Skladovanie potravín

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Skladovanie potravín

Poslaťod atti.hombre » 16 Jún 2010, 17:05

Ako skladujete,alebo kde držíte potraviny cez noc,ked ste v divočine,kde sa túlajú nočné dravce?Vešáte to na stromy dalej od táborišťa,abo ako?...mne sa len raz stalo,že sa medved kŕmil zbytkami z ešusa,ked si brat neumyl po guláši hrnce...aspoň som zistil,že aj zver je inteligentná a ked takého štramáka stretnete,tak stojíte od seba na dva metre a nič sa nedeje...ale to nesmie byť ani jedna strana blbec...!Ja som ho tiež nechal dojesť a zaliezol pod celtu až ked chlpáč odišiel...ale čo som bráškovi povedal...tak to sem radšej nenapíšem-ale on sa na druhý deň zblil a hajde do bezpečia civilizácie...ako to teda riešite?
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod Killian » 16 Jún 2010, 17:16

Myslím na to stále, aby som okolo táboriska nikde nevyhadzoval zvyšky jedla. Čo sa dá, tak to spálim ak robím oheň (servítky od jedla, po čistení nádob, zvyšky jedla, obaly). Nedojedené jedlo nechávam v ruksaku, všetko mám aj tak v sáčkoch, takže mi to malo podstatne zabrániť šíreniu pachu. Ešusy a také veci umývam priebežne, takže to až tak nehrozí. Proste nenechávam nič iba tak voľne, zatial som prakticky nemal takú skúsenosť, že by prišla nejaka väčšia zver vyžierať tábor :D . Raz kamarát nechal kukuricu v konzerve otvorenú pri mojej hlave a v noci som sa zobudil na to, že to už vyjedala myš :) .
Zaujímava príhoda s tým medveďom, máš pevné nervy :) .
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod Adno » 16 Jún 2010, 21:52

Ta otvorena kukurica bola tusim mojim dielom... :oops:

Väcsinou mam vsetko uzavrete alebo nie moc "vonave" - konzervy, ryza, sladkosti atd. Ked nieco otvorim, tak to hned cele zjem a ked je ohen, tak zvysky spalim. Najrealnejsie to tu vidim na male hlodavce, preto sa snazim davat vsetko do ruksaka a ten nastojato, aby nebol do neho lahky pristup. Minule, ked som nemal tazky ruksak, tak som ho cely zavesil vyssie na konar pre istotu :) .

Hombre- zaujimave. A vidis, tvoj brat si pokojne spal, ktovie kolkokrat nas nieco navstivilo v noci a vobec o tom netusime ... alebo radsej to nechcem vediet :lol:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod atti.hombre » 17 Jún 2010, 17:18

By som chcel vedieť,či by ma ráno aj hladal-nie len nadával,keby dačo...ále bolo to dávno a žijem...v noci je to sranda-moja baba onoho času aj pod karimatkou počula medveda...ja som sa naučil rozlišovať nočné zvuky na "do 50kilo" a "nad 50 kilo" :lol: ...len je teraz problém,že už lepšie spávam...tak mi je to naprd!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod atti.hombre » 21 Júl 2010, 06:06

:D ...no ja som iba zistil,že medved je tvor inteligentný...rešpekt si zaslúži,to je jasné,ale panika spôsobuje problémy -to je ešte jasnejšie...mne sa najviac aj tak páči stretnutie človeka s medvedom vo filme The Last Trapper...je to krátka ukážka ,ale o mnohom vypovedá!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod Pája » 22 Júl 2010, 21:28

Ahoj páni, sice to nijak nesouvisí s medvědy (těch u nás po Moravě moc neběhá :mrgreen: ), ale už jsem z několika stran slyšela, že na skladování sypkých potravin jsou dobrá řeznická střívka na jelita. Jeden konec je zavařený, druhý se zatočí a zagumičkuje. Pamatuju se, že jako děcka jsme v nich na táboře nosili i vodu. Pokud bylo střívko dobře zagumičkované, nebyl žádný problém, igelit je docela pevný.

Máte s tím někdo zkušenosti? :-)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladovanie potravín

Poslaťod rayen » 01 Sep 2010, 17:55

ja osobne to dam igelitky a zavesim na strom tak aby sa k tomu nemohlo nic dostat, s tym ze to dam trocha mimo tabora, pre istotu. Aj ked raz sa mi stalo ze som mal chlieb v batohu, ktory bol riadne zavrety a nejaky hlodavec sa dostal do batohu aj von bez toho aby sa poskodil batoh, co je pre mna doteraz zahada, rano neostavalo nic ide ako chlieb obrezat od diery, ved hlad je hlad, a co nezabije to posilni
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x


Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť