kam z GA?

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

kam z GA?

Poslaťod Stano » 04 Sep 2014, 11:17

zdravím

rád by som sa vydal do ozajstného lesa, no nemám potuchy ktorým smerom sa vyadať
hľadám niečo opustenejšie, bez turistických chodníkoch a hlavne bez haldu odpadkov

tu na okolí som našil 3 menšie lesné časti o rozlohe 60, 80 a 200ha ale všetko vyšliapané cestičky, odpad a počuť autá z okolitých ciest

ozaj by som rád miesto kde sa môžem potulovať celí den bez toho aby som tam na niekoho natrafil


budem vďačný za každý návrh

Stano
Stano
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Júl 2014, 23:20
Bydlisko: Galanta
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: kam z GA?

Poslaťod Stano » 11 Sep 2014, 11:27

ďakujem za rady
Stano
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Júl 2014, 23:20
Bydlisko: Galanta
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: kam z GA?

Poslaťod atti.hombre » 11 Sep 2014, 14:00

Nemyslím,že by niekto nechcel poradiť,ale nie každý tu vysedáva každodenne.Treba trpezlivo počkať na prehlad niekoho kto dané okolie pozná...ja poznám tam napr. len železničnú stanicu :wink: ...takže trpezlivosť amigo.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: kam z GA?

Poslaťod Tito » 11 Sep 2014, 14:35

Stano píše:ďakujem za rady


Bratm, neviem ti veľmi poradiť kam presne - som z druhého konca republiky. Pri Váhu a Kráľovej však určite nejaké stromy nájdeš.
Ak chceš ďalej tak asi Štiavnické vrchy, prípadne Malé Karpaty.

...U mňa je to k najbližšiemu lesu min. 10-15 km (Slanské vrchy). Na výlet tak max. 1x týždenne. Riešim to potulkami s mojim čoklom po okolitých poliach a som prekvapený koľko "prírody" je okolo mňa. Bežne vidno z pár desiatok metrov srny, jastraby, líšky, zajace, bažanty a plno inej "hadiny" + plno rastlín, kríkov a stromov. Príroda je všade okolo nás, len si ju musíme pozornejšie všímať.

...nemusí to byť len o temnom lese, kde si staviame prístrešky a pálime ohne :wink:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: kam z GA?

Poslaťod fatal_error » 12 Sep 2014, 09:31

No hold, Poddunajská nížina sa nevola len tak pre nič za nič. Tam lesy niesu len zhluky stromov. To by ti malo byť jasné už z mapy http://i.imgur.com/oUkBUl9l.jpg Jediná a asi jediná šanca pre teba je sadnut na vlak do Senca a z neho busom do Pezinku, alebo potom smer Nitra. No nezúfaj. Ber to z tej lepšej stránky, stále môžeš začať sadiť stromky a o pár stoviek rokov ta zálesáci z Galanty budu uctievať :D
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: kam z GA?

Poslaťod opossum » 12 Sep 2014, 10:02

okolie Galanty nepoznám, ale nie je lepšie vyskúšať nejakú vlastnú dobrodružnú prieskumnú činnosť? Takýmto štýlom som pochodil celé okolie Dubnice...
Ak som porozumel tvojej otázke, chceš vedieť, kde pri Galante je nejaký väčší nedotknutý les. No je možné, že blízko asi nie, takže sa budeš musieť za poriadnym lesom vydať niekde ďalej, trochu na sever, od Piešťan alebo Nového Mesta určite rozsiahlejšie lesy nájdeš, a tam ti viem aj poradiť...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: kam z GA?

Poslaťod forgo » 22 Sep 2014, 10:25

Ahoj Stano, tiež som Z okolia Ga A môžeš sa niekedy pridat /Tematin/. Ozvi sa sms 905 392 118. Ferino
forgo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23 Okt 2011, 13:46
Bydlisko: Trakovice HC/TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: kam z GA?

Poslaťod Paleccc » 27 Sep 2014, 22:27

Ahoj,

aj ja som z okolia GA. Ak chceš nájsť dobré miesta v okolí, tak ti odporúčam, otvor si turistickú mapu na stránke www.hiking.sk, alebo ľubovoľnú turistickú mapu a pozeraj terén a plánuj. Najbližšie lokality tu už boli spomenuté - Tribeč a Malé Karpaty - v rámci týchto pohorí máš veľa alternatív kam sa vybrať. Tvoje nároky sú však privysoké... Lesy bez turistických chodníkov a nebodaj také, kde by nebol počuť ruch z mesta na západnom Slovensku neexistujú a mal by si problém nájsť také aj v iných častiach Slovenska (dokonca aj Európy)... To však neznamená, že sa tam nedajú nájsť miesta a trasy, ktoré stoja za to :wink: Nejako sa začať musí, preto je najlepšie zbaliť veci a vyraziť. Neskôr budeš sám vedieť, ktoré lokality sú presne tie, ktoré si hľadal a do ktorých sa budeš rád vracať. (Pre mňa je to napr. Tribeč)
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x


Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť