Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod helbo » 06 Sep 2012, 08:38

to je ten z bazosu, kolko ich ma ? Mozno by som sa k nemu skocil pozriet niekedy.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 06 Sep 2012, 11:09

helbo píše:to je ten z bazosu, kolko ich ma ? Mozno by som sa k nemu skocil pozriet niekedy.


uz ma iba tak ze ich musis dopredu objednat a vravel ze rychlo treba jednat, mne to cele pride ze to su nejake skladove zasoby co sa potom "stratia" :) ale co, mam v pazi, hlavne ze bude teplo, idem na Ukrajinu, tak si ho testnem pekne...aj ked este taka zima nebude asi...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod helbo » 06 Sep 2012, 15:34

Kazdopadne ta cena u toho chlapa je zaujimava. http://www.heinnie.com/product.asp?P_ID=3804 :shock:
By ma zaujimalo, ze ci ich predava tak pod cenu, lebo boli par krat pouzite alebo sa ich potrebuje co najrychlejsie zbavit :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod lynx » 09 Sep 2012, 20:36

Poraďte ľudia (hlavne tí, ktorí od toho chlapíka kupovali defence 4). Mám risknúť a kúpiť jeden exemplár - poštou, bez osobného obhliadnutia, nakoľko to u mňa nie je možné ?
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 19 Sep 2012, 13:28

lynx píše:Poraďte ľudia (hlavne tí, ktorí od toho chlapíka kupovali defence 4). Mám risknúť a kúpiť jeden exemplár - poštou, bez osobného obhliadnutia, nakoľko to u mňa nie je možné ?



je to pohodovy chlapik, bol som tam osobne, vzal som 2 kusy, som spokojny, su to pouzite veci ale v 100% stave, uz som ich testol, ale este nie su tak nizke teploty aby sa dalo povedat ci funguju v limite ktory je vyrobcom dany...zatial 100% spokojnost, je to prijemny material, paradny strih, makkucke, dobre sa v tom reguluje teplota, spali sme aj dnu pri relativne vysokych teplotach a nestratil sa komfort, len treba dat obidva zipsy dos tredu, kryjes chrbat a krize a nohy davas vonku podla potreby...ked testnem v chlade napisem...

este raz strucne moja odpoved, ja na tvojom mieste si to objednam na dobierku, bez obav...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sendyk » 19 Sep 2012, 17:30

Dnes som ho aj ja kúpil cez víkend ho pôjdem možno trochu otestovať.
Obrázok užívateľa
sendyk
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 06 Okt 2011, 08:20
Bydlisko: Smolenice
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 57 x

Re: V akej minimálnej teplote ste už spali? Zlý zážitok.....

Poslaťod SKW » 19 Sep 2012, 20:12

lynx píše:-5 :lol: ... ale bol to rozhodne zlý zážitok, spal som v spacáku do +4 (-3 už extreme) a ešte ja blbec som spal naobliekaný... Keď sa to vôbec dá nazvať spaním, skôr to bolo neustále prevaľovanie z boka na bok... aspoň som si užil húkanie sov :lol: ...


Prečo by si mal byť blbec? Keby si v ňom spal vyzlečený tak klepeš kosu dupľom ;-)

(presunuté z viewtopic.php?f=22&p=18943#p18943)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: V akej minimálnej teplote ste už spali? Zlý zážitok.....

Poslaťod lynx » 19 Sep 2012, 20:21

Ale tým pádom spacák strácal funkciu, nevyhrial som si ho... Ideálne by bolo keby som vliezol na ľahko - vyhrial si ho a potom dal ďalšie vrstvy (tak sa mi to už viac krát osvedčilo)... Ale na tom som v tej kose ani nepomyslel, neviem koľko mohlo byť v hore, bolo jasno a v dedine bolo -5 ...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: V akej minimálnej teplote ste už spali? Zlý zážitok.....

Poslaťod SKW » 19 Sep 2012, 20:42

Stretol som sa už pár krát s tvrdeniami, že v spacáku sa má spať polonahý, vraj sa tým lepšie vykúri... Ja osobne som toho názoru, že je to nezmysel. Izolácia priamo súvisí s hrúbkou (Loft) a v princípe tu ide o minimalizovanie úniku tvojho telesného tepla a jeho akumulovanie v izolačnej vrstve. A čo myslíš kedy unikne z tvojho tela viac tepla, keď si izolovaný od vonkajšieho prostredia len spacákom samotným, alebo oblečením + spacákom? Čím väčšia hrúbka izolačného materiálu je medzi tvojim telom a vonkajším prostredím, tým pomalšie uniká teplo od tvojho tela. Tvoj problém môže spočívať v tom, že ak máš veľký spacák a máš v ňom veľa mŕtveho priestoru, izolačná vrstva je potom od tvojho tela vzdialená, čo pomáha v rozptyľovaní a strate tepla vychádzajúceho od tvojho tela. Iste tu hrá rolu aj druh náplne a technológie použité pri výrobe spacáku, no myslím že princíp v by mal byť vždy ten istý.

Ja niesom žiadny expert na spacáky, toto je len môj názor a môžem sa mýliť...
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 20 Sep 2012, 00:38

SKW - troška si to zamotal :mrgreen: Pokiaľ mi je známe, tak spacáky fungujú všeobecne tak, že poskytujú izoláciu od vonkajšieho prostredia, no samotné nehrejú = treba vyhriať ich vnútro, inak v ňom budeme klepať kosu i pri +10. Teda vojsť do spacáku naobliekaný je hlúposť už z toho dôvodu, že potom ten spacák prakticky nevyhrejeme a ako spacák nám slúži oblečenie (načo potom vôbec spacák???).

Kombinácia oblečenie + spacák izoluje lepšie, no človeka "nemá čo hriať." (veľmi laicky a zjednodušene povedané) Ako Lynx písal, pokiaľ má človek spacák so zlými parametrami, tak vyhriať polonahým telom a potom v teple šup do oblečenia (vlna...), prípadne použiť termofor (fľaša s horúcou vodou - funguje geniálne, odskúšané na mojej priateľke). Inak povedané - vojsť do spacáka v oblečení je ako snažiť sa v zime vyhriať studenú budovu len tým, že v nej budeme chodiť oblečení, no nezakúrime. Moc to fungovať nebude, treba zakúriť = v spacáku sa vyzliecť, resp. použiť termofor. Ak už chce niekto veľmi spať v spacáku oblečený, tak čo najvoľnejšie oblečenie, aby pod ním mohlo byť čo najviac vzduchu a čo najmenej sťahovalo krvný obeh.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 20 Sep 2012, 10:41

Podľa mňa máte pravdu obaja. Keď spiš oblečený, teplo sa ti drží iba pri trupe, končatiny ostávajú v chlade. Je lepšie tých prvých par minút pretrpieť a potom, keby nestačilo, obliecť si aj ďalšiu vrstvu.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 20 Sep 2012, 11:43

vzdy zacinam v spacaku s termopradlom...ked klepem kosu pridavam vrstvy darmo je vyhriaty ci nie...ale suhlasim s nazorom ze do spacaku rovno obleceny iba v pripade vojakov a inych zloziek co musia byt stale ready...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod lynx » 26 Sep 2012, 20:33

Tak čo, už ste niekto skúšali tu carinthiu, v trochu chladnejšom počasí, ktoré bolo ? Práve mi spacák došiel, vyzerá dosť zachovale, ani by som nepovedal, že bol používaný a pekne sa nafúkol... Ale dúfam, že nebudem sklamaný, keď ho odskúšam v teréne...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod rayen » 26 Sep 2012, 21:18

ked myslis defence 4 tak ja som s nim velmi spokojny, spal som v nom pri teplote asi minus 10 a bolo v nom prijemne, aspon mne
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod berg » 08 Okt 2012, 09:33

Tento vikend som skusal pouzivanu Carinthiu Defence 4 kupenu z TT, odhadom 7-8stupnov,Male Karpaty.
Skoncil som polorozopnuty v spodnom pradle bez ponoziek :)
Cize na leto budem musiet dokupit lacny Hypermarket spacak
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia