Norsko/Svedsko/Finsko

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod mihal » 17 Jan 2012, 16:35

kukal som to okolie skavsty a same jazero les a luka. a cez ryan letenky do 60e nebude problem tie linky tym smerom nelietaju uplne plné, až ten smer bude aktualny dam vedieť (ak nezabudnem :D )
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod tukan » 03 Feb 2012, 21:59

Mne sa neako podarilo pred 4 rokmi letiet z Prahy do norska za 30eur/osoba tam a spet s polovickou. Sli sme na 11 dni na svadbu kamoske. Ceny brutal, na nase pomery - ale kava na benzinke zadara (to sme zistili az posledny den :D ) . Odvtedy sa tam chystame kazdy rok , lebo nas pozyvaju , ale cesta vyjde strasne vela. Vtedy som asi v spravnu chvilu klikol na nete. V lokalite kde sme my boli, nesmies nic. Chodit len po vyznacenych chodnikoch, ked sme boli pri majaku a chceli sme si ist zbierat musle a rakov , nechceli nas pustit znamy lebo sa to vraj nesmie ze kazdy kusok zeme patri niekomu a nemaju radi ked sa im tam flakaju ludia. Znamy chodia kazdy rok na ryby do norska a podla fotiek vyzera ze chodia si kade tade. Kazdopadne krasna krajina, stoji za navstevu. Mna fascinuje ako ty ludia co tam ziju maju vsetko v p... . Ani pit nevedia :D Zazitok z krcmy: 20.00 hod-fajcim vonku pred krcmou sam, cakam policajta s pokutovym blokom, 22.00 hod. uz fajci vonku polovica osadenstva krcmy, policajti nedosli, 24.00 hod fajci sa uz aj vo vnutri a ja sa snazim zohnat nieco na pitie lebo Baylis s kavou a ich pivo je humus :D
tukan
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 30 Jan 2012, 19:37
Bydlisko: Pod Čergovkým poh.
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Tera » 02 Apr 2012, 23:43

V létě 2011 jsme cestovali 17 dní po Norsku, jeli jsme autem, spali jsme volně v přírodě (v Norsku povoleno) stan nebo bivak, akorát na jednu noc jsme si zaplatili chatku. Je tam vše 3x dražší, proto jsme vezli jídlo s sebou. Celkem ujeto 5500 km. Největší část financí padla na benzín, trajekt z Dánska do Norska a na mýta. Města jsme téměř nenavštěvovali, kdo má rád úžasnou přírodu a aktivní dovolenou tak moc doporučuji, asi nejhezčí co jsem zatím viděla. Když jsme si s sebou vezli jídlo a neplatili za ubytování, tak nás celá cesta vyšla jako 10 denní dovolená u moře v Řecku.
Naposledy upravil Tera dňa 25 Sep 2012, 00:06, celkovo upravené 1
Tera
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Apr 2012, 20:23
Bydlisko: ČR, Východní Čechy
Dal Ďakujem: 98 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod rkw » 09 Sep 2012, 11:17

to je aj mon sen aj sen mojho otca ist do norska a svedska atd na fotkach co su vydiet len potvrdzje ze je to krasna krajina
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Brčo » 22 Sep 2012, 17:36

Kapo píše:
milos píše:......... kúpiť rybársky lístok a túlať sa po nejakej jazernej oblasti za polárnym kruhom.......


Tiež tak nejak by sa mi to páčilo. Neviete, ako je to tam s tým rybárskym lístkom? Za kolko a kde sa to tam kupuje? Kolko tam stojí prenájom kánojky a pod.?

Nie som si 100pro isty,ale podla mojich informacii nepotrebujes rybarsky listok,ak chytas ryby len pre seba-aspon tak hovorili Svedi...Ale je to uz 10 rokov,treba overit
Bol som tam 2x-najprv stopom Svedsko a Norsko s kamosom,jedli sme iba ovsenne vlocky uvarene z bujonom v plechovici na brezovej kore a zmrzlinu,spali sme pod sirakom a teda sever Svedska bol masker-koli komarom a najvacsi problem bol medzi Kirunu a Narvikom-nechodili auta :lol: ale stalo to za to
Druhy raz na bicku cele Norsko od Nordkiinu po Oslo.Zhruba mesiac cesty a ked som odchadzal,mal som viac bubakov,jak ked som prisiel-zberal som vedla cesty plechovky a plastove flasky,maju ich tam vratne :yees:
Prílohy
1.Norsko.jpg
Jedina fotka z Norska,od Polskeho stopara :)
Brčo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 18 Sep 2012, 08:37
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Kapo » 22 Sep 2012, 20:25

Ty si bol už tuším šadze. :wink:

Inak tie povolenky k rybolovu som si práve našiel cez gógla, tak keď tak kuken:

http://www.uamk.cz/index.php/component/ ... 45&a=k&p=7
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Tera » 24 Sep 2012, 23:52

Vloni nás sever naprosto učaroval, proto jsme letos v srpnu po dlouhém plánování opět vyrazili na 20 denní cestu. Tentokrát jsme trávili nejvíce času ve Finsku, v Laponsku, poté jsme přejeli do Norska, kde jsme procestovali hlavně Vestrály a nakonec jsme ochutnali NP Abisko ve Švédsku a poté šupem přes Dánsko zpět domů. Nejvíce na koukání je asi Norsko, ale jinak nejbližší je nám Finsko. Všude samá voda, hluboké lesy a také skvělé finské sauny:-) Ubytovaní jsme byli jen u NP Koli na jednu noc ve srubu, jinak jednou jsem spali ve volně přístupné kotě a jinak stan nebo širák ve volné přírodě. Nikdy na tuto cestu nezapomenu. Moc všem doporučuji.
DSC02154.jpg
Prílohy
DSC02330.jpg
Fotografie0427.jpg
DSC02594.jpg
Tera
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Apr 2012, 20:23
Bydlisko: ČR, Východní Čechy
Dal Ďakujem: 98 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 02 Mar 2013, 02:10

Ak by som mohol niekomu byt napomocny...v Norsku som kedysi pracoval. Vo Svedsku som bol niekolko krat "buskraftovat" :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dorlas » 15 Jan 2015, 21:08

Má niekto skúsenosti so zimným Islandom?
Obrázok
S modrou oblohou!
Obrázok užívateľa
Dorlas
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Nov 2011, 19:48
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 152 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod šuter » 20 Jan 2015, 02:21

Nazdar, keby niekto potreboval relevatne info zo severneho Svedska tak sa obratte na mna... :wink: Byval som tam 3,5 roka, precestoval som krizom krazom hlavne sever Svedska, v zime, v lete, vacsinu parkov a hor, presiel som aj vacsiu cast Kungsleden...s velkou oblubou som robil vylety do divociny na kanoe atd...
Obrázok užívateľa
šuter
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 12 Okt 2013, 19:52
Bydlisko: v lese severskom
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dorlas » 27 Jan 2015, 23:19

Píšem zo severného Islandu (Hólar). Raj a peklo v jednom. Keď sa navrátim tak sem dám nejaký krátky report s fotkami
Obrázok
S modrou oblohou!
Obrázok užívateľa
Dorlas
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Nov 2011, 19:48
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 152 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Tito » 28 Jan 2015, 08:27

Dorlas píše:Píšem zo severného Islandu (Hólar). Raj a peklo v jednom. Keď sa navrátim tak sem dám nejaký krátky report s fotkami


fúúúú bratm, ťažká závisť z mojej strany... :yees: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 01 Apr 2016, 00:19

Rozmyslam, ze by som maj/jun behol do Svedska par dni sa niekde okolo nejakeho jazera potulat, pochytat ryby, porelaxovat. Odlet asi z Krakowa do Stockholmu...cca 60 euro spiatocny, stravu so sebou. Pripadne nieco take. Nepremyslaii ste niekto o takom "blic" vypade?
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Apr 2016, 10:37

Dufi píše:Rozmyslam, ze by som maj/jun behol do Svedska par dni sa niekde okolo nejakeho jazera potulat, pochytat ryby, porelaxovat. Odlet asi z Krakowa do Stockholmu...cca 60 euro spiatocny, stravu so sebou. Pripadne nieco take. Nepremyslaii ste niekto o takom "blic" vypade?


hmmm =D> :-k
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Norsko/Svedsko/Finsko

Poslaťod Dufi » 01 Apr 2016, 10:52

Čiže?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia