by som si nakupil x y kontaktnych šosoviek :D ovsem jak sa vravi proti gustu... :D
Obrázok užívateľa
Matju
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 03 Mar 2007, 20:30
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod Adno » 29 Júl 2010, 18:04

No ja ti neviem Matju, spocitaj si, kolko by ta vyslo celozivotne kupovanie sosoviek, ta cena by asi bola dost vysoka. Ale o peniaze tu nejde si myslim. Ide o ten pocit, ze rano vstanes a hned vidis ostro, bez toho, zeby si hladal okuliare alebo si nasadzoval sosovky. Ja som nikdy v zivote sosovky nemal, jedine boli tie, ktore som dostal po operacii a citil som ich na ociach, ale inac sa k nim nedokazem vyjadrit. Jedna moja spoluziacka z gympla bola predomnou na operacii a dovtedy nosila stale len sosovky, takze tak :P Ja budem mat zajtra 2 tyzdne po operacii a nelutujem vobec, isiel by som znovu a to este mam v skorej faze hojenia, este sa to ma stale zlepsovat, i ked to si neviem predstavit sice ako, kedze teraz uz vidim super :) . btw. co som tak patral po nete, tak som dosiel k tomu, ze od 1990 do roku 2007 si dalo oci zoperovat 17-18 milionov ludi :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Operacia oci laserom

Poslaťod joche » 29 Júl 2010, 19:36

Ak sa mozem opytat akou metodou si bol operovany a kolko ta to vyslo. Bol si tu
Kód: Vybrať všetko
http://www.excimer-kosice.sk/slovak.html
? Ja uz tie dost dlho musim nosit okuliare a dakedy ma to dost obmedzuje tak tiez nad tym rozmyslam.
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Ďalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron