Vase vylety

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Vase vylety

Poslaťod atti.hombre » 22 Dec 2015, 13:21

:yees: parádne počasie...super fotky!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Paleccc » 23 Dec 2015, 14:14

Dakujem, paradne bolo :)
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 28 Dec 2015, 20:18

Dnešná poobedná prechádzka v Malých Karpatoch, lom medzi Plaveckým Mikulášom a Podhradím, pekný výhľad na Záhorie a Malé Karpaty - masív Kršlenice a Plavecký hrad..

48°30'5.91"S
17°16'18.70"V
Prílohy
DSC_0195.JPG
DSC_0193.JPG
DSC_0192.JPG
DSC_0191.JPG
DSC_0190.JPG
DSC_0187.JPG
DSC_0185.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 29 Dec 2015, 19:45

Z dnešnej prechádzky - Vápenná (Roštún) - Malé Karpaty
Prílohy
DSC_0204.JPG
DSC_0203.JPG
DSC_0200.JPG
DSC_0198.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Vase vylety

Poslaťod root » 30 Dec 2015, 22:25

dávno som nič nepridal, tak niečo dám zo včera, že ešte žijem, taký aftoportrét :-D Vlastne som nič iné za celý deň ani neodfotil ako ten starý zrub - poľovnícku útulňu niekde v horách Strážovských vrchov.
Prajem veselého Silvestra prežitého v zdraví a nový rok plný spokojnosti, radosti a aby vás zlí ľudia obchádzali.

Obrázok

Obrázok
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Willy » 04 Jan 2016, 00:09

V POSÁZAVSKÝCH LESÍCH

Prožil jsem s mojí ženou, Mephitisem (členem našeho portálu) a jeho přítelkyní čtyři moc pěkné dny.
Naše chata nedaleko Sázavy nám poskytla dostačující zázemí pro očekávání příchodu Nového roku. Abychom načerpali dostatek energie do dalšího roku, vyráželi jsme od chaty každý den na toulku jiným směrem. V okolních ztichlých lesích bylo zvěře i ptactva celkem pomálu a lidí jsme potkali ještě méně. Krajina byla tichá a bez přítomnosti sněhu jakoby smutná.

FOTO 01.jpg

Naštěstí alespoň trochu mrzlo a tak se po těch všech předchozích teplých vánočních dnech mohl člověk alespoň malinko naladit na to správné roční období. Právě ten den, kdy teploměr klesl pod nulu a k tomu se přidal i menší vítr, jsme vyrazili prozkoumat jedno vzdálenější údolí, ve kterém mělo být pár trampských kempů. Na jednom takovém kempu jsme si dali jen rychlý oběd.

FOTO 02.jpg

V údolí byla i spousta krásných rovných luk a tak nás ani moc nepřekvapilo, když jsme narazili na skautské tábořiště.
Součástí tábořiště byla pěkná chatka z kulatiny s krásným kamenným komínem, který v mně hned probudil romantické představy o obydlích prvních amerických osadníků.

FOTO 03.jpg

FOTO 04.jpg

Jednomu z tábořišť na břehu potoka vévodil veliký smrk.
Myslel jsem si, že slovo "košatý strom" nikdy nepoužiji v souvislosti se smrkem, ale v tomhle případě je to slovo opravdu na místě. Tomuhle veteránovi se asi tři metry nad zemí z hlavního kmene odpojovalo několik hodně silných větví a ty pak vytvořily ohromnou korunu. Smrk by byl ozdobou jakékoliv staré zámecké zahrady v anglickém stylu. Určitě se k němu ještě někdy vrátím. Představoval jsem si i přes ten chlad, jak v horkém letním dnu sedím po obědě ve stínu jeho větví a píšu si táborový deník.

FOTO 05.jpg

FOTO 06.jpg

Došlo i na rukodělnou činnost. Náhoda tomu chtěla, že jsem o vánočních svátcích při návštěvě vnuček narazil při procházce v lese na poraženou velkou břízu a z té se mi podařilo získat několik velkých kusů kůry. Překvapila mne její tloušťka - 3 milimetry :shock: ! Takovou kůru jsem zatím nacházel jen někde ve Skandinávii. Vzal jsem kůru s sebou a společně s Mephitisem jsme se pustili do výroby severských krabiček.

FOTO 07.jpg
Sám jsem vyráběl krabičky menší, Mephitis se pustil do té větší - kulaté

FOTO 08.jpg
Další Mephitisova krabička bude ještě větší

Dlouhé večery jsme trávili v chatě při svitu svíček, vzpomínali na naše společné kamarády a vyprávěli o svých letních cestách a také spřádali plány do budoucnosti.
Prožili jsme díky dobrým přátelům opravdu pohodový čas a jsme rádi, že právě v jejich společnosti jsme mohli vstoupit do nového roku.

FOTO : Zdeňka
Naposledy upravil Willy dňa 04 Jan 2016, 21:54, celkovo upravené 1
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vase vylety

Poslaťod fatal_error » 04 Jan 2016, 20:10

Zopar fotiek z okolia mojej domoviny, a skveleho pobytu v lese pri -15°C :camp:

1.jpg

3.jpg

5.jpg

8.jpg

11.jpg

14.jpg

16.jpg
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 06 Jan 2016, 21:02

Dnešné potulky okolo Draždiaka, Petržalka v Bratislave.. Aj v okolí najväčšej "betónovej džungle" na Slovensku našťastie ostala nejaká príroda :-)
Prílohy
DSC_0219.JPG
DSC_0218.JPG
DSC_0217.JPG
DSC_0216.JPG
DSC_0214.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Vase vylety

Poslaťod mephitis » 07 Jan 2016, 00:18

Pár pocitovek z povánočních Bukovských vrchů - NP Poloniny...

IMG_3837.JPG

IMG_3842.JPG

IMG_3843.JPG

IMG_3845.JPG

IMG_3846.JPG

IMG_3848.JPG

IMG_3849.JPG

IMG_3850.JPG

IMG_3851.JPG

IMG_3855.JPG
ZEMĚ NEPATŘÍ LIDEM, LIDÉ PATŘÍ ZEMI. Mitakuye Oyasin

Obrázok
„Woodcraft je o životě s modrou oblohou nad hlavou“
Obrázok užívateľa
mephitis
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 12 Jún 2015, 09:49
Bydlisko: ČR
Dal Ďakujem: 488 x
Dostal Ďakujem: 249 x

Re: Vase vylety

Poslaťod fatal_error » 07 Jan 2016, 13:16

Memphitis ahoj, mohol si sa ozvat, by som sa pripojil k Vam, pretoze som bol cely cas doma na SR :) Inac aku ste mali trasu? Nova Sedlica - Osadne alebo nieco dlhsie/kratsie? :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Vase vylety

Poslaťod mephitis » 07 Jan 2016, 18:01

fatal_error píše:Memphitis ahoj, mohol si sa ozvat, by som sa pripojil k Vam, pretoze som bol cely cas doma na SR :) Inac aku ste mali trasu? Nova Sedlica - Osadne alebo nieco dlhsie/kratsie? :camp:


Ahoj, byla to taková hurá akce, kterou naplánoval kamarád. Vidiš sorry, mohlo mě to napadnout, že budeš dom :roll:. Jinak co se týče počasí o nic si nepřišel - vlhko, vlezlo, zataženo, mlha, chlad :? , hezké počasí a slunko, co je vidět na fotkách se ukázalo jen na půl dne, ale zrovna v pravou chvíli :) - Pľaša, Ďurkovec, Jarabá skala. Šli jsme z Osadného - Balnica, dále Polskem (ne po hranici) kolem Solinky a Kiczerky (hodně stop :bear:) - Ruské sedlo - dále klasicky po hranici na Kremenec (polský pohraničníci - kontrola dokladů :) ) - N. Sedlica. Moc kouzelný kraj...
ZEMĚ NEPATŘÍ LIDEM, LIDÉ PATŘÍ ZEMI. Mitakuye Oyasin

Obrázok
„Woodcraft je o životě s modrou oblohou nad hlavou“
Obrázok užívateľa
mephitis
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 12 Jún 2015, 09:49
Bydlisko: ČR
Dal Ďakujem: 488 x
Dostal Ďakujem: 249 x

Re: Vase vylety

Poslaťod fatal_error » 08 Jan 2016, 13:13

mephitis píše:
fatal_error píše:Memphitis ahoj, mohol si sa ozvat, by som sa pripojil k Vam, pretoze som bol cely cas doma na SR :) Inac aku ste mali trasu? Nova Sedlica - Osadne alebo nieco dlhsie/kratsie? :camp:


Ahoj, byla to taková hurá akce, kterou naplánoval kamarád. Vidiš sorry, mohlo mě to napadnout, že budeš dom :roll:. Jinak co se týče počasí o nic si nepřišel - vlhko, vlezlo, zataženo, mlha, chlad :? , hezké počasí a slunko, co je vidět na fotkách se ukázalo jen na půl dne, ale zrovna v pravou chvíli :) - Pľaša, Ďurkovec, Jarabá skala. Šli jsme z Osadného - Balnica, dále Polskem (ne po hranici) kolem Solinky a Kiczerky (hodně stop :bear:) - Ruské sedlo - dále klasicky po hranici na Kremenec (polský pohraničníci - kontrola dokladů :) ) - N. Sedlica. Moc kouzelný kraj...



Nevadi, kazdopadne dufam, ze ste si to poriadne uzili. :yees: Ja mam inac hmliste pocasie docela rad. Este pridam zopar fotiek pocasia z lesa, ktore u nas doma vladlo skoro cely cas co som tam bol :camp:

1.JPG

2.JPG

4.JPG

4.5.JPG

5.JPG

7.JPG

9.JPG

10.JPG
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Legil » 08 Jan 2016, 15:20

fatal_error ... Rohuľa :mrgreen:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Vase vylety

Poslaťod fatal_error » 08 Jan 2016, 15:23

Samozrejme :mrgreen: sme sa nudili tak sme sa sli trochu prejst uz ked to mame tak blizko.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Marcela » 08 Jan 2016, 16:56

Trochu OT, ale nedalo mi to :mrgreen: 8)
SKW píše:Je tu ešte jedna vec, na ktorú by som chcel poukázať a to je citovanie príspevkov. Na diskusných fórach platí nepísaná zásada, že posledný príspevok sa necituje, pretože nasledujúci príspevok automaticky odpovedá tomu predchádzajúcemu.
Ak chcete reagovať na posledný príspevok vo vlákne, tak namiesto citácie použite tlačidlo ODPOVEDAŤ vľavo dole. Citácia sa používa vtedy, keď chcete reagovať na nejaký starší príspevok vo vlákne, ktorý sa nachádza o niekoľko čísel vyššie, prípadne ak z toho posledného reagujete len na určitú jeho časť. Ak chcete citovať príspevok, v ktorom sa už nejaká citácia nachádza, mali byste ju upraviť tak, aby ste citovali len samotnú odpoveď (bez citácie na ktorú bolo odpovedané).

Treba si uvedomiť, že citovanie posledných a nedajbože celých príspevkov s už obsahujúcou citáciou potom zbytočne zneprehľadňuje tému.

Vďaka za pochopenie!
:camp:

příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia


cron