Norsko/Svedsko/Finsko

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Willy » 28 Aug 2017, 01:19

Při hledání informací o pižmoních se mi na obrazovce kromě pižmoňů objevila zvláštní stavba, která byla postavena v Norsku nedaleko hory Snohetta.
Kvádr uprostřed přírody! To poněkud narušilo moji představu o tom, že Skandinávci umí stavět v souladu s přírodou.

SNOHETTA 01.jpg

Ani další pohled, tentokrát z jiné strany nebyl nic moc, ale už mne to zaujalo.

SNOHETTA 02.jpg

Nadchl mne teprve následující snímek interiéru, který je vytvořen z masivních dřevěných trámů s úžasným výhledem na hory.
Seveřani u mne začali opět získávat body.

SNOHETTA 03.jpg

Ten oheň ve velkém zavěšeném krbu vytvářel útulný protipól k pohledu na drsnou a zádumčivou náhorní plošinu.
Začínal jsem mít chuť si tam na chvíli posedět.

SNOHETTA 04.jpg

Po shlédnutí níže uvedeného videa jsem už byl rozhodnut.
Tohle místo zařadím do seznamu potencionálních cílů pro některou z dalších výprav.



Stojí za to se mrknout i na jiný projekt tototo týmu architektů.
http://snohetta.com/projects/180-bjellandsbu-akrafjorden-cabin

123123123.jpg
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 28 Aug 2017, 11:31

Najdrahsie je v Skandinavii cestovanie (a strava ovsem). Kazdopadne pokial letis nizkonakladovkou do Stockholmu, tak je to pravdepodobne letisko Skavsta, co je Nykoping, co je 100 km od Stockholmu. Tak ci onak, netreba z letiska daleko cestovat aby clovek zazil paradnu divocinu. Pokial by si letel do Stockholmu na Bromma letisko, tak osobne by som riesil NP Tyresta, co je nejakych 20 km z centra a je to neskutocny kus nadhernej prirody.
Ak chces vidiet zo Skandinavie viac, treba to vziat expedicnejsie, 2-3 tyzdne, vlastne auto/minivan/van a prejst si ju viac.
Svojho casu sa dalo rozumne cestovat po Skandinavii vdaka tzv. Scanrail pass-u. Ci to este funguje aj dnes netusim, ale Skandinavia z vlaku je uchvatna. Ak by si sa chystal niekedy, tak daj vediet. Ja si rad odbehnem na rybacku :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 28 Aug 2017, 11:33

Hups...prisla mi notifikacia o novom prispevku a po prihlaseni ma hodilo na uplne prvy, bez toho aby som si vsimol datum...takze toto je reakcia na prvy prispevok v teme..ktory je asi uz "outdated" :D ..nevadi, co som napisal plati :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 31 Aug 2017, 15:33

Mne sa to paci. Moderna stavba, korespondujuca s drsnym severom. Je mi jasne, ze my sme tu odchovani na zruboch a im podobnych pristreskoch, takze hocico v "modernejsom" duchu nas bude poburovat. Ale treba sa na to pozriet s nadhladom a vo viac sirsich ako komunitnych suvislostiach.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Predchádzajúci

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron