Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 14 Jan 2012, 18:40

S poslednou vetou maximálne súhlasím: Nestesti nechodi po horach, ale po lidech a neexistuje nic takoveho jako spatne (ci extremni) pocasi, jen spatna vybava a nedostatecne vycviceny a zkuseny jedinec .
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 340 x

Poslaťod Kapo » 14 Jan 2012, 19:19

sally píše:Pacient - dovolím si ti troška oponovať: prečo spať v spacáku oblečený?.............

Tak to ja viem prečo. Lebo ráno na seba v -10 obliekať zmrznuté spodky a tričko nie je moc príjemné. :wolf:

Ja som teraz objednal tento, tak budem čoskoro testovať. http://www.gamisport.sk/spacie-vaky/out ... usky-army/
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo

Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 106 x

Poslaťod sally » 14 Jan 2012, 20:00

Kapo - ty si pri spaní nedávaš oblečenie do spacáku? :camp: Či už k nohám alebo pod hlavu.

Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

Poslaťod Kapo » 14 Jan 2012, 20:56

Nieto placu. Vojde mi horkoťažko len pištoľ. :twisted:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo

Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 106 x

Poslaťod Pája » 15 Jan 2012, 00:25

Odstraněno OT a počátek flamu. Pánové, to, že si nevidíte při diskuzi do očí neznamená, že tu nebude vládnout slušnost. Dále už prosím příspěvky k tématu bez vzájemného napadání. Děkuji za pochopení.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Blog Lesní želvy

Facebook mi byl zablokován, takže FB stránka Lesní želvy už nebude aktualizována.
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka

Dal Ďakujem: 1033 x
Dostal Ďakujem: 1420 x

Poslaťod maros3 » 15 Jan 2012, 16:23

Akurat som vylozil anapurnu po jednej noci, zvonku celkom slusne vlhko, zvnutra v pohode. Znova som skusil spat lahko obleceny, opat sa mi potvrdilo cim menej na sebe tym lepsie. Skoncil som v tricku s kratkym rukavom / craft/ a v trenkach. Pri zaspavani teplota -6, cca to iste pri zobudeni. Sporadicke snezenie, dost silny vietor. Podo mnou obyc. karimatka a cecina, nado mnou drevo. Celkovy dojem spokojnost. pol kila navyse oproti pinguinu sa da uniest.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3

Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Poslaťod pHesant_SK » 16 Jan 2012, 13:02

Takze po dlhsich uvahach som nakoniec objednal Pinguin Spirit z makalu.cz.

Osobne sa mi designovo viac pacila "tazka krava" - Husky Azure :). Nakoniec vsak rozhodli argumenty od "pacienta".

Dakujem vsetkym ktori sa zapojili do diskusie a pomohli mi s vyberom. Po odskusani spacaku dam vediet, ako to snim bolo v praxi.

Pekny den !
pHesant_SK

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Poslaťod pacient. » 16 Jan 2012, 17:14

Tak to jsem rad, urcite jsi vybral dobre - v ramci Tvych moznosti. Spirit predci Azure jak z hlediska vahy, tak objemu a zivotnosti a i kvalita zpracování je krapet vyssi.

Urcite pak poreferuj, az s nim nekde stravis alespon vikend ci testovaci noc :).

O designu to fakt neni, navic praveze Husky se "snazi" o "libivy" design, coz se mu IMHO nedari, ale proti vkusu.
pacient.

Poslaťod el Fuego » 23 Jan 2012, 15:05

Caute, nemate niekto skusenosti so znackou Treksport? Pozdava sa mi od nich spacak Adventure: http://www.treksport.eu/sk/produkty.php ... rodukt=530 Za 50 eur s komfortom +4 sa mi zda byt fajn spacakom na cele leto. A vahu 1200 g by som este vedel prezit
Obrázok užívateľa
el Fuego

Dostal Ďakujem: 0 x

Poslaťod atti.hombre » 23 Jan 2012, 15:58

el Fuego- malo by to byť v pohode...neviem kvalitu šitia,ale nebál by som sa moc- letný spacák je spacák aj rozpadnutý ( prikryješ sa s ním ) :wink:

mal som veci od Treksportu a boli-sú v pohode...
Som len obyčajný lesolez !- erdőmászó
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor

Dal Ďakujem: 1576 x
Dostal Ďakujem: 1666 x

Poslaťod sally » 25 Jan 2012, 08:58

Atti - len by som ťa doplnil, že si pri veciach od Treksportu treba overiť, kde boli šité/vyrobené. Série, ktoré šili v Číne, sú totálne naprd. To platí hlavne pre ich batohy (malé batohy šijú v Číne dodnes) a oblečenie. Spacák je dobré si tiež preveriť - hľadať cedulku pôvodu. Zjavne mali v čínskej fabrike dosť zlú výstupnú kontrolu, lebo tie veci bol fakt odpad - teda: neodrádzam od toho spacáku! No treba si ho preveriť "in situ."

Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

Poslaťod rayen » 26 Jan 2012, 19:37

ja som treksport nemal nikdy rad a tym ze zacal sit veci v cine klesol u mna viac, ja by som treksportu nesiel, ale ja zaujata osoba, ja mozem odporucit ferrino a carinthia, aj ked je kus drahsia, kedysi davno som mal aj hannah, ale to bolo par rokov dozadu, takze neviem v akej kvalite veci siju teraz
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen

Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Poslaťod el Fuego » 31 Jan 2012, 12:57

Dakujem za vase postrehy:) Medzi casom som urobil maly prieskup na nete a toto je vysledok: http://www.ulozisko.sk/obrazky/483859/Spacaky.jpg
Myslim, ze asi najprv vyberiem zo zoznamu znacky, ktore za nieco stoja a potom sa budem rozhodovat podla ceny :D V tych znackach sa moc nevyznam a urcite som ani nenasiel vsetky spacaky danych parametrov, takze uvytam akykolvek komentar :mrgreen: Mimochodom ExiTrek a Loap... WTF?
Obrázok užívateľa
el Fuego

Dostal Ďakujem: 0 x

Poslaťod atti.hombre » 05 Feb 2012, 17:08

Prima Cyklo 220...alebo Pinguin Micra
Som len obyčajný lesolez !- erdőmászó
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor

Dal Ďakujem: 1576 x
Dostal Ďakujem: 1666 x

Poslaťod sally » 16 Feb 2012, 12:16

Neviem kde inde sa to spýtať: mám doma origo nový nepoužitý spacák http://www.militaryrange.com/sk/outdoor ... ypis=popis starý armádny záklaďácky. Kto ste v ňom už vonku spali, aké je jeho teplotné určenie? Vraj tá deka v ňom je vlnená - keď som ju chytil do ruky, tak mi to prijde ako umelina, resp. umelá vlna. No teplotné určenie si netrúfam určiť - vonkajší "gumový" obal + deka + bavlnená vložka. Premýšľam využiť ho buď na súčiastky - do "gumového" obalu napchať svoj duťák ako do bivibagu a deku mať samostatne alebo z nej niečo spraviť alebo celý spacák skúsiť používať, no fakt neviem, čo si v ňom môžem dovoliť. Kto s ním máte skúsenosť, predom vďaka :yees:

Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť