Spací vak na leto

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Spací vak na leto

Poslaťod mohadive » 18 Feb 2015, 11:31

ja mam 3x jurek a syn.na leto parada.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Spací vak na leto

Poslaťod Elév » 13 Jún 2015, 16:39

Tak som si ušil duchnu...
Moc sa mi páči myšlienka "quiltov", čo sú spacáčky bez kusa chrbta, no ale tie ceny a tiež by som asi nemal odvahu ťahať to do takéhoto extrému (myslím tú dieru v chrbte) a tak som nemal pokoja bo už dlhšie dumám nad vlastnoručným spacákom na teplejšie obdobia roka, ktorý by sa dal na zimu pichnúť do ďalšieho a bol by pokoj aj v tuhom mraze... a popri takomto občasnom premýšlaní sa ku mne dostal vyradený záložný padáčik s ripstopkou 35g na meter2, čo je perfektná, takmer priehladná, ale velmi pevná a hustá tkanina, tak som teda objednal 250gramový pakel husacieho páperia, ale v rámci tréningu som na prvý pokus zvolil primaloft kedysi vykuchaný s nejakého staršieho spacáku... vrchnú stranu som spravil širšiu, šindlovej konštrukcie ako pri perákoch a s o dosť väčšou náplňou zvlášť všitou do každej komory (je ich 33), spodnú s jednou vrstvou, šitou na vnútro, klasicky ako pri väčšine kúpitelných spacákov. Kapucu na hlavu som zavrhol už vopred, na účel a obdobie na ktoré je určený je aj tak na prd a zbytočná záťaž a nejakú čapicu, keby čosi, mám v bágli vždy a zips som zavrhol samozrejme tiež, zipsy nemám rád.... no a s prvým pokusom som celkom dosť spokojný, hoci je teda bieli, ale s tým nič neurobím a kvality tejto tkaniny to naplno vyvažujú a aj tak som vždy pod celtou alebo v hamake... takže: keď sa do toho nasúkam s komorovou vrstvou na vrch, tak je v tom teplo na hovado a chcelo by to značne chladnejšie počasie, ale keď to otočím navrch tou jednovrstvovou stranou, tak je to akurát. No, a hlavne! Má to 700gramov bez obalu a dá sa to spakovať do takéhoto balíčka (viz. foto), loft úžasný a moc dobre mi robí také to nafukovanie pri balení, ktoré určite pozná každý majiteľ carinthie. Toľko prvý pokus priatelia, vyskúšal som si a nieje to žiadna jadrová fyzika. Keď dorazí perie, tak idem na druhý, lebo padáku je ešte hafo, a myslím, že s perím sa dá v pohode dostať pod pol kila. 8)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Predchádzajúci

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia