Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk

Hledá se indián, indiánka...

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Hledá se indián, indiánka...

Poslaťod bobek » 06 Feb 2019, 17:43

Ahoj přátelé,
abych v kostce vysvětlil o co vlastně jde. V loňském roce se konal dětský tábor na téma Hvězdná brána a děti mimo jiné procházely výcvikem, kde na stanovištích byly seznamovány například s mapou a buzolou, práce se sekyrou a pilou, palné zbraně, zdravověda a rozdělávání ohně NEtradičními způsoby.
Toto stanoviště jsem měl na starost já. Myslím že jsem dětem poskytl nejen mnoho zábavy, ale i cenných informací jak s ohněm zacházet a čím vším se dá rozdělat. V ukázce byla chemie, ocelová vlna, benzínové zapalovače, magneziové křesadlo ale i ocílka a křemen a různé druhy troudů.
Co se ke mně dostalo, děti označily stanoviště jako nejlepší a to je pro mne velká poklona.
Ale proč hledám indiána, indiány?
V letošním roce se opět chystá tábor a tentokrát na téma Vinnetou a poklad na stříbrném jezeře.
Proto bych moc rád chtěl letos dětem ukázat rozdělávání ohně tradičními metodami jako bowdrill, který jsem zkoušel a nejsem si zcela jistý že by z mé ukázky byly nadšené, ale i handdrill který neumím vůbec... Popřípadě i další možné způsoby jako pluh,pumpdrill a jiné...
Dále pak,pokud se někdo ochotný najde, bych byl velmi rád kdyby indián povyprávěl dětem (mládeži) o životě stravě, zvycích libivolneho indiánského kmene...
Obracím se tedy s prosbou na Vás, kamarádi a kamarádky indiáni a indiánky zda by se našel někdo ochotný a stylový, (zatím nezávazně) kdo by přijel potěšit děti a předat jim poselství minulosti.
Podotýkám jen že se jedná o křesťanský tábor a tudíž všichni animátoři pracují bez nároku na honorář.
Jednalo by se pouze o jeden den, či dokonce pár hodin ,ale to bych ještě upřesnil... Samozřejmě že ten kdo přijede toho pohostím ve svém domě. I se spaním a dopravou na tábor, zpět a popř. na vlak...
Tábor se koná od soboty 10.8. do 17.8.
Prosím pište SZ nebo e-mailem 605557496@seznam.cz
Mnohokrát všem předem děkuji.
"Komu jinému, než dětem zanecháme budoucnost? "
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek

Dal Ďakujem: 498 x
Dostal Ďakujem: 463 x

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia