Denná potravinová dávka

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Denná potravinová dávka

Poslaťod emo_hunter » 25 Mar 2011, 21:09

Ahojte,


chcem sa spýtať, podľa čoho si mám zložiť dennú potravinovú dávku ? Podľa obsahov KJ ? Rozmýšĺam nad kúpou amerického MRE,a le ma napadá, či sa niečo tak=e nedá zložiť.
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod Domino » 25 Mar 2011, 21:28

A v čom by to malo zmysel MRE o proti normálnej strave má len tú vyhodu že má chemický ohrievač a všetko vákuovo balené čo sa ti zíde iba keď nemaš priestor alebo čas variť mal by som tak možno jedno niekde v rupsaku ako poistku keď sa už nič nebude dať uvariť. Inak na internete nájdeš kalkulačky a podobné članky kde sa dočítaš kolko KJ potrebuješ denne prijať a v akých dávkach tu máš jednu fajn stránku http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod matus » 25 Mar 2011, 21:49

ja nosim STÁle v ešuse musli , čaj (granulovy v krabičke od žuvačiek ) polievku , arašidy , cukor niekedy si beriem slaninu salam a rozok
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod rafoo » 25 Mar 2011, 22:03

inak neni ta reakcia vlastne nehasene vapno + h2o?
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod lobo » 28 Mar 2011, 11:44

To MRE ani zo zartu , je to hroza .Amici si to prelozili ,nezeru to ani etiopcania.A nie je tam naozaj nic co by si nedokazal poskladat v beznych potravynach .Az na dehydrovane veci,a to je urcite lepsie nabalit Musli.Ak chces army davky, spobuj ceske.Este k MRE je kopa druhov ,ani neviem kolko.Dokonca aj vegetarianske,ale nie som isty ci sa to da rozoznat.
lobo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24 Feb 2011, 09:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod Domino » 28 Mar 2011, 16:17

Zas by som MRE nebral tragicky nemal som ich veľa osobnene ale zatiaľ až na jedno o ktorom som iba počul boli všetky znesiteľné a chunejšie ako slovenské dávky možno to niekomu nechuti. Ale je pravda že denno denne by som to nejedol.
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod stormmast3r » 28 Mar 2011, 16:40

za 7€ si viem poskladat chutnejsiu davku
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod Domino » 28 Mar 2011, 17:14

Nevravím že to je najlepšie riešenie za 7€ ale niekedy sa aj to MRE sa zíde mať v ale to už je každého osobna vec ako už bolo spomenute v inej téme račej mať pri sebe a nepoužiť ako nemať a ľutovať nevravím len o MRE je kopec iných potravinových dávok ktoré sa daju použiť
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod ogonok » 28 Mar 2011, 22:11

IMHO su MRE uplne v pohode. Az na vegetarianske a daake spagetove vyplody sa daju zjest uplne vsetky(ale nieje to zdrava strava). Za 7 euro by som to nekupoval. Bezna cena je max 6euro. Na uvazenie stoji aj cesky PODAP- lepsa verzia slovenskych PODAPov- to mi ani pes nechcel zrat :twisted: . Dalej su na trhu od polskej firmy ARPOL. S polskymi davkami nemam daake skusenosti ale len zatial 8) . Na co v zivote nedam dopustit su franticke RCIR. Velke 2 konzervy hlavneho jedla, jedna ma tusim 300g je tam k tomu liehovy varic na zohriatie+ kopec dalsich prkoti co potesia nieco ako mikulasky balicek. Viacej info ohladom MRE a RCIR na http://www.mreinfo.com/
Rozumna alternativa(osvecena) ovsene vlocky, daake susene ovocie a susene maso + daaka zelena strava ktorej je od jari do jesene v prirode mraky.
Ak by ste mali zaujem o MRE tak mi napiste SS.
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod sally » 28 Mar 2011, 23:30

Inak, prečo považujete MRE za nezdravé? Ak som správne pochopil systém ich balenia, tak sú balené v inertnej atmosfére za následného odsatia "vzduchu" (inertného plynu), takže ak nejaký plyn predsa len ostane v obale (a to ostane vždy), tak to bude inertný plyn a jedlá neobsahujú žiaden chemický konzervant. Netuším čo je na tom pravdy - dočítal som sa to na českom airsoftovom fóre, treba to brať s veľkou rezervou. Po chemickej stránke to zmysel má.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod ogonok » 29 Mar 2011, 10:01

:twisted: je to z USA a tie MRE čka vydrzia naozaj roky. USA je zname svojou nezdravou stravou a to maso chuti tak pekne cisto ako od mamicky tak tam musi byt toho chemickeho sajrajtu pozehnane. Praskove zemiaky ako priloha musi byt tiez chemia, omeleta z vajec a td. je tam toho naozaj vela. Ak chcete naozaj spicku tak jednoznacne toto
http://www.innova-zivilschutz.com
Je to sicie primarne urcene na zasobu jedla pre extremne pripady ako je koniec sveta a tak :lol: ale vyuzitie to najde aj v bushcrafte, vojenstve, horolezectve .....
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 29 Mar 2011, 15:38

Čo sa chystáťe do Fukušimy , alebo do Kouba Olanga ? Jedzte v lese to čo vám chutí a nie to čo má predpísaný počet kalórií, joulov, pascalov a hektopascalov. Ak chcete byť v teréne dlhšie, vezmite si akúkoľvek dehydrovanú stravu, každý si môže vybrať podľa svojej chuti. Na Slovensku je aj tak pod každým kopcom dedina.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod lobo » 30 Mar 2011, 09:48

No ja som mal tu cest postupne nafasovat vsetky tie US davky,a nasledne aj nejake ceske.Naozaj nie je o co stat a uz vobec nie za tie prachy.Co sa tyka slovenskych,obcas to moji psy zdobli.Ale iba vynimocne, kedze ich mam rad a to mozstvo konzervantov,no neviem.Ale naozaj suhlasim z nazorom ze riesit nejake davky na nasom malom uzemicku je o nicom.V dobach nedavnych sa nosila konzerva ,,Chaluparskeho gulasu". Po prepichnuti vrchnaku priamo na ohen, no a ty otrlejsi si v plechovke nasledne zaliali caj.Dalsie pouzitie bola nahrada stamperlika a pod.
lobo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24 Feb 2011, 09:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod BushrangerCZ » 04 Apr 2011, 21:35

Čau, já to žeru protože to fasuju zadarmo, ale víc než pade bych za české BDP nebo americké MRE nedal. Uznávám ale, že do lesa je to super. Občas to vezmu od kolegů co jsou zmlsanější než já a nejí to. U mě se jídlo nevyhazuje :lol: .
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Denná potravinová dávka

Poslaťod macmatej » 04 Apr 2011, 21:49

Este polovicu chleba a pre mna by to bola víkendová dávka.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Ďalší

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron