Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod kenaiwolf » 09 Dec 2010, 09:10

Rad by som sa podelil o skusenost mojho kamarata, stalo sa to pocas airsoftovej akcie v karpatoch (ty co ste z BA okolia mozno pamatate utecencov). Chalani narazili na svorku tulavych psov asi z nedalekej dediny. V nocnych hodinach na snehu min 5 km od posledneho domu v dedine. Mali co robit, aby sa vo 4 ubranili Airsoftovymi zbranami a palicami. Nakoniec pomohli az petardy, ktore mali nastastie zo sebou, vraj proti diviakom.
Ja som priamo potycku nemal, ale videl som taketo svorky v okoli roznych pocernych dedin. V tedy som bol velmi rad, ze tu zbran mam.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod stormmast3r » 09 Dec 2010, 09:11

Mam podobnú skúsenosť. Minule leto sme mali skautsky tábor nad obcou Banske (okres VT). Pri nočnej hre sa nam "podarilo" zijst v lese zo správneho chodnika a nedošli sme do poľského tábora ale do ciganskej osady v obci Kamenna Poruba (a to bolo niečo malo po polnoci, mi v maskačoch s pomaľovanými tvarami ala Rambo :) ). Najprv sme citili taky neurčity puch zmoknutých psov, neskôr sme ich aj uvideli. Asi 50 bastardov, no našťastie len taky ti mali havkači, žiaden vlčiak ani nič podobne :roll: . Aspoň malou vyhodou bolo, že sme boli štyria a každy mal palicu, lebo by nas zožrali aj z topankami :D. Domaci pravdepodobne spali, natrafili len na dvoch ktorý nam ukazali správny smer (vlastne nam len povedali že sme na zlom mieste :D ). Zastruhany vlas by mi do riti nevošiel :D.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod sally » 09 Dec 2010, 09:16

Pokúšam sa dostať príspevky kenaia a stormmast3ra z témy Jednočlenné viacdňovky do tejto témy.
V diskusii o nebezpečných zveroch, zážitkoch s nimi a pod. pokračujte prosím tu.

Zároveň sa ospravedlňujem za dočasný chaos počas presúvania príspevkov
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Snypo » 09 Dec 2010, 20:51

OT:
kenaiwolf: Nesúhlasím.Od 1.7.2010 platí zákon 92/2010 Z.z.,pozri si §4 odsek 3. Obmedzenia týkajúce sa energie strely sú zrušené.A ani pismeno e) sa nevstahuje na .454 ,keďže strelivo tohot kalibru sa da kupit aj bezne SP,FMJ,...
Koniec OT
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod sally » 09 Dec 2010, 20:54

...Kenaiwolf ide prezbrojovať?... :lol:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod kenaiwolf » 09 Dec 2010, 23:49

Snypo píše:OT:
kenaiwolf: Nesúhlasím.Od 1.7.2010 platí zákon 92/2010 Z.z.,pozri si §4 odsek 3. Obmedzenia týkajúce sa energie strely sú zrušené.A ani pismeno e) sa nevstahuje na .454 ,keďže strelivo tohot kalibru sa da kupit aj bezne SP,FMJ,...
Koniec OT


OT:
Fuu, tak to si ma dostal, to mi uslo. Dakujem za info, musim dostudovat. :oops:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Snypo » 10 Dec 2010, 14:42

kenaiwolf píše:... tak to si ma dostal, to mi uslo. Dakujem za info, musim dostudovat. :oops:

Nie,nechcel som ťa dostať,alebo zosmiešniť nejako. Ide len a len o spravne aktualne informacie aj pre ostaných :wink:
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod kenaiwolf » 12 Dec 2010, 20:43

sally píše:...Kenaiwolf ide prezbrojovať?... :lol:

hehehe napisem jeziskovy klienti sa potesia, ked si budu moct po 2-3 vystreloch liecit zapastie. :twisted: Obrázok
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod stormmast3r » 15 Dec 2010, 17:34

Nechce sa mi zakládať novu tému tak to dám tu. Hovorí sa, že vlky sa človeka boja. Čisto teoreticky, čo by sa stalo, keby ste taborili na mieste z vyššou koncentráciou tejto psovitej šelmi (napr. vrch Oblik) a v noci (počas vašeho spanku) by vás taka menšia svorka navštívila...? :twisted:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 15 Dec 2010, 17:35

Na vlkov je podľa mňa odborník pán Lukáč , ktorý bežne prespáva v oblastiach s ich výskytom.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod kenaiwolf » 15 Dec 2010, 17:36

stormmast3r píše:Nechce sa mi zakládať novu tému tak to dám tu. Hovorí sa, že vlky sa človeka boja. Čisto teoreticky, čo by sa stalo, keby ste taborili na mieste z vyššou koncentráciou tejto psovitej šelmi (napr. vrch Oblik) a v noci (počas vašeho spanku) by vás taka menšia svorka navštívila...? :twisted:


Ak sa vam podari narazit na vacsiu koncentraciu vlkov ako 1 vlk na 163 km2 tak mi isto dajte vediet. To je aspon prepocet tych polovnikmi udavanych 300 vlkov na Slovensko a to je riadne nadhodnotene cislo (su tam aj polsky aj ukrajinsky co k nam v zime prebiehaju).
Ale teraz vazne, vlk je rovnako ako medved mimoriadne inteligentne zviera, ale na rozdiel od medveda sa cloveka stale velmi boji (nie je chraneny ako medved a bezne sa nanho poluje). Nepocul som este ani o kontajnerovych vlkoch aj, ked sa ma snazil jeden nemenovany polovnik na fore presvedcit, ze k nemu chodia na skladku za dedinou (Orava).
Ja sa snazim vlaka stretnut uz niekolko rokov, a moj najvacsi uspech bolo par stop co sme nasli s chalanmi v zime na Murani.

Suma summarum, vlk sa cloveka velmi boji, maximalne sa pride pozriet v noci, alebo za zlej viditelnosti, ak sa ti podari vidiet vlka na vlastne oci dakuj vsetkym lesnym bohom a tomu vlkovi najviac. Skor sa treba bat ze vlaka chytis :-)

PS: rorschach mal to stastie na vychode slovenska niekde na polskej hranici mozno sa podeli o skusenosti.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod venco » 15 Dec 2010, 17:36

V Adršpachu sme bivakovali priamo pod skalami a spali jeden vedľa druhého, keď tu pomedzi naše spacáky začalo pobehovať nejaké čudo. Ja, že je to pes a ona to bola líška. Ráno nám jeden miestny povedal, že líška je už zvyknutá na ľudí a chodí od nich pýtať jedlo pre svoje mladé.
Myslím, že najnepríjemnejšie tvory, z ktorými sa môžme stretnúť pri spaní v prírode nie sú ani medvede ani vlci, ale obyčajné komáre /paskudnie messerschmidty/. Pred dvoma rokmi som sa s partiou potuloval Vysočinou s rybníkom na každom kroku a to bolo útokov. Repelenty zaberali len čiastočne, bolo príšerné horko v spacáku a keď sa človek odkopal tak hneď začali nálety.... :x
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Adno » 15 Dec 2010, 17:37

U nas vo VVP Javorina/Levocske vrchy bezne vidiet ich stopy, niektori z nas mali moznost sa stretnut aj priamo na par metrov (Zvero, si tu? :lol: ). Podla mna, to je jedno z poslednych zvierat, ktore by ta napadlo, nepocul som o ziadnom pripade, kde by vlk napadol cloveka... A ako pise v.v.l.a.a.d.o.o , vyhladaj si na nete pana Lukáča, niekedy davnejsie som bol na jeho blogu a ma tam dost zaujimave informacie :wink:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Snypo » 15 Dec 2010, 17:38

... bolo príšerné horko v spacáku a keď sa človek odkopal tak hneď začali nálety.... :x



Preto mám rád zimu -žiadny hmyz a v spacáku nieje horúco :lol:
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Stretunite s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod SKW » 15 Dec 2010, 18:19

stormmast3r píše:Nechce sa mi zakládať novu tému tak to dám tu. Hovorí sa, že vlky sa človeka boja. Čisto teoreticky, čo by sa stalo, keby ste taborili na mieste z vyššou koncentráciou tejto psovitej šelmi (napr. vrch Oblik) a v noci (počas vašeho spanku) by vás taka menšia svorka navštívila...? :twisted:


Vlci neútočia na človeka, sú to pomerne inteligentné zvieratá, to by musela byť zvláštna situácia, kedy človek ohrozí, poraní jedinca alebo mladé. Normálne pokiaľ kempuješ v lesoch kde sa vlk vyskytuje, máš počas noci oheň a dodržiavaš pravidlá (nekonzumuješ vo svojom tábore, ani neskladuješ pri sebe jedlo) tak ti od vlkov nehrozí nič.

Ale vlci vraj nenávidia psy a snažia sa ich zlikvidovať, čiže ak táboríš a máš so sebou psa, tak z toho niečo môže byť, že vás môže svorka vlkov napadnúť. Čítal som to v niektorej knihe o woodcrafte a kempingu.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia