Vas posledny nakup

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod atti.hombre » 08 Jan 2019, 10:06

:mrgreen: ako ano - nemali zavádzať že to vyrábajú v eu... ale ohladne vône... ja som kúpil vlnené poncho z alpaky z Bolívie + rukavice a ono to zatuchlinou vonia tiež. Vypral som to v lanoline taká tá vôňa vlny ( zvieracia ) tam je stále. Trocha mám obavu, že europsky trh používa nejakú špacifickú umelú vôňu v procese výroby, že tú zvieraciu prírodnú prerazí. Ak to vonia až ríliš " kontajnerovo " po preprave loďou ako to vonia vo vietnamských šopoch tak to neviem... všetko vietnamské mi po troch dňoch používania odpáchlo. Zavádzanie o krajine pôvodu je však podvod!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod fatal_error » 08 Mar 2019, 22:40

Genia - Urcite ho vyreklamuj. Castokrat sa stane, ze produkt lezi velmi dlho na sklade a "nasiakne" tym smradom, specialne ak tam mali ulozeny tovar aj pre niekoho ineho. Pri znacne ako Devold by sa to vobec nemalo stat, ale.... S tou krajinou povodu, by si zasluzili pekne po prstoch!

Ze sa vyrabaju aj tie najlepsie znacky vsade mozne po azii nieje ziadnym tajomstvom. Napr:


Ak mozem odporucit tak skvele svetre maju tu https://www.outdoorknitwear.com Kupil som od nich woolly pully, pre seba a tak rozne pre rodinu, dokopy uz asi 12 svetrov a su uplne super. Svetre stoja v priemere 40 eur co je sakra dobra cena oproti inym vyrobcom.
Ak hladate nieco "umiernenejsie" pre damy, tak odporucam sledovat predvianocne a povianocne akcie u Fjallravenu (Made in Vietnam :lol: ). Kvalitne svetre z jahnacej vlny stali tento rok cca 2700kc co je fajn cena, zvlast ak sa jedna o darcek pre najblizsieho. :)
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Willy » 15 Apr 2019, 12:33

Dva noví pomocníci.
Pro rychlé uvaření vody na odpolední kávu nebo čaj.

ALB VAŘIČ.JPG
RYCHLOVARNÁ KONVICE OD ČESKÉ FIRMY ALB

Už jsem kolem pilek od SILKY BOY kroužil dost dlouho.
Pro výrobu dřevěných misek jsem pořeboval nějakou kvalitní pilu s delším listem a pěkně čistým řezem.
Nedávný řezbářský workshop, který jsem pořádal na mém srubu, poněkud postrčil moje rozhodování :P .

PILKA SILKY BIGBOY 360.JPG
PILKA SILKY BIGBOY 360

Na fotce je tak trochu ve stínu mého současného rozdělaného projektu.

MÍSA 01.JPG

Březová mísa pro kamaráda.

MÍSA 02.JPG

Pracovní sekery od švédské firmy Gränsfors Bruks mám už dlouho a zatím naprostá spokojenost :wink: .

Foto: Zdeňka
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod genia » 15 Apr 2019, 21:36

Willyho slova můžu jen potvrdit. Na míse kterou vyrábím jsem vystřídal několik různých nástrojů , sekeru Fiskars , tesařskou sekeru, no name dlabací sekeru, dláta , obloukovou pilu a samozřejmě Willyho nástroje. No a s těmi jsem pak mísu dodělal do současného stavu a nemají prostě konkurenci.
Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Willy » 15 Apr 2019, 22:42

Na to, že to je Geniova první mísa, tak celkem slušný výkon :yees: !

Mísa GENIA 01.JPG

Ještě ho čeká nějaké závěrečné doopracování a je to :wolf: .

Mísa GENIA 02.JPG

FOTO: Zdeňka
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Pája » 28 Máj 2019, 09:52

Tak já jsem si taky po několika letech přemýšlení udělala radost a konečně si pořídila konvičku na vodu. Už žádná mastná oka v čaji!

Vybrala jsem si GSI glacier stainless steel kettle. Velká je tak akorát, těžká není. Těším se, až ji pěkně zajedu na nejbližším výletě.
Prílohy
DSC02223.JPG
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Gondil » 07 Jún 2019, 11:13

Nie je to zrovna bushcraft ale vcera som si doviezol dve rodinky vciel od znameho. Strasne sa tesim, dufam ze sa aj vcielkam u mna bude pacit a darit.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod juraj1974 » 07 Jún 2019, 11:56

Kokoooos. Drzim palce. Krasny konicek. Doslova poslanie. Ked budem velky aj ja mam v plane. Tak nech sa im dari .. :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Gondil » 19 Sep 2019, 10:50

Uz dlhsie som rozmyslal nad brusnymi kamenmi Rozsutec aj na zaklade odporucania tu na portali. Kedze som bol teraz na dovolenke v Terchovej tak mi trklo, ze kde asi sa moze vyrabat Rozsutec ked nie v Terchovej. A veru, ked som vyhladal vyrobcu tak mal sidlo v Terchovej. Zbehol som tam osobne a este mi aj spravil cenu tak som kupil 2 mensie bloky 15*5*2cm a jednu slzu. Skoda len ze som to vyberal v takom pivnicnom pritmi lebo som si nevsimol mensie nedostatky na slze ale tak snad posluzi, ide predsa o rucnu pracu tak to ze tam je nejaka nerovnost je asi normalne, ja som sice ako blb vybral s trochu odstiepenou hranou ale nevadi. Len ma mrzi ze nemal tycky, tie som chcel na lyzickare. Inak ked budete mat cestu okolo kludne sa zastavte :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod atti.hombre » 26 Okt 2019, 11:49

8) Po 10 tich rokoch mám nové palice... bambusové zajace... :lol:

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Willy » 06 Jan 2020, 14:34

Ježíšek mi přinesl dlouhodobě osvědčené trekové ponožky HIKE od firmy BRIDGEDALE.

bridgedale.jpg

A moje žena našla pod stromečkem komiks "O ČERVENÁČKOVI". Jejím autorem je náš kamarád malíř a spisovatel Pavel ČECH.
Mezi námi woodcraftery ho známe pod indiánským jménem Machimia.
Po vánocích jsme mu poslali mail s tímto textem.

Hau kola!
Srdečně zdravíme a přejeme ti v novém roce hodně tvůrčího elánu a další úžasné nápady.
Konec roku jsme prožili na našem srubu SUIVAKKO. Zdeňka si pod stromeček přála knižku Červenáček a tak jsi s námi vlastně virtuálně strávil vánoční svátky i ty. Oba jsem si ji hned přečetli a moc se nám líbila.
Napadlo nás, že by ti udělalo radost vidět, v jaké romantické atmosféře se dá tvoje kniha číst a tak posíláme pár fotografií.

S modrou oblohou!
Willy a Zdeňka


O Červenáčkovi 01.JPG

O Červenáčkovi 02.JPG

A přišla nám tato odpověď:

Ahoj Wily a Zdeňko,
díky, to víš, že mám radost. Ten nápad s tím Červenáčkem vznikl tak intuitivně, spontánně a rychle, že jsem si ani moc neuvědomoval tu troufalost. Ale snad mi reakce, podobné té Vaší dávají znamení, že jsem těm opravdovým Rychlým šípům neublížil.
Díky a pěkný nový rok. Na setkání se bude těšit!

Machimia


Jo a tady je odkaz na recenzi knihy :wink: :

http://www.iliteratura.cz/Clanek/42167/cech-pavel-o-cervenackovi?fbclid=IwAR2gY1-lKyLJyVL-6Vo3KWvOwftGRaM17qhtfdj93xNlhs3YS6ve0o1FkEs
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod beaster » 11 Sep 2020, 12:57

Ahojte,

manzelka narazila na Facebook-u na pre mna hotovy poklad :D Tak som ihned kupil a nesmierne z neho tesim.

Foglar.jpg


Sice jednu knihu uz doma mam v Slovencine (Chlapci od bobrej rieky) ale aj tak som zobral aj tu nech to cele komplet v Cestine
Napríklad trilogiu o hlavolame som cital 3x v CZ a aj ostatne co som odneho cital boli vsetky v CZ (Chata v Jizerni kotline, Tajemna Rasnovka).
Samozrejme najviac sa tesim na tie co som este necital. No hovorim pre mna je toto hotovy POKLAD. A verim, ze bude aj pre moje deti.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod Nataniel » 11 Sep 2020, 14:38

Určite áno, Foglar vedel čo robí :)
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod minčík » 19 Sep 2020, 21:37

Som mal dnes šťastie na krásnu petrolejku :)Obrázok

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
minčík
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Feb 2020, 00:07
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 24 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod beaster » 21 Sep 2020, 08:05

Ja som vo stvrtok kupil za velmi vyhodnu cenu (100 €) kompletnu sadu vsetkych knih od autora Jules Verne :D
Takze moj ciel som si splnil mat pre decka pripravene knihy od Foglara a Verneho. Vinetuovky a ine indianske tie mam doma uz davno.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia