Stránka 1 z 1

Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 10:06
od fremen
Celkom rad by som ziskal nejake informacie o tom, ako vyrabate pristresok z prsiplasta (ponca). Dobru skusenost mam s nemeckym prsiplastom- ten ma hranaty tvar, na koncoch druky na pripnutie snury- jednoducho sa s nim pocitalo ako s celtou. Ja vlastnim prsiplast svajciarskej armady- ten ma trochu obtaiznejsi tvar, neda sa uplne rozprestriet- viac krat som sa pokusal spravit z neho pristresie- moc sa mi to nedarilo- preto ho zvyknem pouzivat tak, ze pristresok samotny vyrobim z dreva a prsakom ho len prekryjem, aby som nemokol.
Ako vyrabate pristresky (z prsiplastov) vy? Ma niekto skusenost priamo s pristresim zo swiss prsaku?

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 11:20
od sally
Dlho som používal pončo holandskej armády (teraz mám konečne origo britskú bashu).

Pre jedného človeka je ako núdzovka dobré, robil som z neho najmä variáciu na Lean-to shelter (len zadná skosená stena) a obyčajnú striešku. Hlavný problém ponča, resp. pršiplášťa je v tom, že ak sa má pohodlne nosiť a neplantať po zemi, tak bude príliš krátke na pohodlný prístrešok. Potom je tam ešte nevýhoda, že kapuca sa počas riadneho dažďa zvykne plniť vodou.

Teda: ako núdzovka pre jedného fajn (sám som dlho používal ako hlavný prístrešok), dvaja sa pod neho zmestia len s veľkými obtiažami (problém s dostatočnou strmosťou strechy).

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 24 Sep 2012, 00:02
od macmatej
Modny vystrelok.

Obrázok

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 04 Apr 2013, 21:59
od matkatereza
Ja chodim s holandskym poncem ( http://army-shop.cz/produkty/plastenky- ... /3625.html )

kdyz jdu sam, stavim si pristresek z 1 ponca. No pokud vyrazime s pritelkyni, tak si kazdy nesem svoje ponco, pak je pres druky spojime dohromady a pak vybuduju takovej na 1 strane otevrenej stan. S trouchou cviku a praxe (vyber zavetrnyho mista atd...) se i z toho jednoho ponca da postavit pristresek, do kteryho vam ani pri nejakym vetsim vetru neprsi a pritom pod nim muzete v klidu chrnet nebo sedet a delat ohen.

osvedcilo se mi na kazdy oko privazat kousek padakovky, abych nemusel serezavat klaciky na prumer ocka - tlustci klacek se da spolehliveji zarazit do zeme, nez hubena halozka. A co se te varianty pro 2 osoby ( a 2 psy ) tyce, tak jsem taky prihodil fotku, jak vznikne sikovny posuvny a napinaci system - pokud mate na celte oko nemusite vazat zadny prusiky, abyste celtu na vodicim provazku pekne napnuli

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 05 Apr 2013, 17:38
od radeton
Prístrešok na foto 4,5 ideál.využitie daného materiálu :yees: :wolf:

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 05 Apr 2013, 23:56
od Dufi
matkatereza píše:A co se te varianty pro 2 osoby ( a 2 psy ) tyce, tak jsem taky prihodil fotku, jak vznikne sikovny posuvny a napinaci system - pokud mate na celte oko nemusite vazat zadny prusiky, abyste celtu na vodicim provazku pekne napnuli

Mohol by si to nejak popisat?

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 07 Apr 2013, 13:18
od matkatereza
Ok, tak treba na tomto videu (http://www.youtube.com/watch?v=ZGU-wUt7abc) typek napina ponco stejne jako ja - na nosnem provazku udela zahyb, ktery prostrci ockem ponca a nasledne tudy prostrci klacik. Kdaz pak za jeden konec zatahnete, tak se celta krasne napne a drzi napnuta.

Je to takova pro me sympaticka alternativa k tomu, ze nekdo nejdrive na nosny provazek uvaze prusikuv uzel, ten privaze k ocku plachty a nasledne posunem prusiku celtu napne.

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 07 Apr 2013, 18:26
od Dufi
Uz rozumiem...jedna sa o napnutie na priecne lano/spagat..diky, je to zaujimave.

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 08 Feb 2014, 21:24
od Marekk
matkatereza píše:...Je to takova pro me sympaticka alternativa k tomu, ze nekdo nejdrive na nosny provazek uvaze prusikuv uzel, ten privaze k ocku plachty a nasledne posunem prusiku celtu napne.


Vloni na Velikonoce jsem "vynalezl" tento způsob a moc se mi osvědčil. Byl jsem na sebe hrdý, ale jak vidno, "objevil jsem Ameriku" :oops: :oops:
Všechno už tu někdy bylo :)

//príspevok presunutý
//skw

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 18 Máj 2015, 20:54
od matkatereza
neboj, ja to taky okoukal :oops:

Re: Pristresky z prsiplastov

PoslaťNapísal: 26 Okt 2015, 01:14
od macmatej
Zaujímavý plastový vigvam. Otázkou je, aký dlhý čas taká fólia vydrží.