Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Apr 2011, 19:44

Rozhodol som sa dat sem to co sme dnes zazili. Ja a moje deti. Dnes sme sa rozhodli nastruhat nejaky fatwood v borovicovom lese a tak sme sa tam vybrali. Pri prechode cez hustinu sme sa k nemu aj dostali ale.... V podstate naraz sme zbadali ja mlade divaky v pyzame asi 10m pred sebou a starsi syn dalsie dva vecsie asi rodicov :roll: Hned na to sa ten vacsi po nas rozbehol na co sme reagovali rovnako ale my pred nim.... :D Po par metroch zastal otocil sa spat a usiel. Samozrejme my nabudeny predstavou o peknom fatwoode sme sa vratili v domneni ze diviacia rodina sa pekne krasne pobrala kade lahsie. Bol to omyl. Situacia sa samozrejme opakovala tentoraz utokom z laveho kridla.... Nas utek bol samozrejme to jedine co sme v tom momente vedeli urobit. Po par metroch naseho behu sme sa zasa rozhodli nevzdat sa fatwoodu a vratili sme sa ale uz z poriadnym hurhajom, tieskanim, piskanim a buchanim palic o stromu. Prd nam to pomohlo.... Zabehli sme si aj do tretice a tak sme pochopili ze im tam je asi dobre a nemaju ani na rozume niekam ist a tak sme isli my.... :D
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod matus » 09 Apr 2011, 20:11

takze dnes si mal pekny zazitok
:yees: :yees: :yees: :D
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod rafoo » 09 Apr 2011, 20:25

ako by povedala spoluziacka LOL ale mne sa velmi paci vasa neodbitnost
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod stormmast3r » 09 Apr 2011, 21:08

mozno trosku zbytocne riskovanie z deckami ... ale :lol:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Apr 2011, 21:21

Nooo.... ono su to uz ani neni take ze decka. 16 rocny ma predbehol a ten 10 rocny bezal tych par metrov zaroven so mnov... :lol: :lol: :lol:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 09 Apr 2011, 22:16

Mali ste šťastie, že sa nikomu nič nestalo. Teraz je nebezpečné obdobie, kedy už malé diviaky behajú a skúmajú svet a stará diviačica je teraz najväčšou hrozbou pre človeka v lese.
Mne sa raz stalo, že som narazil na mladé diviačiky. V tom momente som zamrzol ako cencúľ. Ako prvé mi preblesklo mysľou, že kde je stará a už som sa obzeral, ktorý strom je najprijateľnejší na lezenie Obrázok. Nakoniec som so šťastím pomaly odcúval preč a pridal do kroku. Väčšinou sa túlam sám a chodím dosť potichu a aj sa čudujem, že zatiaľ som nikdy nestretol medveďa, len stopy a trus.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Apr 2011, 23:14

No aby som nevyzeral ako uplny magor co riskuje zivot svojich deti tak musim ze napisat jedno. Polku svojho zivota pozorujem zver vzdy tam kde zijem. Poznam jej zvyklosti cesticky spravanie. Aj ja som uz par krat skoncil na strome :roll: Raz sa mi stalo aj to ze ked som sa raz v lese ucil na skusky tak vedla mna asi do 10. vyslo male priasiatko a za nim dalsie a dalsie... Isli smerom odo mna a aj vietor vial smerom do mojej zamrznutej tvare. V duchu som sa ani nestihol modlit nakolko som sedel pod stromom na ktorom boli konare ze by ich ani Sergej Bubka nedociahol.. :lol: Aj toto mi preslo... Milujem les. Uctievam prirodu a pozorujem. Hlavne vtedy ked som neni videny ja. Toto ucim aj svoje deti. Bez nazornych ukazok to jednoducho nejde 8) Samozrejme v urcitych medziach. Je to o respekte. Respekt k lesu a jej obyvatelstvu.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Michal » 10 Apr 2011, 00:12

No ja som dnes pri zoborskej foto prechadze poprvykrat v zivote videl nazivo vtacika menom Dudok Chochlaty:) spravil som si aj nejake zabery, ale nebol prilis fotogenicky a moj fotak ma trosku problemy s ostrenim cez hustu splet krikov :)
Prílohy
dudok.jpg
trosku rozmazany dudok
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 10 Apr 2011, 00:28

Nádhera Michal! Taký pohľad sa nenaskytne každý deň, je to plachý a vzácny vták. :) Vieš trošku popísať lokalitu? (nm výšku, zloženie porastu ... )
Koľko bolo približne hodín ked si ho videl? Aj si počul jeho charakteristické trojslabičné dudkanie? :)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Michal » 10 Apr 2011, 10:02

SKW píše:Nádhera Michal! Taký pohľad sa nenaskytne každý deň, je to plachý a vzácny vták. :) Vieš trošku popísať lokalitu? (nm výšku, zloženie porastu ... )
Koľko bolo približne hodín ked si ho videl? Aj si počul jeho charakteristické trojslabičné dudkanie? :)



Ahoj, lokalita je Zobor konkrétne miesto pošlem na link cez Googlemaps. Nadmorská výška hrubým odhadom 450-470 m.n.m, čas 18:17. A zloženie porastu ti presne nepoviem, nie som znalec stromov zatiaľ :) Ale po Zobori rastie dub, buk, jaseň, kadejaké kríky - bolo to zrovna tam kde bolo tych krickov tak viacej , borovica a pod. No a na škodu, jeho dudkanie počuť nebolo.

Miesto kde to bolo je tu link
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod lynx » 10 Apr 2011, 18:30

SKW píše:Väčšinou sa túlam sám a chodím dosť potichu a aj sa čudujem, že zatiaľ som nikdy nestretol medveďa, len stopy a trus.


Ja by som strasne chcel vidiet medveda :roll: ale zial som este nenasiel ani stopy, jedine trus, ale to som vtedy nevedel ze bol medvedi :mrgreen:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod stormmast3r » 10 Apr 2011, 19:51

Vidiet maca ma ani veľmi neláka, no vidieť takého rysa....
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod lynx » 10 Apr 2011, 19:59

stormmast3r píše:Vidiet maca ma ani veľmi neláka, no vidieť takého rysa....


No jasne rysa, alebo vlka to by bola fakt parada :wolf: ale rozmyslam trochu realnejsie :mrgreen: ale takeho kontajneroveho maca by som nechcel vdiet, bolo by mi ho este luto... Inak dnes som bol na Banove (Tisovec - Banovo), teda od vcera som tam bol (mame tam rodinu) a nasiel som stopy vlka, takze uz sa tesim na leto ked tam pojdeme :D . Su to tusim Veporske vrchy
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod zt0350 » 10 Apr 2011, 20:24

ja som dnes videl tri mlade srncie prdele :) ale potvory nechceli pockat kym ich sfotim :mrgreen:
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 10 Apr 2011, 21:14

Mne dnes prebehla lan este v zimnej srsti.
Rysa som uz na vlastne oci videl. :shock: Raz som spal len tak bez ohna a len v spacaku na zemi. Ked som sa posadil tak na moje velke prekvapenie bol predo mnou na spadnutom strome. Obaja sme na seba prekvapene pozreli a v tej sekunde ho nebolo. Zazitok na cely zivot. :lol:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Ďalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia