konzervy , instantné jedlá , vifóni

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod GreyWolf » 22 Dec 2011, 19:59

ceske BDP som papal v kosove ale tie mali cerveny obal no podla pridaneho obrzaku sa na obsahu vela nezmenilo celkom mi chutili az na tie spominane keksy vazne ako zo sadry..a horka cokolada bola najoblubenejsia. Nase slovenske stoja za prd a su navyse tazke a velke lebo museli vsetko nadrbat do plechoviek :roll: . Americke MRE iba v krajnej nudzi je tam nadrbane tolko chemie aby hotove jedlo vydrzalo par rokov ale jedol som to ..a najlepsie boli asi talianske a francuzske . Inac tie stare KDčka pekna nostalgia :yees:
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod BushrangerCZ » 22 Dec 2011, 20:26

no jo, taliáni tam mají i minilahvičku vína :D
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod goral » 22 Dec 2011, 22:14

Kazdy rok je jina barva BDPcka (podle me je to kvuli rozeznatelnosti ve skaldu - trvanlivost). Ty aktualne v zaruce jsou zelene, pred nima byly cervene, predtim modre (pak myslim hnede a bile to bylo...)
goral
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10 Dec 2011, 19:17
Bydlisko: CSR
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod carlos9780 » 22 Dec 2011, 23:07

Normálne ma zaujali tie Kdp čo našla Marcela,vyzerá to dosť podobne ako to čo sme fasovali na vojne,akurát je tam navyše hovadzie a miesto pasty z údeneho masa je tam játrovka,škoda že len poštovné z CZ je vyše 200Kč,snáď dakedy na zraze.Inak k tým OLDENHAUSER z lidla,ja kupujem aj v tej gulatej konzerve,lepšie sa to z toho vybera a dá sa to nakrajať a opiecť ako luncheonmeat (slovensky lanšmit :mrgreen: ).Občas si z toho robím domáci hamburger(mňam) a na tej gulatej dokonca píšu 98 percent bravčového 8)
Prílohy
SDC143961.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod juraj1974 » 23 Dec 2011, 08:28

Presne tieto dve konzervy su pravidelnou vybavou v mojom batohu. Tak ako sme sa uz bavili o tej hranatej konzerve tak isto odporucam aj ja tu okruhlu. Ta sa vyraba ako prasacinkova tak aj morcacia. 98% mäsa hovori za vsetko. Dobru chut
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod riso » 24 Dec 2011, 10:10

tak tak.tieto dve konzervy vdaka svojmu vysokemu obsahu masa su naozaj velmi chutne.plus by som pridal do trojice aj velku hranatu bravcovu sunku.vzdy ked sa niekam vyberiem supnem jednu znich do batohu.a uz sa len tesim kedy budem jest.
riso
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31 Dec 2010, 12:40
Bydlisko: pod zoborom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod Chris » 01 Máj 2012, 14:00

Vyskúšal som tú 98% konzervu z Lidlu(okrúhla), nijako ma neoslovila, na môj vkus presolená, určite do nej nabudúce nepôjdem... :-?
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod helbo » 01 Máj 2012, 23:04

Chris píše:Vyskúšal som tú 98% konzervu z Lidlu(okrúhla), nijako ma neoslovila, na môj vkus presolená, určite do nej nabudúce nepôjdem... :-?


tak tu som neskusal, niekto tu uz pisal, ze ta okruhla nic moc ... no ta vyssia (hranata) je super ... uz som ich mal za posledny rok asi 5 ak nie viac ...
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod stormmast3r » 03 Máj 2012, 11:08

Ja som to pisal a za svojim si stojim. Kupil som si 2 okruhle oldenhaseri a boli nic moc. Urcite nemali 98% masa. Na druhej strane na tie hranate nemozem povedat ani pol slova.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod Kapo » 03 Máj 2012, 13:08

Trnaváci môžu skočiť na Linčiansku Majú podnikovú predajnu oproti čkd market/ kúpiť si ku Gašparíkovy nimi vyrábaný luncheon, nakladané bravčové, domácu paštétu. Vraj sú dobré. :ch:

/Inak vozia aj po okolí a berie ich aj Spišmarket/
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod jura_czech » 03 Máj 2012, 17:30

Nedávno jsem koukal v jednom nejmenovaným hypersupermegamarketu na nějaký lunchmeat prodávaný v takové obdélníkovité krabičce. No když jsem kouknul na složení, tak krom asi 30% masa konzerva obsahovala i plazmu z vepřový krve. Chtělo se mi bl.ít a řekl jsem si, že lunchmeat na vandr už nikdy! :x
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod Kapo » 03 Máj 2012, 19:10

Naozajstný fajšmekri si paštétu urobia doma. A nestrácajú čas hladaním gurmánskych špecialít v hypersupermarket konzervách.... :mrgreen:

-1kilo pečene /jatra/
-2cibule
-1kilo lepšieho slaninoveho orezu-mäsového
-všetko nakrajat na drobne pasiky
-opražit tie pokrajane cibule s pečenou a orezom nechat to dusit dlhšie aby to potom nepokyslo
-po ochladnuti pomliet na jemno
-zmiešat lyžicu horčice,cesnak,sol,2vajcia tie tam nemusia byt,čierne korenie,nove korenie,štipku muškatoveho orechu,paprika
-všetko pomiešat a najlepšie to je zmixovat je jemna
-naložit do fliaš alebo konzerv a sterilizovat
-potom dobre ujedat
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod stormmast3r » 04 Máj 2012, 13:25

jura_czech píše:Nedávno jsem koukal v jednom nejmenovaným hypersupermegamarketu na nějaký lunchmeat prodávaný v takové obdélníkovité krabičce. No když jsem kouknul na složení, tak krom asi 30% masa konzerva obsahovala i plazmu z vepřový krve. Chtělo se mi bl.ít a řekl jsem si, že lunchmeat na vandr už nikdy! :x

Na intraku som sa naučil nečitať etikety a nepytať sa s čoho to bolo :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod x-SCYTHE » 13 Máj 2012, 16:25

Nenasiel niekto z Vas na Slovensku alebo v Cesku Ravioli v konzerve? V Nemecku to dostat, u nas okrem segedinov, leca a trencianskych parkov s fazulou len minimum inych potravin v hotovom stave.

Mimo ineho, nie je to ziadna reklama samozrejme, ale od zajtra zacina v Lidli francuzsky tyzden, a ako amatersky degustator vsetkych hotovych jedal musim odporucit vsetky tri hotove jedla, ktore v ramci tejto akcie su, a teda Ratatouille, Pecene zemiaky a hlavne Sosovicu s udenym masom. Su to troska drahsie konzervy, ale jednoznacne za to stoja. Vyborne konzervy mavaju na rozne tematicke tyzdne, napr z azijskych je vela konzervovanych jedal, napr. sladkokysla polievka alebo Chop suey, pripadne Kuracie na sladkokysly sposob. Tieto hotove jedla su jednoznacne najlepsie, ake som kedy jedol. Z azijskych tyzdnov este mavaju instantne cestoviny s roznymi prichutami, ale najviac mi chutili extra palive Thai noodles with pork flavour, je to dobre jedlo po studenej noci.

Dalsia chutna vec z Lidlu je napr. huspenina z takej sklenenej misky, ma rozne prichute, ale viac menej vsetky sa daju. Nevyhoda je, ze po otvoreni sa uz nie velmi prakticky da zavriet a jej prenos sa tym padom stazuje, no taktiez velky a tazky odpad po zjedeni.

Bola tu rec aj o MRE, chutnal som uz drvivu vacsinu menu. U Mre je hlavny problem ten, ze nazov hlavneho jedla v baleni vam nepovie nic o tom, co ine je vo vnutri balicka. Preto to treba sledovat podla stranky http://www.mreinfo.com. Castokrat sa totiz stava, ze hoci je hlavne jedlo dobre, chutne a vyzivne, ostatne veci z balicka su relativne chudobne (co je samozrejme pochopitelne, kedze jedno MRE sa hybe kaloricky okolo 1300-1400cal, a ked ma vacsinu tejto hodnoty hlavny chod, ostatnych veci tam bude menej). Posudzovat chute jednotlivyhc jedal nebudem, lebo som sa stretol s viacerymi nazormi, inymi, ako boli tie moje, a preto je evidentne, chut je individualna zalezitost (napr mne chutil "Sloppy Joe" a znamemu nie, a druhemu znamemu chutil tuniak a ten mne zas nie atd atd.)

x-SCYTHE píše:...v lidli este maju nejaky delikatesny lunchmeat v takej hranatej, celkom skladnej konzerve a ten je vyborny, hoci trochu presoleny...


Nezvyknem sa citovat, ale nevravel som to hned skoro na zaciatku celeho ospevovania Oldenhauser lunchmeatu? :mrgreen:
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: konzervy , instantné jedlá , vifóni

Poslaťod Petooo » 26 Júl 2012, 23:16

Kamoš teraz na akcií ma doslova namotal na toto-konzerva tuniaka alebo sardiniek v oleji,na vrch do oleja namočiť hajzlpapír,po koncoch zapáliť a čakať kým všetko vyhorí,na vrchu jemná krustička a tá chuť je neuveriteľná!! Doporučujem!
..WHO DARES WINS..
Petooo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 09 Aug 2010, 08:01
Bydlisko: NMn/V
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron