Prvá pomoc

Chcete začať s bushcraftom? Vaše otázky smerujte sem

Re: Prvá pomoc

Poslaťod 72janik » 26 Aug 2018, 07:29

Keď som mal ufiknuty palec na nohe tak doktorka mi vravela že priamo na ranu.. každý druhý deň pri prevezovani rany.. viac som neriešil nejaký letacik. Za komunistov sa to volalo jodova tinktúra a stipalo jak sviňa ale pomáhalo. Čo sa týkalo dezinfekcie tak alkohol tiež dávaš priamo na ranu. Ale keďže nie som odborník tak sa neriadte mojimi názormi.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Prvá pomoc

Poslaťod Jojo » 26 Aug 2018, 11:28

Ja niesom tak odvazny :D Betadin ma ten problem ze ten jod v nom je toxicky hlavne pre stitnu zlazu. Moze to rozhadzat hormonalny system. Preto sa pri operaciach pouziva zriedena forma. Treba povedat ze chirurgovia sa s tym neseru a pouzivaju ho uplne vsade. Videl som kedisi video kde v afrike doslova z kybla vyliali do rany tento roztok aby sa rana vyplachla a pacient mal aspon aku taku sancu nedostat sepsu....
Obrázok užívateľa
Jojo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 02 Máj 2015, 22:09
Bydlisko: NR / TO / TRIBEC
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Prvá pomoc

Poslaťod 72janik » 26 Aug 2018, 11:32

Tak to mi nevadí. Keď sa jodiduje soľ a žijem tak toto ma nezabije. Skôr by som povedal že môžem ísť do mochoviec priamo do reaktora utierať prach.. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Predchádzajúci

Späť na Pre začiatočnikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron