Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 12 Sep 2017, 06:48

Ja vkladám i v lete medzi vrstvy hamaky samonafukovačku... kapybara - tie páperáky sú širšie ako sa zvyčajne spacáky šijú ? Lebo jemu ide hlavne o rozmer spacáka...
stevo512 - zvážil by som i Český ešop - niektoré posielajú na Slovensko v pohode. Alebo si urobiť výlet kvôli odskúšaniu... V každom prípade prajem šťastnú ruku pri výbere.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 12 Sep 2017, 07:14

Ja len tolko ze by som uz nekupoval vacsi spacak ako meriam na vysku.. mam 185 cm a jeden zo spacakov mam 195 cm. Ide o Savanu od tucniakov. Pisem to preto lebo moja skusenost je taka ze spacak by mal byt taky ze by nemal mat vôľu. Teda velku vôľu. Pri trojsezónnych to nema vyznam a je lepsie ak ho vyplnis celou postavou t.j. ze ak lezis a zapres sa nohamy o dno spacaka tak kapucna (pri mumii) by ti mala sediet na hlave bez nejakého tlacenia. Velky spacak ma nevyhodu ze musis ,,kurit,, aj prazdny priestor. Dalsou nevýhodou ak je spacak velky je to ze sa v nom krutis co ma za následok ze stale hladas otvor na tvar. Prazdny priestor ma vyznam pri zimnom spacaku kde si veci ktore si vyzliekas pred zalezenim do spacaku davas pri nohy aby si si ich mohol rano obliect. Mas zarucene ze nebudu mokre ci nebodaj zamrznute co sa v zime casto stava. Tolko moja skusenost. Tak ze ako pise Atti. Ak uz investujes tak do niecoho co si mozes aj vyskusat co je podla mna v tvojom pripade silno ziaduce. Vela stastia.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stevo512 » 12 Sep 2017, 08:21

Na koľko by vyšiel taký páperák?
Áno mám frontline klasickej veľkosti nie XL
Viem že spacák do hamaky nemá ísť ale je to jednoduchšie ako nosiť underquilt(ktorý mi bude aj tak krátky) +deku a nejaké veci k tomu (možno sa mýlim?) S hamakou sa dá spať aj na šikmej zemi či bude lepšie kúpiť "celohamakovy" undequilt bez spacaku?

Ak by som mal spať na zemi tak by som aj nejaký bivak kúpil rovno
CZ nieje problém, ten blizzard majú v CZ a to mám cca 150km takže tam by som kľudne zašiel. Ide mi hlavne o veľkosť, čo bude najlepšie osobne, len potrebujem vedieť nejaké konkrétne spacáky na ktoré sa mám pýtať.
stevo512
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Sep 2017, 19:33
Bydlisko: Radošina
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod mazi2 » 14 Okt 2017, 09:44

Tak vas vsetkych zdravim :) . velakrat uz som na tomto fore bol,velakrat som sa docital to co som potreboval, velakrat ste mi pomohli. bez toho by som sa pytal :) ,ale teraz si neviem rady. Rozmyslam na kupov 3sezonneho spacaku. Na zaciatku to padlo na carinthiu defece 4. Ale po dlhsom hladani som nasiel ako to napisat britsku sadu spacakov( britsky spaci system) obsahuje dvoje spacaky. A to co som nasiel na nete je to velmi podobne od carinthie defence4 + tropen ci fotky materialu ci tabulky
https://www.surplusandoutdoors.com/modu ... 70303.html
https://www.surplusandoutdoors.com/shop ... 66758.html.
Otazka je ma s tym niekto skusenost? Cena je super a to sa mi velmi nepozdava lebo oproti carinthie je fakt mala. Tak vas poprosim o vase skusenosti,nazory,rady. Vopred dakujem ;)
mazi2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Okt 2017, 09:20
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 14 Okt 2017, 10:22

Osobne s týmto systémom skusenosti nemam. Ani nepoznam nikoho co nieco podobne ma. Defender je podla mna cisto zimny spacak. Svojou vahou a objemom len fakt na zimu by so ho nosil ak by som ho mal. Neviem si predstavit aky to ma spolu objem a vahu cele spolu. Neviem ako si na tom co sa tyka citlivosti na chlad ale ver mi ze v defendri je naozaj ze teplo aj v nasej beznej zime. Skor by som sa orientoval na nieco naozaj trojsezonne a nie az tak velmi objemne a tazke. Teda ak chces ist do syntetiky. V sucastnosti tu prebieha dost zaujimava diskusia o peri. A mam pocit ze aj teraz ma akciu na perove spacaky firma Warmpeace. Skus ist tym smerom. Moja rada len... usetris na vahe a objeme pri zachovani teplotného konfortu..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod mazi2 » 14 Okt 2017, 11:06

Dakujem ze reakciu :) . nad perim som rozmyslal ale ta cena :( carintia sa da zohnat na nete pouzivaju ho nasi a toto je za taku istu cenu ale kompletny system ako od carinthii. Tak neviem no uvidim. Ale aj tak diky ;)
mazi2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Okt 2017, 09:20
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 14 Okt 2017, 11:18

Rado sa stalo. Len ako som pisal Ddefender 4 je zimny spacak.. neber to ako trojsezonny. Uvaris sa pri nodeni a udusis pri spani.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod mazi2 » 14 Okt 2017, 12:52

Pojdem do toho anglicana potom ked tak dam dajaku recenziu. Mozno ze niekomu pomoze ;) lebo zatial je toho dost malo co sa da najst :(
mazi2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Okt 2017, 09:20
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Gondil » 16 Okt 2017, 08:39

Tiez to vidim podobne ako Juraj. Ja osobne nechapem co na tej Carinthii ludia vidia. Za tie peniaze si kupis uz slusny paperak. Syntetiku s podobnym tepelnym komfortom zozenies za polovicnu cenu ak nie lacnejsie, tak preco Carinthia? Nevidim v tom hlbsi zmysel. Navyse syntetika casom degraduje. Staci 3 roky pouzivania a uz nebudes mat to, co si mal na zaciatku (nehovoriac o tom ked to nahodou budes "zle skladovat").
K tepelnemu komfortu. Ja mam obycajny Husky Army, mam ho uz asi 6 rokov, raz prepaleny, prelozenie pri zipse roztrhnute takze tam to moc netesni a aj napriek tomu mi je v nom neuveritelne teplo. Na leto takmer nepouzitelne. Ak som spravne pochopil tak Carinthia ma nejake 3 vrstvy, ktore si mozes nejak vkladat do seba a tym zvysovat tepelny komfort? Ak je to tak tak v podstate mas spacak s vlozkami alebo 2-3 spacaky, ktore do seba vkladas? Ked teda uvazujes o syntetike na 3 sezony preco nekupit radsej jeden teply a jeden letnejsi spacak? stale ta to vide o polovicu lacnejsie ako Carinthia. Ale pravda je, ze som ju neskusal ani nevidel takze moj nazor ber ako cisto hypoteticky.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod 72janik » 16 Okt 2017, 08:49

Ja osobne by som Carinthiu nepodcenoval a ani nedegradoval... je pravada ze bola vyvijana hlavne pre armadu a a ma ine poziadavky ako bezny lesolez... Mal som tiez Carinthiu defence 4 a nemozem na nu povedat kriveho slova.. Co sa tyka sentetika vs perie tak to je uz vec vkusu kazdeho jedneho jednotlivca.. Tak ako perie ma kvality tak aj syntetika, ale kazdopadne by sa dali porovnavat aj negativa...
Najidelanjsie je si to vyskusat osobne a nie pozerat jutrubku... :wink:
:camp:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod mazi2 » 31 Okt 2017, 15:09

Gondil mas pravdu tak ako hovoris za tie peniaze radsej nieco lepsie ;) ale ako som sa rozhodoval ze co kupit tak som hladal po nete. Zapacila sa mi carinthia def.4 da sa zohnat na nete o polovicu lacnejsie ako v obchode pouzivaju ich OSSR,ale aj tak 100 eur bolo dost a akurat nebola moja velkost nikde tak som klikal a klikal a preklikal som sa k tomu angliclemu systemu. A dohladal som sa :) ze to je vlastne def.4+tropen a cena bola 80eur tak preto som sa pytal. Uz to mam doma teplejsi uz ma vikend za sebou bolo teplo ale to som cakal. A ako som pisal skusim ich tu neskor troska opisat,tak aspon ty co maju system carithia mozu napisat ci to je to iste.
mazi2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Okt 2017, 09:20
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Predchádzajúci

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


cron