Vase vylety

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Vase vylety

Poslaťod Gondil » 31 Aug 2015, 20:24

Poutnik píše:Tak nevim, jsem z te tve tury nejaky rozpacity. Vyrazit na V. Fatru na 3 dny a jit od hotelu k hotelu? Jsi bushcrafter? Spis mi pripadas jako nejaky stryko mastnak. Nevim, treba se o sebe sam postarat neumis. V tom pripade se omlouvam.


Zas treba počítať, že to bola partia z basketbalu, neviem prečo hneď odsudzuješ človeka, nemáš potuchy čo za ľudí bolo v partii, ako zvládali túru. Ja sám som bol V.Fatru na 2 dni zo Starých Hôr do Sklabinského Podzámku a bolo to dosť náročné aj napriek tomu, že hrebeň V.Fatry nie je najnáročnejší terén aký som kedy šľapal. Navyše si v národnom parku, neviem aká obyčaj je u vás ČR ale u nás sa bežne nemôže spať náhodne zvalený pod stromom v prístrešku vyrobenom na mieste. Absolútne som teda nepochopil celý tvoj komentár. Ale inak v pohode a prajem veľa zdaru.
Naposledy upravil Gondil dňa 01 Sep 2015, 08:00, celkovo upravené 3
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Vase vylety

Poslaťod bobek » 31 Aug 2015, 20:25

TO: poutnik - Není od tebe hezké, jak se vyjadřuješ o lidech...
Každý to rád jinak, ale to nikoho neopravńuje druhé urážet či ponižovat.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Vase vylety

Poslaťod finn » 31 Aug 2015, 22:08

Poutnik píše:Tak nevim, jsem z te tve tury nejaky rozpacity. Vyrazit na V. Fatru na 3 dny a jit od hotelu k hotelu? Jsi bushcrafter? Spis mi pripadas jako nejaky stryko mastnak. Nevim, treba se o sebe sam postarat neumis. V tom pripade se omlouvam.


Poutnik, tvoj nazor prijimam demokraticky. Oba hotely kde sme prespavali su horske hotely, kde sa premlelo stovky turistov a maju super atmosferu pre pobyt v prirode. Viac detailov ako pohyb v narodnom parku najdes v prispevkoch od inych clenov fora. Moji kamarati prevazne nemaju vybavenie na prespatie v horach a celu turu dali v crossfitovych resp basketbalovych teniskach. Samozrejme sa tesim na tvoje vylety dalsie prispevky, pripadne akciu, kde by si nam ukazal ako sa vies o seba postarat. Kto je stryko mastnak?

Nech ta slnko sprevadza. :camp:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Kelko » 31 Aug 2015, 22:24

ved každý podla svojích možností,chute a vole....
Myslím že Poutnik to nemyslel tak ako to vyznelo na fore...
Tak zbytočne sa na tom naťahovať :yees: :camp:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 01 Sep 2015, 07:14

Pokud nekdo muj prispevek pochopil jako urazku, omlouvam se. Napsal jsem jen svuj nazor.
Sam chodim po horach a dolinach a vubec krajinou nekolik desitek let, a pokud se naskytla prilezitost vyuzit k prenocovani jinou moznost nez prirodni, vyuzil jsem ji.
I Velkou Fatru jsem pred lety prosel. (V deniku mam psano 1.-5. den mesice bouri roku 95). Z Ruzomberka vzhuru po modre do sedla pod Malinou, kousek po zlute, pak po zelene na Vtacnik a dal pres Smrekovicu, Rakytov, Mincol do sedla pod Cernym kamenem. Tam jsem pod velkym smrkem stravil prvni noc. Rozdelal jsem ohen, uvaril veceri a sel spat.
Rano, nez jsem stihl sbalit, prvni lijak a poradna boure. Stihl jsem natahnout plachtu a do pul desate musel pockat, nez se to prezene. Cestou na Ploskou boure a lijak cislo dve. Bylo to primo nade mnou a mel jsem strach. Mokry az na kuzi. Za chvili slunicko, pred Ostredkom jsem suchy. Pokracuji na Kriznu a dal na Kralovu studnu. Odtud pres louku na Smrekov a tady jsem pro tento den definitivne ztratil zelenou znacku. A opet lijak a opet uplne mokry. Za 20 minut po desti. Slunicko. Jsem uz skoro suchy a lijak po treti. Zas tak 20 minut. Zase uplne az na kuzi. Ted uz slunce nevyleze a je citelne chladneji. Prichazim na zlutou zn., pion. tabor. Jsem v Zarnovecke doline. Noc preckam na kryte verande Srubu SNP. Rozdelam ohen, uvarim veceri a potom topim a susim. V noci dalsi boure a dest.
Naposledy upravil Poutnik dňa 01 Sep 2015, 09:55, celkovo upravené 2
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 01 Sep 2015, 07:16

Pokracovani:
Rano jako vymalovane, nadhera. Dojdu do Diviaku na vlak, z Banske Bystrice busem. Prejedu az do Donoval. Vysplham na hreben a po cervene jdu do sedla V. Sturec a dolu do Vysne Revuce. Po zlute mirim na Plosku, zacina prset (jaky to div v techto horach :) ), na noc si ustelu v jedne salasi, i pramen je tu (maly konflikt s prilis aktivnim opilym policajtem).
Rano pokracuji v ceste, Ploskou obejdu po zelene zprava, moc toho videt neni, huste mraky, zveda se silny vitr. Jsem na rozcesti Pod Borisovom. Na Klak je to 7 hodin, chci dojit az na Kopu, ale mam uz jen jedno jidlo. Jdu na Sopron. Chvilemi prsi. Dal na Javorinu, Maly Lysec. I slunce obcas vykoukne, ale cesta je po desti mokra. Blizi se vecer, jsem na Jarabine, musim k vode. Po modre a pak zelene okolo Kecky dolu. Blizi se rozcesti se zlutou, je tu nejake rekreacni stredisko, plno zenskejch (dve, tri by staly za hrich) a jeden chlap. Daji mi gulas i nejaka palenke do me padne. Ustelu si o kus dal pod turistickym pristreskem, rozdelam ohen a susim.
Rano krasne, louci se se mnou jedna zvedava krava s malym teletem. Pres Sklabinsky Podzamok a Turciansku Stavnicku dojdu do Sucan na vlak. A jedu domu. Byl to velmi mokry vandr.
Naposledy upravil Poutnik dňa 01 Sep 2015, 09:56, celkovo upravené 1
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 01 Sep 2015, 07:36

TO Finn:
od cervna do zari je me obleceni na vandrech velmi jednoduche, kratasy, kosile s kratkym rukavem nebo bez rukavu, a na nohou zasadne sandale. V Orlickych Horach jsem mel od sandalu (byly nove) po par kilometrech nohy rozedrene do krve. Takze jsem "zbytek" hor prosel bos. V Rumunskych Karpatech, na Bihoru, mne napred beze sluvka rozlouceni opustila predni cast podrazky praveho sandalu a druhy den i leveho. Zbyla jen mala cast pod patou s jednim reminkem. Dosel jsem Bihor, presel na Muntele Mare - botanicka rezervace Scarisoara-Belioara - a dosel a dojel domu. V Episcopia Bihor mne toto obuti usetrilo par pesich km. Kdyz me v tech botach videli vypravci s pruvodcim, tak se napred hodne smali, ale pres hranici do Madarska jsem jel zadarmo :)
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 01 Sep 2015, 09:49

Odkaz na vandr v Ceskem lese, pocasi krasne, ale nesmirne horke. Rozbil se mi fotak, vse foceno mobilem, nema blesk. Vaha baglu vcetne jidla na tri dny 7.2kg. http://savaldo.rajce.idnes.cz/2015-18_C ... -23.08.15/
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 01 Sep 2015, 09:52

Vandr tento vikend - http://savaldo.rajce.idnes.cz/2015-19_O ... -31.08.15/ - prvni den poprchavalo, ale pak opet hrozna horka, vaha baglu 7.4 kg. Oproti minule jsem pridal dve cinsky polivky a jednu cokoladu.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Tito » 05 Sep 2015, 21:58

Poutnik píše:Jsi bushcrafter? Spis mi pripadas jako nejaky stryko mastnak.

Prosím o toleranciu a nerobme si predsudky podľa príspevku a pár fotiek. Niekedy musíme spustiť trocha zo svojich požiadavkov. Ja osobne sa tiež necítim byť "kríkozručník" ale mám to tu rád.

P.S. Téma je "vaše výlety" - nie vandre, survajvl mecheche, potlachy a pod. Láska k prírode má veľa podôb ;-)
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Vase vylety

Poslaťod bobek » 07 Sep 2015, 20:33

Né vždy se poštěstí a máme volný víkend.
Není nad relax a krásné "nic nedělání"...
Prílohy
DSCN1047.jpg
Již tradiční fazolový gulášek.
DSCN1052.jpg
První test kapesní stoličky dopadl dobře...
DSCN1072.jpg
Sobotní koupel...
DSCN1090.jpg
DSCN1090.jpg
Já relaxoval nad svou první "funkční" ohnivou sadou...
DSCN1153.jpg
DSCN1154.jpg
DSCN1121.jpg
Jiní měli hlavolam.
DSCN1119.jpg
DSCN1131.jpg
Někteří relaxovali s knihou.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Vase vylety

Poslaťod bobek » 07 Sep 2015, 20:37

a ještě pár...
Prílohy
DSCN1145.jpg
večer jsem dětem ukázak jakou má rak sílu (nikdo nepřišel k úhoně)...
DSCN1010.jpg
Náš hangár.
DSCN1032.jpg
DSCN1033.jpg
před odjezdem jsem ještě na rychlo sestavil trojnožku.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Vase vylety

Poslaťod atti.hombre » 26 Sep 2015, 20:35

Pomedzi kvapky jesene.

Tak som sa odtrhol...
Rýchly pohľad cez okno na hustý ,ale tichý dážď ma zlomil v rozhodovaní či tupo hľadieť do monitora, alebo ísť na prechádzku. Nedávno som si zaobstaral bundu s Oilskin impregnáciou a tak nastala vhodná doba na test v teréne.Do vrecka si strčil mydlovú krabičku ( foťák ),za opasok nožík ( čo keby hríby rástli ) a už si obúvam topánky. Cestou k hore som stretol len troch " ponkov " na prechádzke veselo si pospevujúc nejakú tú svoju.Dáždik neustáva a tak mi zanedlho už zo striešky klobúka kvapká voda na špičky topánok.Konečne les...



A v lese nikoho...nechápem-veď je pekne...dobre sa dýcha,kráča,šmýka.Snažím sa neísť úplne potichu,lebo všade sa povaľuje kopec čerstvo napadaných žaľuďov a stravníci určite nie sú ďaleko! Ale v tom lomoze čo robia kvapky vody na jesennom lístí je to veru drina.



Bunda odvádza dobrú robotu a všetka voda ostáva na povrchu.

Obzerám sa po lístí,blúdim zrakom hore-dole a hladám klobúčiky dubáčikov,ale niet tu ničoho.Ani tým hríbom sa do toho počasia nechce! Ale nakoniec som jeden zbadal-asi to tak chcel.



Dážď pomaly ustáva ( no v lese teda nie-lebo v lese prší dva krát! ) a tak som sa pomaly začal vracať domov...



:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Poutnik » 07 Okt 2015, 23:04

Sumava

Byl jsem se trochu provetrat v krasnem kraji, vysel jsem z Zelezne Rudy a dosel do Lenory. Od 01.10. do 05.10.15.
Nejake fotky z tohoto putovani jsou zde http://savaldo.rajce.idnes.cz/2015-23_Sumava_01.10.-05.10.15/.
Koho by zajimalo moje vybaveni, tady je odkaz https://www.geargrams.com/list?id=27225. Jidlo jsem bral na 6 dni, mel jsem v umyslu dojit az do Vyssiho Brodu, bohuzel pocasi bylo silne proti, tak jsem putovani mirne zkratil.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Willy » 08 Okt 2015, 20:03

Poutnik píše:Sumava


Poutníku - dík za sdílení fotek :yees: - tohle byla moc pěkná trasa.
Některá místa jsem už kdysi navštívil, ale ještě před velkým polomem a následným broukem.
Uvažuji však, že by bylo načase vypravit se tam znova :wink:.
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron