Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod helbo » 28 Mar 2013, 08:57

-5 je extrem pri tom spacaku, to ti bude urcite zima...
Konfort udavaju 12, vsetko pod 12 budes pomalicky pocitovat, takze na leto fajin, jesen ako tak. No na leto ti postaci aj daka lepsia deka.
Znacku nepoznam. :camp:
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Bic0 » 28 Mar 2013, 12:28

Ja len k znacke poviem ze Coleman je pomerne znama znacka ktor aje na trhu uz dlho. Ja mam o dnich stan a som vcelku spokojny.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Delewar » 28 Mar 2013, 14:29

helbo píše:-5 je extrem pri tom spacaku, to ti bude urcite zima...
Konfort udavaju 12, vsetko pod 12 budes pomalicky pocitovat, takze na leto fajin, jesen ako tak. No na leto ti postaci aj daka lepsia deka.
Znacku nepoznam. :camp:



Áno, -5 je maximum. Preto ho považujem za skôr letný a tam veľmi ani netreba spacák. Ale do chaty sa možno zíde.

Značka Coleman je dosť známa...
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Delewar » 28 Mar 2013, 14:30

Bic0 píše:Ja len k znacke poviem ze Coleman je pomerne znama znacka ktor aje na trhu uz dlho. Ja mam o dnich stan a som vcelku spokojny.



Áno, značku poznám aj ja. Nie sú neznámi. Ale nemám od nich výrobky, preto som hodil otázku do fóra.

Asi bude treba vyskúšať.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Pája » 28 Mar 2013, 16:59

Když jsem si vybírala spacák, tak jsem právě nad Colemanem uvažovala. Nejsou vůbec špatné; mě tehdá kamarád v prodejně doporučoval spíš řadu Fusion, model Autumn (třísezónní). Takže bych do tohoto klidně šla, pokud ho chceš jen na přespání uvnitř nebo na léto..
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Delewar » 28 Mar 2013, 21:51

Pája píše:Když jsem si vybírala spacák, tak jsem právě nad Colemanem uvažovala. Nejsou vůbec špatné; mě tehdá kamarád v prodejně doporučoval spíš řadu Fusion, model Autumn (třísezónní). Takže bych do tohoto klidně šla, pokud ho chceš jen na přespání uvnitř nebo na léto..



Díky, tiež sa mi celkom pozdáva. Aj značka celkom fajn, i keď tá čato neznamená veľa, aj cena. takže v pomere by to mohlo byť. Jasné, že nie na zimné nočné pešie pochody krížom cez Tatry. :wink:
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Odmoření spacáku

Poslaťod Pája » 16 Máj 2013, 18:36

Jenom malý tip - zasmrádlý nebo vyuzený spacák lze odmořit jedlou sodou, která má schopnost pohlcovat pachy. Na jedno čištění jsou potřeba cirka dva pytlíky (2 x 100g) sody. Přes noc ho rozeplý důkladně zasypu po celé ploše zevnitř, ráno vyklepu a zopakuju zvenčí, nakonec nechám pověšený a rozepnutý vyvětrat na čerstvém vzduchu. Před čištěním samo nejdřív nechám vyvěšený uschnout, pokud je navlhlý. Funguje to docela dobře a spacáku se neničí izolační schopnosti jako při praní.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod root » 16 Máj 2013, 20:13

jeden môj priateľ mal iný spôsob .. vždy vyprskal spacák slivovicou s tým že domáca 52 aj riadne derzinfikuje a cítiť ju ( všetko prehluší svojou arómou ) zo spacáku 3 dni .. A po troch dňoch mu je to už jedno, lebo smrdí viac ako ten spacák :D
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Odmoření spacáku

Poslaťod stormmast3r » 17 Máj 2013, 14:27

Pája píše:Jenom malý tip - zasmrádlý nebo vyuzený spacák lze odmořit jedlou sodou, která má schopnost pohlcovat pachy. Na jedno čištění jsou potřeba cirka dva pytlíky (2 x 100g) sody. Přes noc ho rozeplý důkladně zasypu po celé ploše zevnitř, ráno vyklepu a zopakuju zvenčí, nakonec nechám pověšený a rozepnutý vyvětrat na čerstvém vzduchu. Před čištěním samo nejdřív nechám vyvěšený uschnout, pokud je navlhlý. Funguje to docela dobře a spacáku se neničí izolační schopnosti jako při praní.



Tento postup mozem len potvrdit. Sam ho sem tam pouzivam na obuv. Do topanky nasypem pol balenia sody a potrasiem aby sa dostala vsade. Necham cez noc posobit. Rano sodu vytrasiem a zvysky vysajem vysavacom.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sony boy » 16 Jún 2013, 10:53

Jar,Leto-Carinthia Tropen,Jeseň,Zima-Carinthia Defence 4 alebo6
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod chicco1973 » 03 Júl 2013, 09:30

Ja používam Defence 4 a tú som kúpil na bazoši za 50 €. Žena je strašne zimomrivá, jej som kúpil tiež Defence 4 a jej v ňom parádne. Ona ho má s moskytierou a nedá na to dopustiť.
chicco1973
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Júl 2013, 16:56
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Tito » 04 Júl 2013, 09:39

chicco1973 píše:Ja používam Defence 4 a tú som kúpil na bazoši za 50 €. Žena je strašne zimomrivá, jej som kúpil tiež Defence 4 a jej v ňom parádne. Ona ho má s moskytierou a nedá na to dopustiť.


Ahoj. Akú dĺžku Defence 4 máš? Mám výšku cca. 180cm, tak rozmýšľam, že dĺžka 185 mi bude málo. Radšej asi 200cm?
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 04 Júl 2013, 10:30

Ja by som zobral 200, to miesto naviac sa ti hodi, keď si budeš chcieť dať v zime do spacaku veci ktoré nechceš aby zamrzli, napr. flašau s vodou.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 04 Júl 2013, 13:07

Moj nazor. Defence4 je cisto zimny spacak. Na leto je podla ma uuuplne zbytocny. Ale jasne proti gustu ziaden disputat. Ak na zimu tak tak ako spise skazeny skaut... je lepsie mat nieco viacej miesta pri nohah presne s toho dovodu. Ak ho chces ako 3sezonny tak je ti zbytocne davat nieco do neho a preto je lesie aby si ho mal na ten rozmer ako si vyrastol. Priestor navyse musis kurit a to moze stat energiu ktoru budes potrebovat povedzme..... pri uspavani polovicky :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Tito » 04 Júl 2013, 15:09

Bavil som sa s Helbom. Ma taky isty spacak a je vysoky 185cm a ma tam vraj miesta habadej, takze asi to bude OK. 3 sezonny neriesim - mam asi 15 rocny spacak a stale ide ako pila. Riesim spacak na zimu.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


cron