Trangia 524

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Trangia 524

Poslaťod patriot » 25 Sep 2021, 14:05

Ahojte všetci .
Ja sa dnes chcem s vami podeliť o moje skúsenosti s jedným kúskom od Trangie , jedná sa o hrniec ( ešus ) Trangia 524.
Najprv niečo o samotnej značke Trangia . Na Slovensku je síce málo známa , ale v outdoor svete patrí medzi top značky . Je mimoriadne obľúbená nielen v škandinávii ale aj napr. v USA . Trangiu založil vo Švédsku v roku 1925 istý John E.Jonsson v dedinke TRANGSVIKEN , kde do dnešného dňa prebieha výroba. Čiže o 4 roky budú sláviť 100 ročnicu .
Ja som bol takmer 30 ročným uživatelom klasického hliníkového ešusu ČSLA , čo asi veľká väčšina z vás pozná. Lenže zo dňa na deň som prišiel o ešus a tak som sa rozhodol pre vyskúšanie niečo nového . Voľba padla na hrniec od Trangie s označením 524.

Popis a technické údaje : rozmery - priemer 170mm výška 82mm
váha - 240 gramov
objem - 1,5 l ( reálne menej )
materiál - hliník (teleso hrnca ) nerez ( rukoväť )

Nadobúdacia cena bola tesne pod 16 eur . Tovar je dodávaní bez obalu , je možnosť objednať si - ale je dosť predražený.
Hrniec som kúpil v apríli 2020 , používam ho priemerne cca 2 x do mesiaca . Kedže som mal hliníkový riad , tak som vedel čo môžem očakávať aj od tohto hrnca. Typicky v ňom ohrievam vodu , ale občas varím aj cestoviny , ryžu, polievky , Dobrý hostinec , ohrieval mäsové konzervy... Na varenie používam rôzne palivá - podľa počasia a časovej možnosti.
Po takmer 1,5 ročnom používaní môžem konštatovať , že hrniec plní funkciu k mojej spokojnosti , nemá žiadne znaky mechanického opotrebovania , rúčka a prichytenie je rovnako pevné ako na začiatku. Pri varení na otvorenom ohni alebo uhlíkoch je rúčka prekvapujúco nie moc zohriata , samozrejme pri väčšom ohni je to už iné , ale veľkou výhodou rúčky je možnosť predlžiť napr. konárom. Je dobre mať na hrniec ochranný obal , hlavne po používaní na otvorenom ohni alebo aj pevnom liehu.

Zhrnutie : výhody - malá hmotnosť
- vynikajúca tepelná vodivosť hliníka
- možnosť predlženia rúčky
- použiteľná na všetky typy ohňa - uhlíky, plyn , gél pevný aj tekutý , lieh pevný aj tekutý.
- trojbodové prichytenie rúčky
nevýhody - černenie hliníka pri niektorých potravinách .
- dodávaný bez obalu

Do hrnca sa dá samozrejme vložiť okrem potravín a rôznych maličkostí aj miska alebo napríklad aj titánový hrniec 900 ml od Toaksu (priemer 130 mm výška68 mm ) a tým pádom budeme mať dvojdielny ľahký set - ešus o váhe 342 gramov.

Najbližšie sa pokúsim urobiť menšiu recenziu na panvicu Trangiu 725 - 24 , ktorú som zakúpil v rovnakom čase ako hrniec.
Prílohy
trangia fire.jpg
na ohni
trangia pokrievka.jpg
pokrievka
trangia uhliky.jpg
Na uhlíkoch
trangia úchyt.jpg
úchyt
trangia voda.jpg
varí sa voda na gél. variči
trangia oheň.jpg
na ohni
trangia ručka.jpg
rúčka
trangia logo.jpg
logo
trangia sklopená.jpg
zložená
trangia gel.jpg
na gelovom variči
Už som vo veku , keď nechcem zmeniť celý svet , ale iba seba samého.
patriot
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 21 Máj 2021, 18:56
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 33 x

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron