Stránka 1 z 1

Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 18 Júl 2011, 09:56
od Pája
Ahoj, jedu s rodinou na týden do Tater, a slyšela jsem, že je nutné speciální připojištění kvůli rizikovosti (a případným výdajům za záchranné akce). Nevím ale, jestli se stačí připojistit u běžné pojišťovny už v ČR, nebo až na Slovensku? Není mi totiž jasné, jestli stačí připojištění pro rizikové sporty a aktivity, nebo jestli je nějaké speciální... Díky za rychlé odpovědi! :-)

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 18 Júl 2011, 10:23
od matus
mne sa zdá ze horske poistenie sa dá vybavit v starom smokovci a na štrbskom plese a na ake túry idete ? my tam chodíme 4 roky a nemame poistenie :D

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 18 Júl 2011, 10:29
od atti.hombre
Pája-kamaráti čo boli v Nórsku si poistenie riešili tu doma špecialnou poistkou pre rizikové športy.Tak tebe stačí doma v nejakej komerčnej poisťovni sa popýtať na ich produkty...Inak niekedy stačí sa len pripoistiť ako na turistiku ( žiadne horolezectvo a tak-je to podstatne lacnejšie). :wink:

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 18 Júl 2011, 10:39
od Pája
Díky, to bylo fakt superrychlé. :yees:

Matúš: túry jsou teprv ve stádiu plánování, ale tohle jsem chtěla vědět radši dřív.

P.S. Pokud byste měli nějaký tip v dosažitelnosti z Liptovské Kokavy, budu ráda. :)

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 18 Júl 2011, 12:28
od marian160
Ešte je možnosť riešiť to aj na poslednú chvíľu poistením cez SMS
ako napr.
http://www.union.sk/cestovne-a-horske-p ... -sms1.html

To by si si vytlačila postup tvorby SMS alebo citácia zo stránky -
Alternatívnym, zjednodušeným spôsobom uzavretia poistenia je, ak pošlete prázdnu SMS správu* na číslo 6655 a následne obdržíte SMS správy s inštrukciami, ako ďalej postupovať.

ceny by sa zúčtovala s faktúrou za mobil

Skús pozrieť či nemáte podobný produkt v Čechách
lebo vyššie uvedenú službu poistenie cez SMS môžu podľa údajov na tej linke využívať zákazníci slovenských mobilných operátorov Orange Slovensko, a.s., T-Mobile Slovensko, a.s., a Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.
(alebo sa dohodni s niekým na Slovensku, že tie SMS pošle)

P.S. - toto som už skúšal a nepracujem pre žiadnu poisťovňu :lol:

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 19 Júl 2011, 10:48
od addo77
Poistit sa mozes az v tatrach je tam plno miest. Urcite najdes (napr. Posty a pod.) Nie je to ziadne specialne adrenalinove rizikove poistenie jednuducho horske poistenie a stoji to par centov (hradi sa tym prip. vyjazd HZS - nehradi sa vyjazd HZS mimo znacenych turistickych chodnikov).

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 25 Aug 2011, 18:14
od jano75
ahoj,
predpokladam ze poznate ALPENVEREIN. ak nie, precitajte si nieco o tom napr http://www.activeplanet.sk/index.php?op ... 8&lnk=oeav ..za 60e nic lepsie nenajdete...

Re: Připojištění do hor

PoslaťNapísal: 25 Aug 2011, 20:13
od creobroter
jano75 píše:ahoj,
predpokladam ze poznate ALPENVEREIN. ak nie, precitajte si nieco o tom napr http://www.activeplanet.sk/index.php?op ... 8&lnk=oeav ..za 60e nic lepsie nenajdete...ani AV je v súčasnosti topprodukt, schoval do vačku aj JAMES