Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Adno » 15 Dec 2010, 02:27

Carinthiu lacno zohnas napriklad z nemeckeho ebayu, tam maju v armade tusim defense 4 a nejde az tak draho.
Ked by som chcel lacny ale dobry spacak pouzitelny aj na zimu, tak by som vyberal nieco z tohto:
http://usarmy.sk/svk/goods/2325/spacie- ... erovy-pouz
http://usarmy.sk/svk/goods/1601/spacie- ... mumia-pouz
http://usarmy.sk/svk/goods/2322/spacie- ... mumia-pouz
http://usarmy.sk/svk/goods/2323/spacie- ... ystem-pouz
http://usarmy.sk/svk/goods/2627/spacie- ... 95-x-70-cm

Sice neviem v akom stave ich maju, ale niektore som uz mal v rukach, napriklad tie britske su super. Za malo penazi pomerne vela muziky.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod addo77 » 21 Dec 2010, 15:49

Nemate niekto skusenosti s cz firmou Condor maju v ponuke celkom slusne spacaky s dobrymi cenami a este lepsimi vlastnostami, len neviem nakolko sa tomu da verit.
http://www.spacaky.cz/spacaky_typy1.htm

vdaka
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 21 Dec 2010, 21:29

na condora je počuť samé dobré referencie, takže ak ťa ich ponuka oslovila, kľudne choď do toho :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 23 Dec 2010, 17:10

no dať skoro 200€ za duté vlákno...tu je od januára v podobnej cene páperák na zimu...kukni to: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=11667
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod addo77 » 23 Dec 2010, 19:00

No je to daka polska firma takze kvalita neviem no a na toho condora som nasiel akcie v inom shope a za syntetiku by som nikdy 200 eur nedal. mne staci komfort tak -10 max -15 cize tie drahe som ani nepozeral.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 06 Jan 2011, 15:32

Poradite mi nejaky dobrý trojsezonny spacak? Doteraz som nosil TESCO value za 200sk a v lete stačil. Moj cenovy strop je niekde okolo 50€. Dalo by sa s tym niečo spraviť?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod venco » 06 Jan 2011, 15:57

stormmast3r píše:Poradite mi nejaky dobrý trojsezonny spacak? Doteraz som nosil TESCO value za 200sk a v lete stačil. Moj cenovy strop je niekde okolo 50€. Dalo by sa s tym niečo spraviť?

A čo tento? http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=37
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 06 Jan 2011, 17:51

ten TS pri váhe 1200g nič moc...Pozri radšej Pinguin Trekker ,alebo niečo iné od nich...potom pozri dalšiu českú značku Prima...alebo Rock Empire,to by sa možno dalo kúpiť v sieti Hudy sport.Každopádne ak je v spacáku použité duté vlákno,tak váha by nemala klesnúť pod 1500g-1600g!Dolný limit by som určite bral tak -10°C...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 06 Jan 2011, 19:49

čo hovorite na tieto Husky maju ich vo fajn zľavách
Mantila
Magnum
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 06 Jan 2011, 19:56

Ten Magnum aj prametrovo sedí,ale ludia veľmi Husky nechvália a ja s ním skúsenosť nemám...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Michal » 06 Jan 2011, 20:05

Husky spacak pouziva aj kamos, nikdy sa nestazoval a je velmi spokojny. Ja som sa tiez na forach stretol s tym, ze ludia znacku Husky ohovaraju, ale ja som z osobnej skusenosti ludi, ktorych poznam presvedceny o opaku :).
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 06 Jan 2011, 20:09

atti.hombre píše:ten TS pri váhe 1200g nič moc...Pozri radšej Pinguin Trekker ,alebo niečo iné od nich...potom pozri dalšiu českú značku Prima...alebo Rock Empire,to by sa možno dalo kúpiť v sieti Hudy sport.Každopádne ak je v spacáku použité duté vlákno,tak váha by nemala klesnúť pod 1500g-1600g!Dolný limit by som určite bral tak -10°C...


S tým tučniakom máš skusenosť?
keď má komfort -2 a vonku bude povedzme +12 neroztopim sa v ňom?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 06 Jan 2011, 20:12

Husky Magnum mám a spokojne používam. Tepelný komfort veľmi dobrý, výhodou je zelená farba (decká ma na tábore počas pastovania spiaceho na lúke nenašli :lol: ). Som s ním plne spokojný. Brácho si "objednal u Ježiška" o niečo teplejší a premakanejší a teplejší Azure, tak potom ak sa tu registruje, snáď ho ukecám aby dal nejaké info.

edit: k nekvalite firmy husky: nechodím na expedície do Himalájí, kedy musím zvažovať každý gram. Osobne je môj názor taký, že predražené colemany a superprádlo z hudáča je do našich podmienok na to, čo robím ja (tramping/zálesáctvo/čudráctvo...) prebytočný luxus. Nejakú nekvalitu u tých spacákov nebadám, všetko drží ako má, teplé sú dostatočne, zbaliteľné taktiež. A to čo píšu na outdoorfóre alebo svetoutdooru mám na háku :wink: Vec musí podľa mňa slúžiť a je mi jedno akej je značky. Pri firme husky je podľa mňa u spacákov veľmi dobrý pomer cena/výkon. A to sa mi ráta. Takže ja dávam tejto firme palec hore.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 06 Jan 2011, 20:21

sally píše:Husky Magnum mám a spokojne používam. Tepelný komfort veľmi dobrý, výhodou je zelená farba (decká ma na tábore počas pastovania spiaceho na lúke nenašli :lol: ). Som s ním plne spokojný. Brácho si "objednal u Ježiška" o niečo teplejší a premakanejší a teplejší Azure, tak potom ak sa tu registruje, snáď ho ukecám aby dal nejaké info.

edit: k nekvalite firmy husky: nechodím na expedície do Himalájí, kedy musím zvažovať každý gram. Osobne je môj názor taký, že predražené colemany a superprádlo z hudáča je do našich podmienok na to, čo robím ja (tramping/zálesáctvo/čudráctvo...) prebytočný luxus. Nejakú nekvalitu u tých spacákov nebadám, všetko drží ako má, teplé sú dostatočne, zbaliteľné taktiež. A to čo píšu na outdoorfóre alebo svetoutdooru mám na háku :wink: Vec musí podľa mňa slúžiť a je mi jedno akej je značky. Pri firme husky je podľa mňa u spacákov veľmi dobrý pomer cena/výkon. A to sa mi ráta. Takže ja dávam tejto firme palec hore.


Tak, uz som asi rozhodnuty pre ten "ťažky kaliber" na gamisporte maju na neho 27% zlavu
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 06 Jan 2011, 21:33

Pinguin Trekker mám v šedo zelenej farbe.Zimu v ňom vyskúšam ešte teraz v januári a inak je fajn.v lete predsa ak by niekomu bolo teplo tak rozzipsuje-no nie? :D
To Sally: Je fajn si prečítať niečo pozitívne a hlavne osobné skúsenosti s vecami na ktoré nie sú dobré referencie a pritom na pohlad a aj papierovo sú sympatické! Ja som sa teraz zahladel do spacáku Blizzard Mosquito od Rock Empire -môj staručký Northland už nehreje tak prichádza zmena...Ten Pinguin je dcérin,ale zatiaľ som ho testoval iba ja.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť