Bush-craft komunitny blog

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 18:26

Pocujte vospolok... Od vtedy, co som sa tu zaregistroval, som sa rozkukal aj kde tu po osobnych strankach jednotlivcov. Dnes ma napadla jedna vec. Mnohi pisete svoj bush-craft blog, ale nie vsetci nan mate tolko casu kolko by ste chceli. Nepremyslal tu niekto o tom, ze by ste sa dali vsetci dokopy? Vznikol by tak potencionalny portal s kvalitnym a hlavne cerstvym obsahom. Jednoducho by fungovala redakcia ktorej clenovia by boli vsetci autori, kazdy by mal pristup do "backendu" (to poznate napr. z wordpressu), kazdy by mal moznost rozpisat tolko clankov kolko chce ci vladze a cele by to mohlo mat zaujimavy komunitny tvar. Ak by bol zaujem, z technickej stranky by som to vedel zastresit (struktura, dizajn aj moduly/komponenty..tahala by to Joomla s ktorou mam niekolkorocne skusenosti (http://www.webnakluc.sk)...ak by bol zaujem, kludne by som prvy rok potiahol aj domenu s hostingom, druhy rok by to potiahli nejaki partneri.. Jednoducho nahlas premyslam, mozno treba myslienku len rozvinut..pripadne ma oblejte studenou vodou, nech sa vratim na zem ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Chameleon_sk » 25 Mar 2013, 18:49

Takto ti to poviem:
Ti co chcu pisat blog, tak ho pisu a relativne pravidelne prispievaju.
Ti co blog nemaju a nemaju ani tolko casu na pisanie, pisu clanky sem povacsinou.
Ti co blog maju ale nemaju cas na uverejnenie clanku, nemaju cas na pisanie ani sem a nepredpokladam ze budu mat cas na pisanie na nejaky komunitny blog.
Ti co chcu nieco povedat, povedia aj tu.
Dalsi web s podobnou tematikou? OK.
Ale... ma to zmysel ked aktivnych prispievatelov na tento portal je ako safranu? :-k
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 19:05

Chameleon_sk píše:Takto ti to poviem:
Ti co chcu pisat blog, tak ho pisu a relativne pravidelne prispievaju.

Ano...ale co znamena "pravidelne"? Tyzdenne? Kto? Mesacne? Par takych je. Menej casto? To uz citatela neohuri...
Chameleon_sk píše:Ti co blog nemaju a nemaju ani tolko casu na pisanie, pisu clanky sem povacsinou.
Ti co blog maju ale nemaju cas na uverejnenie clanku, nemaju cas na pisanie ani sem a nepredpokladam ze budu mat cas na pisanie na nejaky komunitny blog.

Tito najskor zistia, ze stavat dom svojpomocne nezvladnu, tak ho stavat nebudu. Ale ak by mohli stavat vacsi dom v druzstve, tak ich to moze zaujat...
Chameleon_sk píše:Ti co chcu nieco povedat, povedia aj tu.

"Tu" je forum. Technicky a prakticky nie je forum urcene na pisanie clankov ale na diskusiu. Z tychto dovodov maju clenovia fora svoje blogy.
Chameleon_sk píše:Dalsi web s podobnou tematikou? OK.

Teraz neviem comu by bol podobny ten web. Zatial nic take nie je :) ..resp. aby som bol presny, na nic take som nenatrafil..
Chameleon_sk píše:Ale... ma to zmysel ked aktivnych prispievatelov na tento portal je ako safranu? :-k

Jasne...rozumiem...ako safranu je aj tych blogov..preto vidim skor zmysel v zoskupeni sa. Na druhu stranu pohnutky viest svoj vlastny blog mozu spocivat nielen v pisani online dennika ci deleni sa o skusenosti, ale aj v budovani svojej vlastnej stranky. V tomto pripade samozrejme necakam ze sa takyto autor bude chciet zoskupovat. Na druhu stranu verim, ze vacsina robi blog hlavne preto, ze maju nutkanie sa delit o zazitky, informacie ci skusenosti.

Samozrejme, cele je to na diskusiu. Preto sa tesim, ked sa vyjadria dalsi ludia, co svoj blog vedu. Kazdopadne diky za reakciu...zacinam triezvet ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod atti.hombre » 25 Mar 2013, 19:22

8) ja keby som mal blog ( ako nemám ) tak by som sa isto nezgrupoval...prečo: moje ponímanie kvality obsahu je inde ako iných ( a ver že to platí aj pri tých čo píšu a " píšu " )...grafické spracovanie zas bude v konflikte s názorom iného prispievateľa...a pod. Ja osobne spolky nemám rád...je to totižto o kompromisoch!
Toť môj názor...
:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 19:50

Dobra a vecna poznamka. Nutne by bolo akesi "sefredaktorstvo", ktore by rozhodovalo o zavaznych otazkach. Cele je to o nastaveni. Cele by to nemalo byt ponimane ako jedna stranka ale skor komplex stranok - blogov - jednotlivcov. Kazdopadne by to cele stalo a padalo na prispievateloch...a to je mozny kamen urazu. Ak sa ich nenajde aspon 6-8, tak to nema nejaky vyznam.
:camp:
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod sullysun » 25 Mar 2013, 19:57

Dovodov je viac ako sa tu píše, ale celkom podstatná vec o ktorej nikto nič nevraví (a vedia to asi všetci) je reklama, pokial je web uspešný , ma návštevnost, ma i zisk z reklamy, a nemusí sa jednať o tisicove návštevy denne, i malý blog dokáže zarobit 500-1000 mesačne len treba spravne nastavit seo a podobne veci, takže i toto je podstatný dovod, prečo sa nikto nebude spajať :wink:
Obrázok užívateľa
sullysun
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Dec 2012, 15:34
Bydlisko: v divočine
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 20:29

Ako som pisal, cele je to o nastaveni. 500-1000 euro za mesiac je sialena utopia :) ...kazdopadne zarobkovost webu je v prvom rade zavisla od obsahu, az potom od seo a pod. Tazko budem chciet zarabat seovytunovanym webom, ked tam mam 5 clankov :) ...na to, aby sa strankou realne zarabalo, ci uz na PPC reklame (ta je pre taketo pripade najrelanejsia), alebo vlastnym predajom reklamy (banerov), musime sa naozaj bavit o navstevach cez tisic unikatov denne (cim netvrdim, ze je to jediny atribut, ale keby kazdy z 200 navstevnikov klikol na jednu reklamu denne (co je strasna blbost), tak by to mohlo byt tych 500 euro mesacne. Prax je ale taka, ze na relevantne reklamy z oblasti bushcraftu som, priznam sa, zatial nenatrafil...takze riesit PPC v tejto oblasti je, mozno zatial, nie velmi stastne. A mat na stranke bushcraftu reklamu na sampon wella ci zalozenie s.r.o. na pockanie, je hodne mimo misu. Rad sa, samozrejme, necham presvedcit o opaku. Kedysi som mal fotograficky portal, ktory mal PR5, mal slusne siroky obsah a navstevnost 200-300 unikatov denne a PPC reklama z neho nepokryla ani zakladne technicke naklady. A to sa bavime o fotografii, co je snad najrozsirenejsi "konicek" sucasnosti.
Na druhu stranu, 90% blogov kt. som tu odpozoroval reklamu neriesia ziadnu, nieto este aby riesili nejake zisky z nej. Ak tam aj nejaku maju, tak je to reklama providera sluzby. Takze toto dovod u valnej vacsiny nie je. Ak sa mylim a vies o takto uspesnom webe, tak by som ho rad videl. Obavam sa, ze prave z dovodov o ktorych pisem, ze by mali byt dovodmi preco sa spojit, su tieto weby castokrat takmer nevyhladatelne, co je skoda.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod sullysun » 25 Mar 2013, 20:40

ospravedľujem sa za nejasnost, nemyslel som 500-1000 euro :D ale koruny české , a ano maš pravdu seo samo o sebe nič neznamená tak isto ako nekvalitný obsah, ale nesuhlasim že to neide, všetko ide len treba chcieť, ale pekne tato debata dokazuje ako je každy individuálný a jedinečný a ma iné pohlady na vec , preto je problém najsť spoločný kompromis
Obrázok užívateľa
sullysun
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Dec 2012, 15:34
Bydlisko: v divočine
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Chameleon_sk » 25 Mar 2013, 20:45

Za seba mozem povedat, Bushcraft mam ako konicek. Diskusia o financnych otazkach a zarobkoch webu tu na portali sa mi vrcholne nepaci. Tak som zvedavy co na to moderatori a admini.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 20:52

Nikde netvrdim ze nieco nejde. Ale aby bolo jasne, takto vyzera zarobkovy web:
http://hiking.sk
http://www.ephoto.sk
...teda web, ktory prevadzkovatela (a akusi redakciu) uzivi. 20-40 euro mesacne nie je zarobkovy web, cim netvrdim ze to autora nepotesi :) ..ak sa vsak chceme bavit o zarobkovosti, tak prave to, co ty pises ze je dovod preco to nespajat, je dovod preco to prave spajat :) ...samozrejme dolezity je algoritmus delby takehoto prijmu. Ale ako som napisal, netreba mat velke oci. Uspech v tomto smere su roky prace a kvantum znalosti (ci uz obsahovej, technickej alebo marketingovej). Kazdopadne by som chapal keby tu moju myslienku schladil tento dovod, ale je trosku iluzia, robit to solo s cielom zarobku :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 20:55

Chameleon_sk píše:Za seba mozem povedat, Bushcraft mam ako konicek. Diskusia o financnych otazkach a zarobkoch webu tu na portali sa mi vrcholne nepaci. Tak som zvedavy co na to moderatori a admini.

Nechcel som, aby to spadlo do tychto kolaji, pretoze sam, tak ako pisem, si myslim ze je to utopicke. Dovod by mal byt skor ponuknut zaujimavy obsah jednotlivcov pod jendnou strechou. Uplne kludne aj bez reklamy...resp. radsej bez reklamy ako s nou..takze projekt nekomercneho zamerania.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Pája » 25 Mar 2013, 21:02

Teď budu psát především za sebe, nakolik jsem jednou z těch, co blog mají.

Lesní moudrost, neboli bushcraft, chcete-li, je filosofie života v souladu s přírodou. Píšu o ní blog, protože mi připadá správné se podělit o zážitky a informace, které mohou pomoci v rozvoji někomu dalšímu, a které mohou někoho nasměrovat na lesní chodníky z jiného důvodu než pro výdělek a palivové dřevo. Ti z nás, kteří věnují čas, a napíšou užitečný článek na svůj blog nebo sem do fóra to dělají hlavně pro dobrý pocit, a dobrovolně zadarmo. Dublovat obsah ze soukromého blogu a postů z fóra akorát přináší další zmnožování těch samých informací, zahlcení čtenáře a ztrátu času.

Dovednosti zálesáctví a našich předků jsou tradiční, a jako takové mi nepatří, abych je mohla prodávat. Výdělek z toho, že někteří lidé na sobě chtějí pracovat a poznávat přírodu mi přijde naprosto zcestné. A pokud si někdo myslí, že profitujeme na reklamě, tak je mimo, wordpress i blog.cz je tam cpe pro pokrytí svých vlastních nákladů.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod root » 25 Mar 2013, 21:11

Dufi píše:Nikde netvrdim ze nieco nejde. Ale aby bolo jasne, takto vyzera zarobkovy web:
http://hiking.sk
http://www.ephoto.sk
...teda web, ktory prevadzkovatela (a akusi redakciu) uzivi. 20-40 euro mesacne nie je zarobkovy web, cim netvrdim ze to autora nepotesi :) ..ak sa vsak chceme bavit o zarobkovosti, tak prave to, co ty pises ze je dovod preco to nespajat, je dovod preco to prave spajat :) ...samozrejme dolezity je algoritmus delby takehoto prijmu. Ale ako som napisal, netreba mat velke oci. Uspech v tomto smere su roky prace a kvantum znalosti (ci uz obsahovej, technickej alebo marketingovej). Kazdopadne by som chapal keby tu moju myslienku schladil tento dovod, ale je trosku iluzia, robit to solo s cielom zarobku :)



Z ephoto my vyhodili admini, ako mi napísali - kazím im biznis tým že píšem ľuďom pravdu. Pre nich je fotografia len cesta ( jednou z mnohých ) a pokiaľ by to malu skĺznuť tu k takým sféram, myslím že nie len ja by som odišiel do večných lovíšť :)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 21:17

Root..neviem ci sme sa pochopili.. Tymi dvomi prikladmi som ukazal obcanovi Sullysun ako vyzera komercny web. Nie ako ma vyzerat web o ktorom tu ja pisem. Kazdopadne tymto uzatvaram moju ucast v tejto myslienke, lebo to ide zlym smerom, co je napokon dobre, lebo by to nakoniec dostalo naozaj este ephoto smer a to by bol riadny grc. Moja chyba, idea sa ukazala ako neschopna zivota :) Howgh.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bush-craft komunitny blog

Poslaťod root » 25 Mar 2013, 21:40

Človek má stále nejakú nutkavú potrebu prerábať veci okolo seba na "svoj obraz" .. Bol som mladý a tiež som chcel všetko ( svet ) postaviť hore nohami. _Dnes som zastánca toho, že niekedy je lepšie nechať veci prirodzene plynúť ... :wink:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Ďalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia