Príprava na sezónu

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Príprava na sezónu

Poslaťod Chameleon_sk » 27 Feb 2013, 22:45

"Sezóna" je za rohom. Sneh pomaly mizne a predpokladám, že nie som sám čo sa teší na približujúce sa lepšie počasie ktoré dopraje príjemnejšie podmienky pre aktivity. Viem, že nie som jediný ktorý zimu využil na študovanie, úpravu výstroja, či zabezpečenie nových vecí. Ako ste na tom vy? Keď sa Vás jarný les opýta čo ste robili v zime...čo odpoviete?

Aby vlákno malo hlavu/pätu a aký taký poriadok, vkladajte príspevky v súvetiach a k priloženým fotografiám čo to povedzte.
Ak pridáte nejaký plán či predsavzatie, tak dajte vedieť či sa Vám ho podarilo splniť. Téma bude aktuálna počas celej "sezóny 2013"
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Chameleon_sk » 27 Feb 2013, 22:47

Aby som uviedol príklad o čom by sa tu malo diskutovať tak začnem za seba:

Počas zimy som si rozšíril výbavu o novú kapsičku na opasok. Moja pôvodná (swiss army) mi veľkostne nestačila na môj drobný materiál. Preto som si ušil jednu do ktorej bez problémov zmestím, okrem telefónu a cigariet so zapalovačom, aj foťák a vreckový nožík tak, aby som nemusel pri vyberaní jedného či druhého vysypať všetko. Viď vlákno "práca s kožou" v časti "Z praxe"

Okrem toho som si dal počas zimy "záväzok" že:
1. Precvičím si zakladanie ohňa za použitia drievka /bowdrill aj handrill/. Neskúšal som to ešte, neviem to.Najvyšší čas s tým niečo urobiť :roll:
2. Vystúham kuksu
3. Nájdem v mojom okolí zdroj vody, ktorý mi bol opísaný starým usadlíkom. Vyčistím a označím ho.
a hlavne....
Nekúpim si nový nôž.

ten posledný bod som porušil minulý týždeň. (v tomto roku zatiaľ prvýkrát) :mrgreen:
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod macakv » 28 Feb 2013, 09:45

:D Haha.....ja verim ze to do konca roka este porusis minimalne 2krat
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod juraj1974 » 28 Feb 2013, 15:13

Prispejem svojou troskou. Mam v plane uz niekolky rok prejst trasu Levice-Rokos. Je to taky moj sen od kedy som odysiel na tuto dolnu zem.. Ide o to vliest v Pukanci do lesa prejst niekde v okoli Velkeho pola smer Novaky a z tade Diviacka Nova Ves....Moj rodny kraj.
Dalsi menej narocny plan je pobehat v mojom okoli vsetko co sa da a konecne uspokojit poziadavky znamych aby som ich spolu s detmi povodil po lesoch a pomohol stravit nejaky ten den/noc pod holym nebom.
Chcem dokoncit prvy noz co sa vykoval u majstra Eleva. Tak isto este nemam kuksu co by som mohol nosit von na take naturalne pochody pod dekou. A ked sme pri nich tak chcem stravit v lese co najviac casu s co najmenej vybavou. Mam v plane vyrobit dalsie Selske misy a spravit si konecne aj vlastnu panvicu. Neviem ci uz chcem dalsie noze ale asi skor uz nie... uz je podla ich poctu maniak... :lol:
No a co este? Verim ze ak to zdravie dovoli tak sa stretneme v uzkom kruhu ludi z fora na spolocnych akciach tak ako to bolo roky dozadu.
Posledne co by som v tejto sezone chcel je dokoncit chalupu a spravit naozajstnu kolaudaciu... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Killian » 28 Feb 2013, 15:26

Tak ja mam plan zase zacat castejsie chodit do lesa a konecne po dlhom case dat nejake viacdnovky - kedze minuly rok nebol vobec cas.
Chcel by som prist aj na nejake "bushcraft-portal" stretnutie - a spravit aj nejaku akciu tu v okoli, konkretne v Levocskych vrchoch (byvaly VVP Javorina).
Z hladiska pripravy vystroje:
- "portalovy" nozik (uz objednany)
- z fora z inzeratu objednany spacak na teplejsie pocasie Carinthia Tropen
- zhanam ruksak Berghaus Vulcan na viacdnovky, ale vyrobeny este v Anglicku. Nahradi moj vojensky Bergen.
- mozno nejake dalsie drobnosti
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod venco » 28 Feb 2013, 15:29

Ja tento rok čunder severná Šumava, turistická 3-dňovka V. Fatra, dokončiť Nízke Tatry /K. Hoľa - Čertovica no a konečne sa dostať aj na nejaké to stretko portálu. Ten Chameleonov posledný bod si nebudem dávať bo sa poznám :roll:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Pája » 28 Feb 2013, 15:32

Super plán, Juro! :)

Co se týče té přípravy, tak zrovna šiju novou celtičku, ježto BW dílec mi nebyl moc pohodlný. Jinak jsem v zimě ještě stihla ušít futrál na nový nůž a vystrouhat kuksu (která konečně zůstane mně) a nejnověji závěs na čutoru. A vyměnila měšec za novou švýcarskou feldflašku s dřívkáčem. :)

Předsevzetí mám moc, víc než stihnu ztropit; každopádně se mi rýsují nějaké projekty ke zvládnutí primitivních technologií a slíbila jsem si, že budu víc cvičit rozdělávání ohně ocílkou. Taky bych chtěla konečně dodělat čepelku od Pawuka a osadit svůj crooked knife. Venku na výpravách strávím aspoň 10 nocí a konečně trochu pochodím nejbližší okolí. Taky by se hodilo protřídit můj lesní fotoarchiv a výstupy postupně šoupnout na Želvu. Jsem zvědavá, kolik z toho zvládnu naplnit. :-D
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Chameleon_sk » 28 Feb 2013, 16:31

Priatelia, som rád, že nie som sám s tými "predsavzatiami" a plánmi.
Budem sa tešiť na správy o priebežnom plnení. :yees:
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod matus » 02 Mar 2013, 11:33

tak ja už som vlastne zacal minuli rok cez zimu som bushcraft zanedbaval ale spravili sme 2 mensie pochody a par prechadzok v partii a nejake kratsie sam . No mam v pláne pochodit blizke okolie takze pre predstavu od hlohovca k nitre a trnave a k piestanom priblizne tuto cast chcem dokladne pochodit
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod kuny » 02 Mar 2013, 22:08

Ja sa pripravujem na LH, teda bez syntetiky. Ďalej by sme chceli s Macom spraviť asi na našom fleku nejaký zraz. Ešte v minulom roku som chcel spolu s inými kamarátmi opraviť jednu studničku. A tiež by som chcel viacej chodiť do prírody, lebo od kedy pracujem a bývam v Trnave v paneláku, to ide so mnou dole vodou. Aj zdravotne. Snáď aspoň niečo z toho vyjde, lebo v práci máme dosť fofry.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Pája » 12 Apr 2013, 22:34

Takže celta je na světě. Podrobněji v příslušném vlákně, tady jen ilustračně. ;-) Taky můžu směle prohlásit, že tři z plánovaných lokalit už jsem stihla navštívit, z čehož mám velkou radost. A co vy, jak se daří plnit předsevzetí?

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod juraj1974 » 13 Apr 2013, 10:38

Priprava na splnenie mojho sna o ktorom som pisal vysie je v plnom prude. Odratavam dni a striham meter do dna ,,D,, Neskutocne sa tesim. A ak ludia co dostali pozvanku si najdu cas tak o tejto akcii verim ze sa bude dlho pisat.... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod venco » 21 Júl 2013, 16:49

Za dva týždne vyrážam na čunder smer Južné Čechy. Už sa nemôžem dočkať. Najprv Praha potom hrady Točník, Žebrák a konečne smer juh. Hrady Velhartice, Kašperk, Rábí, Helfenburk, obec Hoštice, návšteva nejakých minipivovarov, no a litre pivečka a dobrá nálada. Teššššííííímmmmm :kava:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod Pája » 22 Aug 2013, 08:41

Oživím zase vlákno, jelikož nám pomalu končí letní sezona, což znamená přípravu na podzimně - zimní etapu. :wolf: Zatím jsem si stihla přešít všechny knoflíky na ČSLA kongu, které jsem spolu s novým plátěným batůžkem podrobila impregnaci. A do vybavení na chladnou sezonu přibyl obal na ČSLA spacák, který plánuju trochu vykuchat a odlehčit (vyměnit zip za plastový a vypárat légu pro vepnutí deky).

Co u vás nového? Také se těšíte na podzim?
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Príprava na sezónu

Poslaťod atti.hombre » 22 Aug 2013, 09:45

:D tak na jeseň používam letnú výbavu + jeden sveter naviac...inak sa o výbavu starám,len ked treba.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Ďalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia