Topánky Meindl Himalaya

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kuny » 30 Dec 2012, 00:16

Pre kúpu týchto topánok som sa rozhodol po zničení skoro dvoch párov kanád vz. 60 (rozlomil som podrážky a premokali). Chcel som si kúpiť naozaj dobrú kvalitu. Po prečítaní viacerých názorov a skúšaní mi zostali na rozhodovanie dva typy Han-wag Alaska GTX a Meindl Himalaya GTX. Hanwagy boli naozaj komfortné, ale pretože som bol zvyknutý na ťažké kanady rozhodol som sa pre Meindly (myslel som, že budú aj valitnejšie). Teraz po 6,5 ročnom nosení na ne spravím krátku recenziu.

Ich nadobúdacia cena bola fakt veľká. Po 5% zľave ma vyšli na 7300 Sk. Rozchodiť ich mi trvalo celý rok. Prvé tri roky, pokiaľ som bol na VŠ a mal som čas, dostávali dobre zabrať. Moja váha je cca 80 kg a málo kedy som mal batoh pod 20 kg. Absolvoval som s nimi viacero týždňových pochodov. Pár krát som z nich vylieval vodu, to hlavne po viacdňovom daždi, kedy mi už napršalo zvrchu. Musím povedať, že vodu držali naozaj super. Teda prvých päť rokov, potom sa predral gore-tex a už púšťali. Topánky boli určené pre kategóriu B/C teda stredne ťažký horský terén, suť, sneh. Môžem povedať, že do tejto kategórie sú naozaj výborné. Tvrdú podrážku som ocenil hlavne na snehu a v vysokohorskom teréne. Dobré sú aj s mačkami alebo snežnicami. Na asfalt sú ale priveľmi tvrdé. Po 30 km začínajú chodidla bolieť, napriek tomu som v nich nemal skoro nikdy otlaky. Teda ak neboli príliš premočené, alebo spotené. Doporučujem po zničení vnútornej vložky nekupovať originálnu ktorá je dosť tvrdá, ale nejakú mäkkú penovú (nie gélovú). V lete sa v nich dosť potí noha a treba meniť ponožky. V tomto sú však o dosť lepšie ako kanady. S pribúdajúcimi rokmi sa mi zdalo, že bol odvod tepla horší a horší. Na mokrých kameňoch občas kĺžu.

O topánky som sa staral naozaj excelentne. Zakaždým som ich poriadne vyčistil vrátane podrážky a namazal. Používal som kondicionér na kožu Grangers, ten sa moc neosvedčil, tak som ho po 4 rokoch nahradil obyčajnou indulónou. V zime a na dlhšie túry som dával včelí vosk Meidl.

Závady:
Po asi dvoch rokoch sa začala v mieste ohybov prstov odlepovať guma, ktorá lemuje topánku po jej celom obvode. Vyriešil som to nanášaním lepidla na obuv na toto miesto a odvtedy šírenie odlepovania viacej nepokračovalo.Inak obvodová guma topánku výborne chráni pri zakopávaniach, rôznych oderoch a aj proti vode.
Po 4 rokoch sa začala v mieste ohybu prstov vydrobovať koža.
Po 3- 4 rokoch mi začala praskať vrchná vnútorná koža. Bolo to spôsobné hlavne prepotenými topánkami (soľou). Spočiatku som to pár krát zašil , ale potom som sa na to vykašlal.
Teraz po 6,5 roku a minimálne 3000 nachodených kilometroch sa začala prejavovať hydrolýza polyuretánu a začala mi praskať tlmiaca vrstva.


Myslím, že sú to naozaj jedny z najlepších topánok na trhu, no aj tak som za tú cenu očakával viacej. (Kamarátom sa rozpadli topánky aj oveľa skorej a tiež neboli najlacnejšie.) Firma Meindl v Nemecku inak ponúka kompletný servis (výmenu podrážok, gumy dookola, výmenu hornej kože, zaplátanie gore-texu aj v špice....) Asi za nejakých 2000 Sk. Slováci pýtajú len za výmenu podrážky Vibram 2500 Sk. Uvidím koľko ešte budú držať pohromade a buď ich dám opraviť, alebo sa poohliadnem po druhých, alebo kúpim tie isté. Ešte možno by sa dali popradky od Makaru, alebo si ušiť topánky sám :D .
Prílohy
Snímek 735-2.jpg
Snímek 750-2.jpg
Snímek 747-2.jpg
Snímek 744-2.jpg
Snímek 743-2.jpg
Snímek 742-2.jpg
Snímek 741-2.jpg
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod Pája » 30 Dec 2012, 00:21

Dobrá recenze :yees:

Opravy dělají aj ve Zlíně, vyjde to na cca 1500,-

Kód: Vybrať všetko
http://www.restday.cz/cs/oprava-treku
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kuny » 30 Dec 2012, 11:49

Dakujem za link. Nico som uz o nich pocul. Nevies ci vymienaju aj tu medzivrstvu? Mas s nimi nejake skusenosti?
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod helbo » 30 Dec 2012, 12:45

Čau Dano,

super recenzia a je vidno, že si sa o obuv staral.

Ak ti môžem odporučiť niečo ohľadom vložiek, tak by to bol podlahový korok o hrúbke 4mm (niečo nájdeš určite v stavebninách).
Dajú sa z neho vyrobiť aj náhradné vložky a ak ho prepotíš, tak sa dá pomerne rýchlo usušiť nad ohňom. Ďalej má super izolačné vlastnosti. Pred samotným použitím si vyskúšaj spraviť test. Daj si obyčajnú vložku a vložku z korku na balkón. Nechaj ich tam chvíľku a potom sa na obe postav. Zo začiatku budeš cítiť chlad od oboch. No korok sa po par sekundách zohreje a nebudeš pocitovať chlad, kdežto bežná vložka ďalej nič moc.
No a čo je najlepšie, že z jedného zakúpeného korku, spravíš vložky pre celú rodinu a to v presnom tvare pre danú topánku (inak musí to byt ten podlahový korok).

Prajem ti ešte veľa nachodených kilometrov.

EDIT:
root o tom pisal recenziu v " Kúpa nových topánok "

Mimochodom na tých vložkách fungujem už niekoľko rokov. Jedine v topánkach od Sallyho ich nemám.
Naposledy upravil helbo dňa 30 Dec 2012, 16:11, celkovo upravené 1
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod ogonok » 30 Dec 2012, 14:47

to kuny: nebud smesny co viac si chcel od tych topanok? jeden km ta vysiel na 2,44 skk, tie boty si na seba zarobili po prvych 1000km...
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod Pája » 30 Dec 2012, 15:15

Kuny: jo, myslím, že to mění sakumprásk. Kdyžtak jim napiš email. Osobně zkušenost nemám, ale slyšela jsem od víc lidí, že jim boty opravili k plné spokojenosti.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kuny » 31 Dec 2012, 13:00

Pre helba: Korok doma mám a na kratšie túry môže byť dobrý, ale na dlhodobé by som ho do tých topánok nedával. Boty sú strašne tvrdé a pri chôdzi po tvrdých podkladoch (asfalt, veľké kamene) potrebujú aspoň nejakú vrstvu na absorbovanie nárazov. Najprv som kupoval penové vložky, ale tie veľa nevydržali, teraz používam filc. Ten veľa neabsorbuje až tak, ale zasa dlho vydrží.

Pre páju: Boty ešte trochu poničím a potom ich dám opraviť. Zvršok je ešte v celku dobrý, tak sa do nich oplatí investovať.

Pre ogonoka: Tak ja vychádzam zo starých kanad, ktoré nebol problém zohnať aj zadarmo. Inak moje prvé a najlepšie topánky, ktoré mi otec zohnal keď som začal chodiť na základnú školu boli najlepšie (mal som malú nohu a kanady bol vtedy problém zohnať v malých číslach). Boli vyrobené skoro celé z kože, na podrážke bolo len minimum gumy. Boli ešte kompletne šité, prilepená bola len podrážka. Asi pochádzali z druhej svetovej vojny. Inak starí kámoši, čo s nimi chodím na tramp mali jedny kanady od vojny už 30 rokov a tiež im dávali dobre zabrať. Neboli to však klasické vz. 60, ale nejaké lesnícke s oceľovou špicou a aj iným vzorom podrážky. Taktiež boli po obvode ešte šité ku koži a gumy na nich bolo minimum. Inak aj vz.60 je kvalitný. Ja mám moje prvé doteraz, koža je stále v pohode, len podrážka je beznádejne zničená.

A ešte jedna vec ohľadne Meidlov a iných topánok, ktoré majú po obvode gumu. V žiadnom prípade by sa nemali sušiť pri ohni. Topánky sú robené za tepla a pri opätovnom tepelnom pôsobení sa môže celá guma odlepiť. Ak by sa to náhodou niekomu podarilo, tak nech ju ešte za tepla vráti naspäť a pridrží dokiaľ nevychladnú, malo by sa to znova nalepiť aj keď nie na 100%.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod root » 31 Dec 2012, 14:37

Kuny, skúsim ti poradiť, ak chceš vložky do topánok čo najlepšie tlmia krok, skús si ich vyrezať z obkladového 2mm korku a z tenkej textilnej podložky pod myš - ja kupujem tie podložky za VOC cca 75 centov kus - a zlepiť ich pružným lepidlom na obuv tak, aby guma z podložky bola dole a korok hore. Tie textilné podložky mi vydržia - pokiaľ sa začne plátno odliepať, tak 2 mesiace používania pri PC a potom kúpim novú, zo starej strhnem plátno a odložím na neskoršie, takéto použitie. Inak, z tých podložiek sa dá vyrezať aj "tesnenie" pod šnurovanie topánky. Ak si ho správne navrhneš, vystrihneš a vložíš medzi jazyk a šnúrky obyčajných topánok - kanady, farmárky, aby presahovalo popod dierky aspoň 1cm, tak utesní topánky že ani pri celodennej chôdzi v mokrej tráve a daždi, kedy boty "nasávajú" vlhko medzi vzájomne sa pohybujúcim zvrškom a jazykom, sú nohy v suchu .. Dokonca sa dá "prestáť" aj skočenie do kaluže a podobne .. To ale chce už aj riadnu impregnáciu, ja používam silikónové mlieko čo sa používa pri výrobe pneumatík. Takto ošetrené boty vydržia naozaj celodenné brúzdanie dažďom pri suchej nohe. Treba ale naimpregnovať poctivo, ja silikónom impregnujem aj šnúrky - nepremoknú a nezamŕzajú ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod ogonok » 31 Dec 2012, 14:46

kuny: tak 60 su vec, ja ich dostal od dedka, mali hadam 30rokov a nachodenych xy km, keby ze motikou a kosou netrfim podrazku a neutrhli by sa na jednej strane tak ich mam doteraz. Ale co sa tyka komfortu tak tie boty sa nedaju porovnavat s Meindlami- mam doma dva pari tak viem o com hovorim. Neviem ci moje meindly vydrzia 30rokov ale ten komfort a sucha noha bez otlakov mi stoja za tie peniaze :wink:
Co sa tyka vloziek mozes skusit tieto: http://www.ortopedicke-pomucky.eu/sport ... cke-vlozky , mam najvyssiu radu turistickych vloziek, su namieru tvarovane + diagnostika chodidla, vzdy ma bolela päta z doslapu v tazkom terene, tieto vlozky mi to podstatne odialuju, mozem len doporucit.
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod beaster » 08 Jan 2013, 14:02

HeHe .. to mi je povedome ... moje prve topanky boli tiez kanady vz 60 ktore som zobral ocovi (predtym dostavali poriadne zabrat ked v nich oco kazdy rok chodil do lesa drevo robit) - ja som ich mal cca 4 roky s tym ze odvtedy boli hlavne turisticke - ako napr. prechody Nizkych Tatier, tury vo Velkej a Malej Fatre a podobne a podla mna by vydrzali aj dlhsie keby som si na jednej chate nebol sekeroou roztal celu spicku (noha nastasie ostala cela).

Zial druhe kanady co sme doma mali sami nedarilo rochodit a ked som raz predcasne vratil z prechodu Nitra - Skycov - Nova Bana s krvavymi nohami tak som ich odlozil nadobro a kupil som si celokozene PLANIKY, ktore som mal 7-8 rokov a historia sa opakovala ked som si nechtiac sekerov do nej zatal ale to len dokoncilo koniec topanok kedze posledne 2-3 roky sa uz odliepal obvodovy lem.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kuny » 05 Feb 2013, 21:32

Cez víkend som mal čas, tak som si opravil vrchné polstrovanie na botách. Použil som najhrubšiu látku akú som doma našiel. Kúpil som ju už veľmi dávno, tak neviem o akú sa jedná, ale ide asi o čalúnickú hrúbky 2mm. Slabo som ju oendloval, tak neviem či sa nezačne párať, lebo už to niekde trochu začalo. Vyšlo to na niekoľko halierov a asi 5 hod roboty, všetko ručne.
Prílohy
oprava.jpg
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kolovrat » 09 Mar 2013, 16:09

Ja som Meindl Himalaya len odskusal, ale musim povedat ze oproti "len o par sto korun" lacnejsim Islandom mi pripadali ovela lepsie a boli hned od prveho obutia velmi prijemne.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod Jozzo » 23 Mar 2013, 18:47

Na Slovensku mení podrážky a kompletne renovuje obuv Makara presné ceny neviem, ale určite to bude menej ako v Nemecku i Čechách.
Viď viewtopic.php?f=10&t=253&p=5735&hilit=makara&sid=16659d503c5187bb05dd1d48b95e527a#p5735

http://www.makaraobuv.sk/
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod kuny » 27 Máj 2013, 22:05

Ďakujem ti za radu Jozzo. U Makaru som sa ani nepýtal, neviem či by vedel opraviť aj tú rozpadnutú vrstvu z PU. On je skorej na šité boty.

Inak boty mi prišli minulý týždeň z opravy. Dostal som novú PU vrstvu a podrážku vibram za 43 € s 8% zľavou a tiež mi kožou prelepil zodraté päty za 13€. Tie by som si spravil aj sám, keby som vedel, že to prelepujú kožou, takú mám aj doma. Myslel som si, že mi to zaplátajú gore-texom. Bočnú gumu mi ponechali , len mi prilepili tie kúsky, ktoré sa mi odlepili. Celkovo ma to vyšlo cca na 65€, čo je dosť veľa, ale zasa tie topánky vyzerajú ako nové.
Prílohy
oprava1.jpg
oprava2.jpg
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Topánky Meindl Himalaya

Poslaťod Bic0 » 13 Jan 2014, 11:11

Neviete niekto kde sa daju splasit v BA? Hladal som topanky co budu vhodne aj na zimnu VHT (sneh, macky, ...) a kym som sa rozhodol tak Himalaye zmizli z regalov Hudysportu. Obehal som rozne sporty ale nikd eich niet, vsade su len Islandy, Watzmanny atd.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x


Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť