Očkovanie, jeho riziká a prínos

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod spartan » 23 Máj 2011, 19:23

Lahko sa hovori o vyhodach ockovania niekomu, koho dieta nemalo komplikacie po nom... Dal som syna zaockovat povinnym ockovanim proti kombinacii niekolkych chorob a zacal sa taky kolotoc ktory nezelam ziadnemu rodicovi! Malemu sa spravili 10cm flaky po tele a opuchla mu noha na 1.5 nasobok objemu. Lekari nevedeli co mu je a doteraz nevedia. Kazdy den u chirurga 4 hodiny na prevazovanie blbymi mastickami... po mesiaci ho stale boli kazdy den hlava, uplne sa povahovo zmenil. Mesiac po ockovani sa mu zapalilo ucho na co dostal antibiotika. Po par dnoch cele telo vyhadzane flakmi. Opat nikto nevie co to je, tak doktor povedal ze treba nafotit a odniest obvodnemu!?! Toto sa nam ako deckam nikdy nestavalo, nech si hovori kto chce co chce. Vzivote nepodporim sku.. farmabiznis a doporucujem aj vam prestudovat si dopredu rizika pred ockovanim.... najma proti kliestom?!? Pozrite si statistiky kolko kliestov je infikovanych a ake mizive percento moze preniest chorobu. A ak aj moze, aka je pravdepodobnost nakazenia. Poznam 2 ludi ktori maju boreliozu cely zivot a nevyzeraju ze by boli ochrnuti... opat len bububu rychlo kupujte sajrajt a pichajte si do seba, po 20tich rokoch vam podame "protilatku"! Nechcem podporovat ziadne konspiracne teorie, ale fakt ma hneva, ze takmer kazdy druhy tyzden musim volat pohotovost aby mi oznamili ze nevedia co synovi je a co to sposobilo. A to vsetko od doby, kedy som ho dal "zaockovat". Kazde rano ked syn vstane sa ma pyta, kedy ho prestane boliet hlavicka :( a ja mozem len dufat, ze to raz naozaj skonci....
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod atti.hombre » 23 Máj 2011, 19:48

Presne toto som mal na mysli,že firmy pomiešajú svinstvo dokopy a potom sa čudujú!...Tvojho syna mi je ľúto a sám neviem ako by som reagoval...Nie každá metóda čo príde zo západu je dobrá! :|
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod sally » 23 Máj 2011, 19:49

Spartan - Tak to vám tuhánsko držím palce. Hlavne malému, aby to zvládol. :yees: Možno by nezaškodilo skontaktovať ľudí z tej stránky čo som sem zavesil.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod spartan » 23 Máj 2011, 20:28

Vdaka za podporu chlapi! ospravedlnujem sa ze som to sem tak zo seba vychrlil, ale uz ked ste tuto temu nacali chcel som sa podelit o tuto negativnu skusenost. Snad niekomu pomoze vyhnut sa podobnym komplikaciam.
Sam si samozrejme uvedomujem vyhody niektorych typov vakcin, ale srdi ma ze lekari testuju vakciny na malych detoch a este sa tvaria ze take priznaky predtym za 30 rokov praxe nevideli. Pred kazdym ockovanim si vzdy treba dobre precitat aj diskusne fora a skusenosti ake maju iny rodicia. Bol som prekvapeny kolko podobnych pripadov som nasiel.
Najviac ma vsak zabilo toto video spolu s odkazom pod nim :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=rHySiJ05KMo
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod me2dik » 23 Máj 2011, 21:46

Drzim malemu aj tebe prsty nech sa z toho cim skor vysekate :|
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod joche » 24 Máj 2011, 20:00

Aj ja drzimu malemu palce. Podla mna je farmakobiznis iba o peniazoch a vacsina ockovani je zbytocna ked nie skodliva. Uznavam, ze niektore mozu byt potrebne, ale cim menej tym lepsie. Choroby a virusy su coraz silnejsie, alebo ludsky organizmus coraz slabsi? Mozno nas ma priroda uz dost za to co jej robime a zacina sa nas pomalycky zbavovat. :?
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod sally » 24 Máj 2011, 21:02

Joche - to skôr človek sa začal viac spoliehať na tabletky, vakcíny a iné výdobytky pokroku, než na svoje telo, rozvoj imunity a tradičné lieky z bylín (nie syntetizované v labáku - výsledný produkt NIKDY nebude 100% identický s prírodným - viď prednášky z analytickej chémie - a naviac v liekoch absentujú zvyšné látky, ktoré obsahuje rastlina, ktoré len "neboli vyhodnotené" ako hlavná účinná látka). Takže si za svoj zúfalý stav môžme do značnej miery sami. Možno keby sa ľudia začali opäť otužovať, hýbať sa, keby sme nežrali na každú boliestku ibuprofen ako lentilky, horúčku zrážali vlažnými zábalmi a nie paralenom.... len ľudstvo už príliš spohodlnelo a zlenivelo. (priznám sa, tiež sa už neotužujem ako kedysi, no tabletky sa snažím pchať do seba absolútne minimálne a pohybu mám menej než by sa patrilo)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod dodo » 25 Máj 2011, 19:51

Suhlas so sally-sme postihnuti civilizaciou-namiesto kontaktu s prirodou sme obklopeni chemiou-namiesto trvaleho "trenovania" imunitneho systemu zabijeme aj poslednu bakteriu na WC-deti nekojime,držime ich v skleniku,prepchavame liekmi-skratka,kopeme si hrob...
Preto apelujem na vas bushcrafteri urobte čo najviac pre seba,a hlavne svoje deti, v oblasti navratu k "prirodnejšiemu" sposobu života-je to to najlepšie,čo im možte dat,a dodatočne kupit sa to neda...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod juraj1974 » 26 Máj 2011, 11:00

=D> =D>
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod oneho » 28 Máj 2011, 12:36

spartan píše:Lahko sa hovori o vyhodach ockovania niekomu, koho dieta nemalo komplikacie po nom...


Tiež ťa musím podporiť. Mám 7 mes. dcérku a tiež tu boli nejaké komplikácie (no nie ako u Vás) Jej sa začali zväčšovať uzliny. tak sme s ňou behali po doktoroch od Smoleníc cez Trnavu až do BA. A to všetko len pre nejaké blbé očkovanie, pre peniaze ktoré s toho niekto má. V iných západných krajinách je to dobrovoľné v niektorých už dokonca niektoré vakcíny zakázané u nás ak si nedáte zaočkovať dieťa riskujete že budete behať po komisiách dostanete 300€ pokutu a v najhoršom prípade väzenie (no to sa ešte tuším na SK nestalo). A to kvôli vakcínam na nejaké choroby, ktoré keď dostanete sa dajú aj tak liečiť...

Raz na markíze v reflexe o tom dávali a ukazovali dievča ktoré osleplo, ďalšie malo zhúbny nádor na krku už v najvyššom štádiu a pod.

Ja som sa nikdy nedal očkovať proti chrípke, kliešťom. čo sa týka užívaniu liekov som asi človek ktorý berie najmenej liekov a nikdy nepodporím tento farma-biznis, lebo všetko je to len o prachoch. Čím viac liekov beriete tým viac budete chorý a tým viac budú iný zarábať...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Očkovanie, jeho riziká a prínos

Poslaťod Kapo » 28 Máj 2011, 17:05

Trošku dávnejšie nás v práci tiež dali zaočkovať proti chrípke. Firma to zaplatila. Tí čo sa dali zaočkovať, potom stále PN-kovali, a mi nezaočkovaný sme museli makať....
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Predchádzajúci

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron