Hygiena

Všetko čo neviete zaradiť do ostatných tém

Re: Hygiena

Poslaťod Pája » 03 Dec 2020, 12:29

Díky Attiho objevu předhazuju ctěné veřejnosti docela dobrý článek o té biologické potřebě, kterou každý turista i ostřílený zálesák občas musí vykonat i venku ;-)

Kód: Vybrať všetko
https://hiking.sk/hk/ar/6415/ako_kakate_v_lese.html?ref=tit&rn=9
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Hygiena

Poslaťod bobek » 09 Dec 2020, 05:57

Nikdy bych nevěřil že mě zaujme článek o "hovně", ač se toto téma týká všech bez rozdílu věku, rasy, pohlaví, tak to má svou váhu a hloubku... Jen, je popisován člověk průměrného zdraví, kterému postačuje vylučovat (bavme se o pevných částech) jednou denně. .... trpím již 20let zánětem tlustého střeva (Morbus Crohn) a jinými problémy a v klidných dnech vylučuji 2-5x , v horších případech 10-15x a v nejhorších to bylo i 50x na toaletě a to i v noci. Samozřejmě že onoho materiálu není tolik (kilo vzduchu, oříšek a trochu hlenů), ale utřít se musím vždy. Největší "průser" je ze střevo si umane vylučovat v nejméně vhodnou dobu a věřte, že když to přijde tak jde o sekundy, jinak bych měl velké praní. Zatím jsem to řešil zahrabáváním, ale nápad s odnášením papíru (samozřejmě kromě jiného odpadu) je dobrý, přibalím si do výbavy patřičné obaly. Byl jsem kdysi na přednášce kluka, který šel PCT a v některých úsecích národních parků USA to byl dokonce předpis pod vysokými pokutami a né jen papíru, ale i zmiňovaného materiálu....
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Hygiena

Poslaťod Pája » 09 Dec 2020, 15:05

Myslím, že v zahraničí je tento požadavek v národních parcích docela běžný, a obzvlášť na horách, kde se odpad nerozloží vůbec. Viz loňská aféra s Mount Everestem, kde je nutné okolí táborů a cest organizovaně uklízet, protože horolezci tam prostě svůj zmrzlý odpad nechávají na pospas. U nás se stačí podívat okolo frekventovaných turistických cest nebo přírodních zajímavostí. Větší ohleduplnost lidí nebo sem-tam nějaká kadibudka někde, kde by byla možnost údržby, by určitě situaci pomohla.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Hygiena

Poslaťod jugo » 15 Dec 2020, 11:32

Je to na zamyslenie pretože zver tiež "kaká" a "ciká" tam kde to na ne príde. S tým rozdielom, že nepotrebuje kadejaké výdobytky moderného srania ako toaleťáķ. Ja osobne nemám problém vyložiť svoje nadbytočné nestrávené zvyšky niekde v lese. Jamku nekopem, len na kôpku nahrabem lístie a hlinu. Ak je poblíž potok tak aj dierku dôkladne vyčistiť môžem. Inak používam čo mám po ruke. Zväčša lístie.
jugo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 24 Mar 2020, 11:56
Bydlisko: Liptov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hygiena

Poslaťod juraj1974 » 15 Dec 2020, 15:31

Vieš.. aj ked to je tema o hovne ako pise Bobek tak... Treba asi rozlišovat.. Taky kolobeh hoviem v prirode.. Kilo hovien a kilo cukru.. :mrgreen:
Co tym chcem povedať? Ono jedno vylozenie niekde v lese nebude az taky problem.. Problem to bude vtedy ked rovnako bude rozmyslat este par dalsich ludi ako ty co si svoje poklady len zasypu listim.. Vtedy sa moze stat ze ak to je niekde kde je velke mnozstvo potencionalnych sráčov na jednej kope tak tych kôp bude uz tolko ze kazdy dalsi si uz svoju potrebu vykona stylom... chodenia po zeravom uhli. :mrgreen:
Preto sa neodporuca sranie kde byva vela ludi.. Kazde hovno v podstate zmizne do tyzdna.. Vela hoviem je uz ina pesnicka. O servitkoch a podobnych výdobytkoch modernej doby na utieranie čoko ventilu pisat nebudem... to by bolo na dlhsie.. Presne tolko kolko take rozlozenie takeho materialu trva.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Predchádzajúci

Späť na Iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť