Putovný nôž

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Re: Putovný nôž

Poslaťod hikingsurvival » 12 Máj 2011, 13:25

to macmatej: Ako si meral tvrdosť toho noža? Máš na to nejaké špecialne vybavenie?
hikingsurvival
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16 Nov 2010, 16:38
Bydlisko: Piešťany,Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Putovný nôž

Poslaťod macmatej » 12 Máj 2011, 13:33

Je na to stroj naz. tvrdomer. Do materialu sa urobi maly vpich. Cim je material tvrdsi tym kladie vacsi odpor proti vnikaniu cudzieho telesa. Zo stupnice sa rovno odcita tvrdost.
Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Putovný nôž

Poslaťod juraj1974 » 15 Máj 2011, 15:04

Tak ze aj ja som sa stal na chvilu dosasnym majitelom noza od Michala. Vcera som sa snim vyral len na taku lahsiu turu kde si vlastne boli uvarit obed a oddychnut si. Fotky som sem vlastne uz poslal. Mozem napisat a cestne prahlasit ze to co tu uz napisali chalani co mali noz predomnov je uuuplna pravda. Noz je ako stvoreny do lesa na hocijaku cinnost. Fakt som ho nepustil z ruky pokial som si s nim nepripravil vsetko co som chcel. Tak ze jemne rezanie raznou struhanie kôry odvetvovanie ci samotny podiel na zapaleni ohna nemal noz ziadny problem
kura.jpg
neprezilo to..


jeho samotna hrubka je naozaj az az... Je to masivny nôz s mne pasujucov ruckov. Co sa lesnych prac tyka za ten cas som nenarazil na nic co by tento ocelovy bulterier nezviadol.
zelenina.jpg
Dnes som ho ale vyskusal aj v kuchyni doma v teplucku Kde sa necitil tak dobre ako c lese. Ono by to asi najlepsie vystihlo ak by som to pomenoval ze sa spraval ako slon v porcelane... :D Jeho ochota vnikat do chuchynskeho materialu sa mu neda odopriet ale? Je tam to ale... Samotna hrubka spravi svoje. Skusal som vlastne len cistit ale do krajania som nesiel. Bolo by to skor stiepanie :lol: Obaja chalani s nim predo mnou chlpatili drevo. Ja som skusil nieco pododne... :lol:
Ono tento noz sa podla mna asi najlepsie citi v lese. Neviem ako sa mi podari ho prepasovat do prace kde ho prebrusim. Od macmateja prisiel v pohode a rezal aj papier na jemne pasiky. Som normalne cumel :shock: No ak zajtra budete pocut v spravach ze bol teroristicky utok na atomku nenusite hned zaliezat do kritov alebo utekat do lesa. To som sa len pokusil dostat noz dnu... :D
A este par fotiek. Neviem ako mi to rozhadze tak sorry za bordel ak to nebude pekne ulozene alebo sa to bude opakovat..
PS: Rozhodol som sa ze nacnem staru kozenu zasteru a spolu s nozom posielam k dalsiemu clenovi aj kozo na vyrobu puzdra..

-- 18 Máj 2011, 13:36 --

Nakolko sa mi nepodarilo urobit skusku tvrdosti lebo v tejto fabrike sa nejakym zazracnym spôsobom stratil stroj na jej meranie tak som sa rozhodol poslat noz dalej. Ako jediny ma oslovil rafael.... a tak posielam noz jemu....

-- 20 Máj 2011, 22:56 --

Dnes noz putoval k Rafaelignisovy..(ak som to spotvoril sorry..) Noz je nabruseny vylesteny a s kozou na vyrobu puzdra. Ak sa to niekomu bude chciet budem rad. Dal som mu posledne zbohom...
Prílohy
P1070696.jpg
P1070695.jpg
pred cistenim.jpg
chlpaty petrzlen.jpg
chpata mrkva.jpg
P1070621.jpg
P1070619.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Putovný nôž

Poslaťod hikingsurvival » 31 Júl 2011, 12:43

len tak ma napadlo čo to je asi za materiál.Michal píše že je vyrobený z hrotu do zbíjačky tak tobude asi tenax -19732 alebo19733
hikingsurvival
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16 Nov 2010, 16:38
Bydlisko: Piešťany,Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Putovný nôž

Poslaťod macakv » 05 Aug 2011, 20:58

Ahojte priatelia.....tak aj aj sa hlasim na skusku Michalovho nozika......a pripadne mu vyrobim nejake puzdierko...teda ak ho Rafael ingvis:-) nezoderie....a Juraj1974 bude odborny poradca..:-)
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Putovný nôž

Poslaťod helbo » 31 Aug 2011, 22:37

zije noz este :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Predchádzajúci

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron