Stránka 1 z 1

Ikea oheň

PoslaťNapísal: 19 Sep 2010, 13:36
od sally
Toto video ma naozaj dostalo: http://helmutsmits.nl/design/flamma
chlapík tam zakladá oheň (bowdrill) pomocou vecí, zohnaných v obchoďáku IKEA. Názorná ukážka čo robiť v postapokalyptických scenároch :lol:

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 19 Sep 2010, 14:09
od specialista
Zdar Sally:som tu novy ale na tom ohni nevidim nic vynimocneho,ako image je to dobre ale za tie prachy co urobil nakup mas normalne kresadlo a to ti vydrzi dlhsie ako nejaky vesiak:) z Rayenom robime ohen z brezovej kory a inych prirodnych materialov a ide to podstatne rychlejsie ako na tom videu a pritom ma 100% susene drevo z fabriky ale aj taky napad sa ceni:)

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 19 Sep 2010, 14:34
od sally
specialista - nepochopili sme sa :D Pointa toho videa je niekde inde, nie v prezentácii bowdrillu. Ikea sa v tejto dobe snaží prezentovať ako "enviro-friendly" a snaží sa o "návrat k prírodným švédskym tradíciám" a tak si to nejaký dobrák vzal na paškál (tuším je to dokonca jeden z IKEA dizajnérov...).
Dávnejšie chodia v TV reklama: Kenvelo jeansy - 15 euro, HM košeľa s kravatou - 23euro, nezabudnúť si zapnúť poklopec - na nezaplatenie. :lol: Toto video je v podobnom duchu.

Plus pokiaľ si niekto zbiera materiál pre prípady kolapsu civilizácie, možno mu to dodá nové myšlienky a nápady na netradičné využitie obchodných centier.

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 20 Sep 2010, 14:13
od specialista
Ale napad je to dobry :D

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 28 Sep 2010, 20:09
od atti.hombre
musím uznať-po dávnejšej návšteve ikei,že založiť tam oheň nie je problém... :wink: ,...video super...recesia jak svi.a

Re: Založenie ohňa bez zápaliek

PoslaťNapísal: 03 Dec 2011, 19:18
od rayen
ak to tu uz je tak sa ospravedlnujem, tu je male video ako urobit ohen za pomoci ikea produktov http://vimeo.com/10322228


kukni sa o pár postov vyššie :wink: Sally

Re: Založenie ohňa bez zápaliek

PoslaťNapísal: 04 Dec 2011, 10:34
od kowo
paci sa mi ze nasledne ako rozbalil noz sa mu na ukazovaku objavila naplast:-)

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 04 Dec 2011, 18:59
od Goose
Zujímavé :-)
Pár užívateľov tu už spomenulo finančnú nepraktickosť riešenia, ale ide iba o zaujímavý pokus. Použiteľné v nepravdepodobnom prípade globálnej krízy, keď už vyrabujete IKEA obchod :-)

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 05 Dec 2011, 14:19
od rayen
sally: vedel som ze som tu dakde videl, ale bol som lenivy hladat, diky za presunutie, aj ked to asi aj mozem rovno zmazat, aby to tu nebolo dvojmo,

urcite je dobre vediet pouzit aj to co nam ponuka mesto, aj ked ja osobne skor urobim ohen v lese ako na chate :camp:

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 05 Dec 2011, 19:41
od sally
Rayen - presunul to SKW, v tom som "nevinne." :yees: Ohľadom toho, že je jednoduchšie zapáliť oheň v lese než inde, mám vtipnú príhodu z práce: máme v obchode na pulte vianočný veniec so sviečkou, bol som tam len ja a šéf a on nadhodil: "Sally, nemáš zapaľovač? Spravíme si adventnú náladu, zapálime tú sviečku." Zapaľovač som po ruke nemal, do trafiky v Auparku ďaleko a tak som vytiahol z vrecka firesteel a papierové vreckovky. On len vyvalil oči, že čo to idem stvárať. Na podlahu (dlažba) som postavil sviečku, vedľa nej som firesteelom zapálil vreckovku a horiacou vreckovkou som chcel tú sviečku podpáliť. Nestihol som. Ako vreckovka horela, šlo z nej dosť dymu a náš (tak ako asi všetky) obchod má hlásiče požiaru + automatickú sprchu. K tomu síce našťastie nedošlo, no šéf kázal veľmi rýchlo dymiacu vreckovku uhasiť, než sa tie dementné čidlá spustia. Tak som, stále bez zápaliek!!!, zapálil piezoelektrickým štartovaním predvádzací varič na plyn a od neho už konečne chytila tá sviečka. Medzi tým tam prišlo pár zákazníkov a tí len kukali, čo to tam ten chalanisko stvára... :mrgreen: Ale sviečka horela, obchod nevyhorel, vianočná nálada bola a všetci sme boli spokojní. :camp:

Re: Ikea oheň

PoslaťNapísal: 06 Dec 2011, 00:37
od Goose
sally píše:Rayen - presunul to SKW, v tom som "nevinne." :yees: Ohľadom toho, že je jednoduchšie zapáliť oheň v lese než inde, mám vtipnú príhodu z práce: máme v obchode na pulte vianočný veniec so sviečkou, bol som tam len ja a šéf a on nadhodil: "Sally, nemáš zapaľovač? Spravíme si adventnú náladu, zapálime tú sviečku." Zapaľovač som po ruke nemal, do trafiky v Auparku ďaleko a tak som vytiahol z vrecka firesteel a papierové vreckovky. On len vyvalil oči, že čo to idem stvárať. Na podlahu (dlažba) som postavil sviečku, vedľa nej som firesteelom zapálil vreckovku a horiacou vreckovkou som chcel tú sviečku podpáliť. Nestihol som. Ako vreckovka horela, šlo z nej dosť dymu a náš (tak ako asi všetky) obchod má hlásiče požiaru + automatickú sprchu. K tomu síce našťastie nedošlo, no šéf kázal veľmi rýchlo dymiacu vreckovku uhasiť, než sa tie dementné čidlá spustia. Tak som, stále bez zápaliek!!!, zapálil piezoelektrickým štartovaním predvádzací varič na plyn a od neho už konečne chytila tá sviečka. Medzi tým tam prišlo pár zákazníkov a tí len kukali, čo to tam ten chalanisko stvára... :mrgreen: Ale sviečka horela, obchod nevyhorel, vianočná nálada bola a všetci sme boli spokojní. :camp::) :yees: