Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Poslaťod Killian » 10 Jún 2010, 16:55

Asi rok používam na jedno-dvojdňovky v lese ruksak Maxpedition Condor II. Ma pekne oddelené "priečinky" na výstroj, vypracovanie je na vysokej úrovni - materiál Cordura 1000 s teflónovou upravou, YKK zipsy, Duraflex klipy, kvalitne zošitý. Má oddelenú časť kde sa vojde rezervár na vodu (mne tam pasuje bez problémov Camelbak Omega 3l).
Zo spodu som si doplnil sťahovacie nylonové pásiky - tam sa mi vojde celta, alebo letný spacák. Po boku sú tiež sťahovacie pásy, je možné pripevniť ďaľší náklad (karimatka, celta).
Nepatrí medzi najlacnejšie, je to taká stredna trieda - 130$. Momentálne neviem poradiť odkial, na Slovensko posielal Lighthound.com ale práve ho nevidím v ponuke...

Obrázok
Veľkosť na chrbte:
Obrázok
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Poslaťod Blade » 11 Jún 2010, 14:27

Condor II sa da zohnat z tejto stranky:
http://www.bronzemoonoutdoors.co.uk/onl ... -ii-backpa
zasielaju aj do SR a postovne je £12.95, celkovo to teda vyjde asi na £98 co vychadza zhruba na 118 eur.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Poslaťod Snypo » 14 Jún 2010, 21:03

Killian: fotka ako z Popradskeho plesa vo V tatrach že :)
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Poslaťod Killian » 14 Jún 2010, 21:08

Je to z Tatier, ale z chaty Plesnivec :) (od Tatranskej Kotliny iba nejaká hodinka po chodníku).
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Maxpedition Condor II - ruksak na 1-2dnovky

Poslaťod Blade » 20 Júl 2010, 10:05

Mne vcera dorazil tento batoh z tej stranky co som spominal http://www.bronzemoonoutdoors.co.uk. Najprv sa vyjadrim k tej stranke. Neodporucam z nej objednavat cokolvek! Aj ked je pravda, ze napr. tento batoh (aj dalsie veci od Maxpedition) tam maju za naozaj bezkonkurencnu cenu, servis je naozaj otrasny. Trvalo im mesiac kym dostali moju objednavku na sklad (a to boli 3 veci), na maily odpovedali niekedy az po 4-5 dnoch a ked dorazila, chybala jedna vec (sice len malickost za 8 libier ale predsa) za ktoru si samozrejme peniaze stiahli, ale nepribalili ju. Napriek tomu, mi vsak dotycny ponukol, nech si vyberiem este 2 veci od Maxpedition a potom slubil, ze mi tu lacnejsiu da zadarmo ked si objednam tu drahsiu co nie je zla ponuka, ale uz to asi necham tak.

Kazdopadne batoh je uz doma a je fakt super. Dost ma ale prekvapila vaha, je pomerne tazky aj prazdny, ale to bude asi pouzitim hrubeho nylonu. Niekomu sa moze zdat moc prekombinovany, ale vsetko na tom batohu ma vyznam a umoznuje vela moznosti upnutia dalsich veci. Ja som tam napriklad hned upol Snugpak response pack

Obrázok

ktory zvysi kapacitu o cca 5 litrov a da sa lahko odobrat a nosit okolo pasa (na chrbte). Stoji cca 14-15 libier co je super cena a clovek by ani neveril co vsetko do toho este zmesti. Je to kopia Maxpedition Proteus, ale ten stoji cca 3x tolko a myslim, ze ten Snugpak uplne staci. Pokial v tom clovek nebude nosit kamene urcite to vydrzi.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x


Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť