Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Soviet » 19 Apr 2016, 21:39

-10 je uz extrem, takych -2 komfort by mal byt akurat. Aby to aj na Jar/Jesen bolo pouzitelne. Popozeram blizsie tie znacky a snad dakde v akcii v zahranici daco najdem :) Aj ked Sir-a takze najst, no obcas sa postasti najst kvalitku za 50% dole :) 1,5kg je dost vela, tak mozno nakoniec este aj vaha bude zohravat rolu.
Dikes. Ked budem mat viacero popozeranych, tak to pripadne sem hodin na porovnanie.


No co som sa tak popozeral, tak predbezne to vypada na Sir Joseph Rimo II 600. Teploty priblizne to co potrebuje a aj vaha a spratnost tak akurat :)

update:
Objednany Sir Joseph Rimo II 600 - 183eur nakoniec.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Mirino » 21 Apr 2016, 16:41

Odkiaľ za takú cenu, ak sa smiem spýtať?
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Soviet » 25 Apr 2016, 12:34

Bolo to z adamsport.eu s 10% zlavovym kuponom za registraciu,ale nakoniec to dopadlo tak, ze aj napriek tomu, ze ho "mali" na sklade, ho nemaju a tak mi navrhli alternativu Sir Joseph Koteka II 500 za 250eur, takze musim to popozerat a rozhodnut sa.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Mirino » 26 Apr 2016, 13:02

Koteka má strašne tenký materiál a toho by som sa bál. Keď vieme ako nocujeme, v akých kolibách a podobne. Stále by som sa obzeral, či nemám okolo seba niečo, čo by ho mohlo poškodiť. Koteka je skôr taký expediční spacák v štýle "použi a späť už nenos". Zodpovedá tomu aj tých 800 cuin. Čiže ľahučké, vysoká kvalita, ale kratšia životnosť.
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Soviet » 26 Apr 2016, 18:33

Hej hej, som si toho vedomy, ale kedze ja castejsie prave nosim dany spacak na vonkajsku batohu a kazdy gram a usetrena velkost mi je k dobru, tak som ju nakoniec zobral. Vzdycky mam pod sebou karimatku, takze prederavenia a spol sa nebojim. Az tak casto samozrejme spacak nepouzivam, tak snad to vydrzi par rokov. Cital som viacero "recenzii" ludi co v tom spali a nestazovali sa co sa komfortu tyka. Uvidime no. Mozno budem sklamany, ked to nezvladne.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Čamo » 05 Sep 2016, 12:08

Zdravím,
prosím vás nemá niekto skúsenosť s týmto spacákom: http://www.doprirody.sk/e-shop/dd-jura-2 do hamaky ? Prípadne či by ho niekto vedel porovnať s Carinthiou defense 4. Nieje -5°C málo na trojseziónny spacák? Prípadne či nieje úzky....

Díky.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Pája » 05 Sep 2016, 12:41

Pár roků mám Jurek DV Lady s limitem do -6°C, a krom jednoho zimního táboření (to bylo v noci asi pod -10°C) mi v něm nikdy zima nebyla, spíš naopak. Mám problém, abych se v něm nepotila (a pak mi nebyla zima). Takže na třísezóňák je to podle mě v pohodě.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Čamo » 05 Sep 2016, 19:25

Ďakujem za názor. Zatiaľ sa prikláňam ku Carinthii. Obchodník čo má skúsenosť s obidvoma, odporúča Carinthiu :mrgreen: Ale verím mu.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Lesso » 21 Sep 2016, 19:17

Carinthia defence 4 je dost dobrej spacák, ale až přehnaně drahej, co se mi opravdu líbí a je praktický, tak je zapínaní na hrudi a né z boku... Osobně jsem pro levnější a do našich zim dostačující spacák např: Pinguin Comfort, cena třetinová (ale kvalitní) a když udělám něco z plachty a použiju kvalitnější karimatku, není problém...Pro mě jde ruku v ruce spacák a přístřeší.. Zimy už nejsou jako když jsem byl dítě :( bez sněhu a málo mrzne ( a to mám pár km Orlické hory a taky Krkonoše).
Takže ať to uzavřu: Carinthia dobrá, ale až moc vychválená :wink:
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod JanaSlavkovska » 14 Apr 2017, 19:25

Myslím že tento by ti padol celkom https://www.adamsport.eu/spacaky/coleman-xylo-modry/
Podľa popisu vyhovuje teplotám a vyzerá celkom dosť šikovne a taktiež je jeden z tých lacnejších.
JanaSlavkovska
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14 Apr 2017, 19:22
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stevo512 » 11 Sep 2017, 20:00

Čaute po rokoch len chodenia nastal čas prespavania :) kúpil som hamaku DD hammock frontline a do nej potrebujem spacák, najlepšie 3 sezónny cena 100 - 150€ :) ale mám špecifické požiadavky som "nadmerný" mám 49(14) nohy meriame skoro 2m a vážim tiež dosť :) siroke ramená atď.
Problém mám že každý čo som našiel a sa mi páčil je buď úzky alebo krátky alebo drahý (200+)
Snáď nie som náročný- už som si zvykol že nám na nikde nič nemajú a hľadám aj "obyčajne" topánky na mňa pol roka

spávať budem len jar leto jeseň ( ako je teraz september október a ďalej asi už ani nie) tak teplota -5/-10 v pohode- v lete bez spacáku, mám rád chladnejšie počasie. Kľudne CZ/ SK obchody prípadne Amazon...

Inak ak by ste mali nejaké rady na prvé prespavanie v lese a čo si zobrať so sebou atď. kľudne SS, po tme po lese chodievam :) má zmysel kupovať underblanket keď bude spacák? Vďaka za každú radu
stevo512
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Sep 2017, 19:33
Bydlisko: Radošina
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 11 Sep 2017, 20:13

:D Taký chlap aj niečo odnesie- pohladaj Rock Empire Blizzard Mosquito - sú širšie ako bežné spacáky...a aj dlžku robia 2,20m - cena bola kolo 80-90€ ... najlepšie skúsiť...

https://spacaky.heureka.cz/rock-empire-blizzard/#


Na SK vraj vypredaný...ktovie
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stevo512 » 11 Sep 2017, 20:45

Vďaka za rýchlu odpoveď, bohužiaľ ten spacák som nenašiel nikde dostupný, možno na ecstore.sk ale tá stránka mi na mobile nejde (možno na Pc hej)

váhu neriešim :) zatiaľ čo nosím už má 10kg lebo všetko je nadmerné :) a to ešte nemám spacák :) vodu...

Inak som pravák tak je lepšie zobrať zapínanie na pravo alebo ľavo? Či to je jedno a je to len na spojenie 2 pravý+ľavý do jedného
stevo512
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Sep 2017, 19:33
Bydlisko: Radošina
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Gondil » 11 Sep 2017, 21:13

To ci pravy alebo lavy zips to je podla mna jedno. Vseobecne sa ale hovori, ze pravak by mal mat lavy zips aby ho mal lepsie dostupny pravou rukou (siahnutim pravej ruky k lavemu ramenu krizom cez hrudnik). Realne ale castokrat so zipsom bojujem, obcas sa don pripletie izolacne prekrytie zipsu a tak vacsinou aj tak pouzivam obe ruky takze je to uplne jedno. Pri mne este zavazilo ze som zvyknuty lezat napravo od manzelky to znamena ze lavy zips je pre mna ten pravy :mrgreen: :mrgreen:
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod kapybara » 11 Sep 2017, 23:20

@stevo512
underquilt urcite ano + ak mas frontline standardnej dlzky tak ti bude maly, ale zalezi kolko noci v tom chces spat, par za rok prezijes, ale len aby si pamatal nato ze takto spanie nema vypadat ;-)
+ do hamaku je spacak zbytocny treba kvalitny spodok a potom vrch bez chrbta , kedze izolaciu na chrbte aj tak stlacis a nebude izolovat,
pri teplych mesiacoch si mozes vypchat ten frontline karimatkov ale to neizoluje poriadne.

ak chces spat aj vo vreci / zemi ... tak spacak ma opodstatnenie.

ja osobne by som syntetiku uz nekupoval .. neber ma snobsky ale treba nasporit a kupit nieco paperove,
prva moznost je cina ak ti to nevadi ze trhaju paperie zivym zvieratam.. aliexpress,alibaba.. atd najdes co chces

ak chces kvalitu na ktoru sa caka a samozrejme aj plati, tak mozes siahnut po americky veciach, alebo pre nas europanov je ideal polsky Cumulus.
Vsetko robia na objednavku takze ked im napises ze tam chces Olivovy Pertex Quantum tak to budes mat v prirodnej farbe a aj trochu vodo odpudive(Endurance).
ano je to drahsie, ale je to spacak, alebo quilt ktory ak ho neznicis bude na cely zivot ..ja som paperovu mumiu jednu zdenil po otcovi 45 rocna a stale je funkcna..

Obrázok
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia