Celta

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Celta

Poslaťod Joda » 04 Máj 2011, 21:37

Zdravíčko,
nevím zda se to do recenze hodí protože to není komerční výrobek který se běžně prodává. Můžeme to klidně přesunout do jiné témy.

Chtěl bych předvést celtu vlastní výroby kterou používám a jsem s ní spokojen. Pro vlastní výrobu jsem se rozhodl protože jsem nenašel ke koupi odpovídající výrobek který by mne uspokojil. Je možné že teď už je situace lepší. Já jsem však na armyshopech viděl jen staré celty z impregnované bavlny které jsou rozměry malé a velmi těžké. Je takřka nemožné aby se člověk v dešti pod takovou pohodlně vyspal. Pokud si budete z obchodu nějakou celtu objednávat.. trvejte na tom aby byla z kvalitního lehkého nylonu - nic jiného už v dnešní době nekupujte.

Moje celta je šitá z klasické metráže o šíři 150cm. Je to lehoučký nylon s polyuretanovým zátěrem. Překvapila mě dostatečná mechanická odolnost tkaniny. Dá se říct že jediné co jí vadí je oheň - jako každému umělému textilu.
Výsledné rozměry po zpracování okrajů olemováním jsou 245 x 141cm. Pro mou osobu dostatečný rozměr abych se pod ní v dešti vešel se spacákem. Samozřejmě by se dali ušít různé rozměry - libovolná délka či dvojnásobná šíře sešitím dvou dílů. Samotná celta váží krásných 240g což je pro cestování super váha a s nějakým těžkým stanem nebo starou celtou se to nedá srovnat. Dá se dobře sbalit do malého balíčku a vejde se potom i do větší kapsy.

Pod touhle celtou jsem přečkal již pár večerních bouřek... rozhodně tato celta ale plnohodnotně nenahradí stan. Je to určitý kompromis váha/komfort. Při používání musí člověk více přemýšlet jak ji použít. Nejlépe se hodí v kombinaci s hamakou kdy člověk leží nad zemí a nenavlhne ani od odrážející se vody při velkých průtržích deště. Pokud člověk spí na zemi je dobré pro maximální komfort celtu kombinovat s přírodním materiálem a zhotovit si například boční stěny - to se vyplatí při větších bouřkách a větru kdy se voda odráží od země apd. Při slabém deštíku celtu používám prostě jen tak. Nejvíce jsem ocenil tuto celtu při pochodu na dlouhé vzdálenosti hlavně kvůli její lehkosti a snadnému použití.

bohužel nemám fotky z terénu při použití - to sebou foťák nenosím (moc váží :mrgreen: ) tak alespoň fotky z domova.
materiál: Nylon s PU zátěrem
rozměr: 245 x 141cm
váha: 240g
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Celta

Poslaťod Pája » 04 Máj 2011, 22:08

Super věc, ale prozraď, kde lze koupit materiál? V sekci "metráž" v rámci armyshopů?

Jinak já mám právě jednu z těch starých celt, konkrétně lichoběžník BW, a váží asi 1,4 kg.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Celta

Poslaťod Joda » 04 Máj 2011, 22:32

já kupoval odtud http://www.bedimex.eu/ pro maloodběratele dávají 2O% přirážku.... cena materiálu na celtu těchto rozměrů vyjde i s poštovným na necelé 400CZ (za 2,5m látky) prodávají ale jen po metrech takže za 3 metry cca 450CZ i s poštovným. No a ještě k tomu si to ušít 8)

v žádném případě nekupujte nikdo metráž z armyshopů... mají to neuvěřitelně předražené. Já přemýšlel o nákupu celé rule, výrobě a následně semtam někomu prodat... ale celá rule by mě vyšla draho.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Celta

Poslaťod BushrangerCZ » 05 Máj 2011, 17:16

Ahoj, jediný problém který jsem měl s celtami se zátěrem (např. od firmy Humi), bylo poměrně brzké odlupování zátěru od tkaniny. Občas jsem musel pončo sbalit mokré a nesl ho takto celý den, ale přesto bych očekával, že to vydrží. Nyní používám britské vojenské pončo, které je odolné, veliké a za docela rozumnou cenu. Nicméně pokud jsi zvolil dobrou tkaninu, tak možná zvládáš za nižší cenu výrobek s podobnou užitnou hodnotou. Já jsem ale upřímně řečeno línej to šít a radši jsem zaplatil :oops: .
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Celta

Poslaťod Joda » 01 Jún 2011, 16:45

S kámošem máme ozkoušeno že s našimi celtami se dá batoh transportovat po hladině pouze zabalený v této celtě. Byl jsem velice rád že to skvěle fungovalo a věci zůstali suché. Nebyl k dispozici vor aby se batohy dali plavit po vodě tak jsme užili tuto metodu.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x


Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia