Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod beaster » 25 Jan 2016, 13:56

Hmm .. to je zauijimave. Obe maju rovnake logo, obe maju povrchovu upravu japonsky vodeodpudivy PERTEX - to vyzera byt ze to bola kedysi jedna firma len sa nezhodli a rozdelili sa. Mas pravdu Peto.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod Elév » 25 Jan 2016, 14:14

No, myslím, že sa práveže zhodli... :wink:
Je to jednoduché! Ak sa chceš čoby dovozca vyhnúť niektorým typom daní a administratívy, založíš spoločnosť s vlastnou značkou, s doterajším výrobcom sa dohodneš na novej, výhradnej rade modelov s exkluzivitou odberu a si výrobcom, hoci sa to stále šije v polskom Cumuluse! Tie britské modely sa málinko líšia v pomeroch gramáže a udávaný loft je myslím 650cu proti polským 850cu, čiže skôr horšie, ale to sa asi bude líšiť podľa jednotlivých modelov. Neviem nájsť záruku poskytovanú na spacáky Criterion, pravdepodobne to budú len zákonom prikázané 2roky proti 10ročnej záruke, ktorú dáva polský Cumulus. Ceny sú približne rovnaké, materiály a reálny výrobca je ten istý. Zvyšný rozdiel je marketing, čiže prd. Ľahký výber...
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod Elév » 02 Feb 2016, 09:18

Dosť som v poslednom čase dumal a študoval na danú tému a zatiaľ som to uzavrel nákupom ľahulinkého (470g) letného paperačiku (komfort cca 13°C, extrém -1°C), ktorý sa zbalený vojde do dlane (12x12cm), a ktorý mienim mimo leto používať v kombinácii s nejakým ďalším ľahučkým spacákom.
Už tie syntetické dvojkilové obrhovadá nechcem ani vidieť a popravde, ak majú naozaj za niečo stáť, tak ich cena sa už dosť blíži priemerným páperákom (že carinthia?).
Pre našu prevažne vlhkú krajinku bude pravda niekde uprostred.

Moc dobrý a vyčerpávajúci článok na tému syntetika vs. perie/hodnota vs. cena.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod Poutnik » 02 Feb 2016, 12:45

Diky za odkaz, perfektni srovnani. To ze vychazi nejlepe perovy spacak, se dalo cekat. Viz tabulka v 6. odstavci.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod atti.hombre » 02 Feb 2016, 14:29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taaak som si myslel že tomu budem rozumieť-a ono to nič dôležité,ked to nie je po SK :P
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Spacák s dutým vláknom alebo perím?

Poslaťod Dufi » 17 Mar 2016, 15:33

Osobne pocas roka pouzivam tri spacaky:
- lahucky synteticky na leto...lacny a nicim vynimocny, kde ma nemrzi ked ho prepalim pri ohni. Mavam ho stale v aute.
- lahky paperak (tusim ma cez 1 kg) na prechodne obdobia
- tazky paperak (cez 2 kg) na zimu (ten uz som davno neprevetral).
Jesen a jar v paperaku je proste prijemny zazitok. Nevyhodu v paperaku vidim hlavne v cene a nutnej udrzbe...teda nutnost dokladneho vysusenia a skladovanie v nekompresnom vaku (na volno v perinaku a pod.). Takou sekundarnou nevyhodou paperaku je, ze z vnutra je rovnako neprijemny syteticky chladivy material, takze to nie je klasicka bavlnena perinka :). Samozrejme vyhodou je hmotnost, "zbalitelnost" a samotny pozitok spania. Kazdopadne synteticke vlakna maju urcite svoje miesto na trhu. Ak vsak nemusim, nevolim ich. Nasuchorit perie a PET flase su dva uplne rozdielne pocity.. ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Predchádzajúci

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia