Stránka 1 z 1

Nafukovací spacák

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 14:22
od stormmast3r
Možno sa vám bude zdať moja otázka hlúpa, ale dosť ma to zaujima. Pokiaľ viem tak izoluje vzduch, zadržany vo vyplni. Ako by izoloval "nafukovaci spacak" bez vyplne. Proste by tam boli len komory ako v nafukovačke, ktoré by sa nafukali. To by bol maximalny loft :)

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 15:58
od sally
ak by si dokázal zabrániť ochladzovaniu toho vzduchu v komorách chladom vonkajšieho prostredia, tak by to fungovalo. Ono principiálne by si vyrobil niečo ako skladaciu termosku :wink: Možno by stálo za pokus tvoju myšlienku rozviť a skúsiť pre tú srandu spraviť "nafukovací spacák" z dvoch nafukovacích lehátok. Stačilo by trochu lepiacej pásky.

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 16:44
od addo77
keby je to take jednoduche uz tu vsetci davno mame nafukovacie spacaky :)
ale telo dycha, to je ten problem :wink:

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 17:27
od sally
addo77 - však samozrejme - preto treba doriešiť vetranie. Inak človek dopadne zle. Tu by som videl veľký potenciál pre šikovné ruky - na trhu sú nafukovačky za pár eur ktoré majú v sebe zopár "tunelov" na efekt a tie by sa dali prederaviť a spraviť v nich vetranie kryté látkou. OK, už fantazírujem, no tento nápad určite realizovateľný je.

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 17:43
od Adno
Take spacaky existuju, ale ako nudzove riesenie a stamadial uz radsej ani nevychadzat. Takisto tusim aj nejake zachranne obleky pre namornikov v studenych vodach funguju podobne, cele sa nafuknu a dobre izoluju. Ale ked by si potom vysiel spoteny z toho von, tak by to mohlo dopadnut dost zle :o

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

PoslaťNapísal: 31 Jan 2011, 19:29
od sally
adno - preto by bolo vhodné tam spraviť nejakou sendvičovou konštrukciou vetranie. Spacák je konštrukčne jednoduchší ako izolačný odev pre potápačov, pretože nemusí izolovať od vody = byť nepriepustný. My si tu a tam dierku môžme dovoliť (dierka = krytý prieduch). Normálne som v pokušení ísť kúpiť zopár nafukovačiek a dať sa do lepenia :twisted:

Re: Nafukovací spacák

PoslaťNapísal: 28 Nov 2012, 01:03
od macmatej
Ohladom unikov tepla. V zime si nezabudnite dat kuklu. Cez tvár unika vacsina tepla zo spacaku.

Obrázok

Re: Nafukovací spacák

PoslaťNapísal: 04 Dec 2012, 23:58
od Mego
Ono svojim spôsobom by to tak bolo kamo... ibaže vzduch prudi (teply ide hore a studeny dole) a tym ti odchadza iks tepla preč... inač ja mam spacak od exisportu a je to total shit... pišu na ňom že extremna teplota -15, ale bolo +3 a už som myslel, že mi odmrzne nadobičko... takže pri -15 by som už asi odmrzol kompletne

Re: Nafukovací spacák

PoslaťNapísal: 05 Dec 2012, 00:07
od Pája
Mego, vypadá to, že máš dost hokej v základních pojmech. Extrémní teplota je ta, ve které jsi ještě schopen přežít a neumrznout, ne ta, do které je spacák určen. Doporučuju Ti nastudovat si základy na Světě outdooru.

Kód: Vybrať všetko
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107342-najdi-svuj-spacak-normy-na-mereni-spacich-pytlu


Kód: Vybrať všetko
http://www.svetoutdooru.cz/Users/spacaky/