Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 07 Mar 2013, 11:15

Urcite zaujimavy pohlad. Kazdopadne clovek ako taky je v lese primarnou skodnou. To v akom stave su nase lesy a ze ich "musime" obhospodarovat je dosledok dlhodobeho koristnickeho spravania cloveka. Urcite vsak suhlasim s napisanym. Je tam vela pravdy. Hlavne to s tymi detmi. Na druhu stranu je na zvazeni kazdeho majitela ako ma vychovaneho psa a v akej oblasti sa pohybuje. Pre mna neexistuje ziadny dovod, ktory by daval pravo mat volne pusteneho psa polovnikovi a ostatnym "smrtelnikom" nie.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 07 Mar 2013, 11:38

Dufi ... poľovný pes prechádza mnohými skúškami a je vyvchovávaný pre pohyb v lese. Iste si si všimol, že žiaden poľovník nejde do lesa s rotvailerom, vlčiakom, či podobnými psami. Ak sa hlbšie pozrieš na túto problematilu, tak zistíš že ani poľovníci nepúšťaju voľne všetky druhy psov a nie vždy ho berú do lesa. Pes poľovníka je nástrojom a pomôckou. Aj pre to má výnimku do lesa . Už ako decko som chodil denno - denne do hájovne a videl som že nie vždy bral polesný psa zo sebou. A až keď sa budeš pohybovať s takýmto psom po lese, pochopíš aký to je rozdiel voči vypustenej neriadenej strele domáceho maznáčika .. Takýto pes sa správa ticho, nemá potrebu a neznačkuje všetko okolo seba, ani sa nepohne keď uzrie zver ( to by ho poľovník, či polesný pohnal keby mu ju plašil ! ) ... Ešte som nevidel za tie desaťročia v lese poľovného psa, ktorý by nepribehol k nohe keď psovod pískne, či zavolá ..

Iste, netvrdím že všetko je OK aj s poľovníkmi a psami - aj tam nájdeš nejakého idiota čo otvotí kufor na ML-ku a vypustí dvoch duričov na jar... Naozajstný polesný, či polovník to nespraví. Tak isto nájdeš na ceste idiota čo predbiehajú v zatáčke na celej čiare ... a podobne.

Je to všetko o rešpekte a uvedomení si, že ty sa môžeš z lesa ( aj pes ) zobrať preč domov, do tepla, k plnému tanieru, do postele - ale tá zver čo tam žije to spraviť nemôže. Ak ju vydurí čokel z miest kde sa pasie, či z ležoviska, stáva sa - keby som hľadal paralelu v ľuďoch - bezdomovcom! Ona je tam doma a mali by sme sa adekvátne správať - ako hostia. Ten kto naozaj trošku pozná les a jeho zákonitosti vie o čom píšem. Napríklad ak vystresuješ zver a vyplašíš ju od krmelca .. trvá 2 až tri dni lež sa začne vracať, aj napriek tomu že je snehu po pás a je hladná. Ale ak necháš psa aby pooscával ten krmelec ( a okolie ) tak tam nenájdeš ani chlp a čerstvé stopy aj týždeň ...

howgh
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Mar 2013, 11:48

TO Dufi:

Ocenujem tvoj naturalisticky pohlad na veci. Aj tvoje vnutorne pohnutky ohladom nazoru ktory prezentujes. Su to zaujimave a hlavne plne slova. Ale.... Nesuhlasim s niektorymi tvojimi nazormi. Hlavne: ,,je na zvazeni kazdeho majitela ako ma vychovaneho psa.." Neovladatelny a volne pohybujuci sa pes v lese nema co robit. To je nazor podla mna väcsiny ludi co vidia do problematiky. Odhliadnuc od toho ze ty osobne nevydis dovod nemat volne pusteneho psa je vela relevantnych dovodov preco je to tak ze volne sa pohybujuci psy do lesa nepatria. Pisalo sa tu o tom uz dost. Moj nazor som uz prezentoval. Pes co sa neda odvolat zo stopy ci z nahanacky nepatri nikde nie to do lesa.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 07 Mar 2013, 11:57

to root: polovny pes mozno prechadza mnohymi skuskami...polovnicky vsak nie..aby som upresnil, nie kazdy pes polovnika prechadza skuskami. Bavme sa o "dobrych" a "zlych" polovnikoch a vtedy sa mozme bavit o "dobrych" a "zlych" psoch a plynule prejdem ku "dobrym" a "zlym" navstevnikom lesa, cim sa dostavam to juraj: ,,je na zvazeni kazdeho majitela ako ma vychovaneho psa.." tak ako je na zvazeni kazdeho cloveka ci do toho lesa ide a ci sa v nom vie spravat, rovnako ako je na zvazeni kazdeho polovnika ci je to skutocny milovnik a ochranca prirody alebo len sprosty pecienkar. Kadrujeme tu veci podla poctu noh ci podla preukazov..zial, u mna taketo kadrovanie neprechadza. Na druhu stranu z XY vecami co ste napisali suhladim. Nechcel som virit stary prach..je to otazka kt. sa neda vyriesit pravidlami..i ked sa nejakymi musi. Vidim a som rad, ze mate na veci svoj nazor a viete si ho rozumne obhajit. Zacinam mat naozaj radost, ze som tento portal nasiel :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 07 Mar 2013, 12:41

Dufi, aj keď som už uzavrel ( pre mňa ) túto debatu, poruším pravidlo a zareagujem. Poľovný pes a poľovnícky je pre mňa iba rozdiel v termíne. Myslím že zákon jasne píše o tom že do revíru môže ( poľovný, či poľovnícky ) pes iba po tom až urobí nejaké skúšky .. Práve to minimum aby sa osvedčilo či sa vie správať a aby sa správal ako sa má ..

Možno niekoho zaujme moja skúsenosť z detstva so psom poľovníka. Viem že pes pána polesného ( do hájovne som denno - denne chodil cca 2 km pre čerstvo nadojené kravské mlieko zopár rokov ) vedel presne čo sa deje. Stačilo aby pán na odchode nepodržal zadnú bránku, kade vychádzal do lesa a pes "zostal" .. Nakoľko som nie raz s ním behal po lese, viem že stačilo spomenúť "líštičku" keď bolo treba prečistiť revír a jazvečík sa išiel uthnúť aby okolo chodníka prekutrával húštiny a snažil sa nejakú poduriť. Inak sa od nohy ani nepohol, všetko dával na javo "hlásením" .. ak spozoroval niečo ( zver ), tak si sadol pred nás dvihol vysoko hlavu ňufákom smerom kde bola zver a pozoroval či sme si ho všimli, keď zbadal že áno, začal sa opäť správať normálne.. Už vopred som vedel že niekto ide oproti nám ( aj keď ho nebolo vidieť ešte ) .. lebo pes začal pobehovať hore dolu cca 2, 3 metre a vrtieť chvostom ... Inú situácou čo som zažil - narazili sme na diviakov, čo sa v babom lete vyvaľovali s plnými pupkami .. stačilo ak povedal " poňaháňaj ich, lenivcov" a psisko, jak bol malý, rozbehol sa ako guľa a s veľkým štekotom ich rozohnal .. podotknem ale že sám vedel kedy dosť ( zopár desiatok metrov ) .. a vrátil sa celý natešený že videl zopár dvihnutých chvostov ... :wink:

Neviem ako, ale stále si myslím že ten jazvečík vedel a rozumel čo jeho pán chce. A takto vycvičeného psa nemá ani ten najlepší kynológ, Jednoducho je to dané aj rasou a aj tam sa robí výber a ten pes "vyrástol" v lese. Nechodil do neho náhodne sa hrať. Viem že pre toho jazvečíka ( ako šteňa ) bol polesný až niekde na Libave ..

Viem že jedna lastovička jar nerobí... mám skúsenosť aj s inými a viacerími psami poľovníkov .. tiež sa správali naozaj inteligentne, ak to môžem tak nazvať. Aj keď nie som odborník na psov viem že doma, či v nejakom kynologickom klube tak psa nevychováš !

Toľko k téme.

Zároveň ale podotknem, že ma zaráža, nenašiel som nikde tému ( aj keď sa o tom miestami okrajovo, či čiastkovo píše ) o tom ako by sme sa mali správať MY v lese :D Teda ešte som na ňu nenarazil. Pokiaľ sa mýlim, ospravedlňujem sa. Lebo ma vytáča do nepríčetnosti, ak nájdem stopy v prírode po niekom, kto do nej chodí, aby si užil, zrelaxoval, potešil zmysly, oddýchol ( je jedno aký je dôvod ) a pri tom sa správa k nej arogantne...

Poslená skúsenosť z pred pár týždňov, hneď zo začiatku tohto roka ... narazil som na Slovensko - Moravskom pomedzí na stopy po bushcrafteroch. Boli traja, prišli smerom od Sidónie ( smerom k Vršatským Bradlám ) a nad Krivoklátskymi lúkami byvakovali .. presne podľa múdrych knižiek spravili tri ležoviská okolo ohňa z čečiny. Všetko OK, zahasili oheň ako sa patrí, dokonca aj odpadky zobrali zo sebou. Mali ale šťastie že som nešiel o pár hodín skôr. Zostalo totiž po nich za pol vlečky nasekanej čerstvej čečiny - z mladých, odhadom tak 15 až 20 ročných stromov - Oholili takmer dokonale 7 kmeňov a ďaľších 10 bolo poobsekávaných ako frontový vojaci.. zmizli smerom na Nedašov .. Veľmi rád by som ich stretol :twisted:

to už je ale iná téma a sem nepatrí.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Mar 2013, 13:04

Pripada mi podakovat za prispevok malo uctive a preto si dovolim aj ja este zareagovat. Uz od mala robim zo psami. Moje hlavne zameranie bolo farbiarcenie. No a nieco mam nabehane aj za duricmi ci brlloharmi... :D To co tu pise priatel root je bohapusta pravda. Su to slova z lesa a z priameho kontaktu so psami. Je uuuplne ine a neporovnatelne ako sa sprava polovnicky pes v terene a ako sa tam sprava pes domaci obcas v lese venceny. Ak by som mohol prirovnat tak pouzijem seba vo velkom meste a seba na dedine ako priklad. Ked som vo velkom meste inak vnimam vsetko okolo. Vsetko je nove zeujimave krasne a aj hnusne zaroven. Ked vidim tie mestske lane a srny tak by som hned vsetko znackoval aj ja.... 8) A to som slusny chlapec.. O:) Tak isto ak som vo svojom tak uz poznam vsetky zvuky, vone, pohlady susedov... To je to iste ako s blchacmi. Polovneho psa len tak nieco nevyvedie z miery. Je zvyknuty na vsetky vzruchy a ine rusive elementy v prostredi kde pracuje. Taky peso prechadzkovy je uuuplny opak. Je zvedavy na vsetko... Na kazdy pohyb na kazdu vonu. Nebudem sa rozpisovat. Kto chce pochopi.... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod opossum » 07 Mar 2013, 14:32

hm, zbežne som prečítal túto tému a tiež musím zareagovať :) Téma sa nesie v duchu psíčkari versus poľovníci. Ale čo mám povedať ja, obyčajný človák, ani poľovník nie som, ani psíčkar, mierumilovný človek, dosť intligentný na to, aby som zámerne dráždil nejakého voľne pobehujúceho psa...a to som bol dva krát obeťou napadnutia psa, raz nemeckým ovčiakoma raz dobermanom. Nebudem tu rozpisovať podorbnosti, ale ani raz som nezažil korektný prístup zo strany majiteľov takýchto psov. A to nespomínam množstvo ohrození zo strany psov, kedy som stihol uniknúť na bicykli...Ja sa ako obyčajný cicavec, oveľa pomalší (a na starobu už ozaj oveľa slabší) ako bežný pes, cítim takmer ako ohrozený druh...A páni psíčkari (tí egoistickí, neporiadni a nevychovaní) dajú pri takom konflikte vždy prednosť svojmu psovi, až potom cudziemu človeku. O čom je teda tá "láska ku zvieraťu"? O tom, že človek je až na druhom mieste? Kto tu koho vlastne obmedzuje a ohrozuje?
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 07 Mar 2013, 14:39

Dokonca 2x sa stalo že na nás pes útočil keď sme bajkovali spolu .. ak si ešte pamätáš a starecký tras ti to nevytriasol zo spomienok :lol: Pes cvakal zubami po mojej nohe jak divý, ty si sa rehotal, lebo som si v zjazde na prachu a šotoline musel jednu nohu strkať až za ucho, inak by sa mi ten ( odhadujem ) 30 kilový čokel zavelil na lýtko .. a majiteľ vykrikoval striedavo na psa aby sa vrátil ( ten prdel na neho ) a na mňa - presviedčal ma o tom že ten pes sa chce iba hrať .. Našťastie som mu neuveril :-) Len som prosil Pána Boha aby mi ten blcháč nestčil pracku do predného kolesa, alebo krk medzi koleso a rám jak trielil popri mne ...

Veľa ľudí sa zaujíma prečo chodím do hôr s bo ( palicou ) .. jednou s príčin sú blbí psi a ešte blbší majitelia blbých psov.
Naposledy upravil root dňa 07 Mar 2013, 14:52, celkovo upravené 2
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod opossum » 07 Mar 2013, 14:48

vidíš, to mi už vyfučalo z hlavy, asi preto, že som nebol v ohrození ja. Ale podobných zážitkov mám neúrekom. A musím sa priznať, že mám zo psov strach. Z ich nevypočítateľnosti. Uznám, že majú svoje určité inštinkty, že napríklad ako lev sa aj pes pustí za unikajúsim bežcom alebo cyklistom. To chápem. Ale nechápem, prečo ich nezodpovední majitelia púšťajú mimo sovju záhradu a dom bez náhubku voľne na ŠTÁTNU cestu (nehovorím na poľné cesty medzi kopanicami). A tiež nepochopím, prečo ma napadne pes, ktorý je mimo svoje "teritórium" (záhradu, dom). voľne pustený, majiteľ neznámo kde, keď ja sa úplne pokojne presúvam 200 od neho...rozbehne sa ku mne a napadne ma...Keby som mal nejakú adekvátnu zbraň, tak ju určite použijem....
A keď sme pri tých plemenách, nie som odborník na psov, ale najhoršie skúsenosti mám so strážnymi psami, ako sú NO, doberman, rotwailer...Tí sa správajú vonku ako by boli pánmi sveta, pokiaľ nie sú dostatočne vycvičení, čo vôbec nie je na Slovensku zriedkavosťou. Takže si myslím, že pri tom množstve psov, ktoré sa na Slovensku vyskytujú, by mali byť aj prísnejšie pravidlá vôbec na vlastnenie psa. Je to podobné ako s vodičským preukazom - tiež vozidlo "neovládateľné" neskúseným vodičom je nebezpečné pre okolie...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 07 Mar 2013, 15:48

opossum píše:vidíš, to mi už vyfučalo z hlavy, asi preto, že som nebol v ohrození ja. ...

S tym preukazom plne suhlasim. Samozrejme tak aby to bol naozaj adekvatny preukaz...nie ako zbrojny pas na Slovensku, ktory moze mat pomaly kazdy blbec. Ak by nadobudnutie takehoto opravnenia dobre fungovalo, bol by to velky krok vpred k obmedzeniu nezodpovednosti chovatelov psov. Hlavne plemien s teritorialnymi instinktami, ktore tu boli spomenute. Diky chlapi za fajn diskusiu. V mnohom mate veru pravdu.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod tatinko » 08 Mar 2013, 07:25

root píše:Ten kto si váži les, voľného psa doň brať nebude. V lesoch za Uralom, či v Kanade to nevadí. Každý kto ...


Podľa mňa sú oveľa väčšia škodná ako pes v lese motorkári, štvorkolkári a ľudia čo do prírody nepatria(ktorých je väčšina).
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod root » 08 Mar 2013, 09:34

vieš, tento argument nebudem komentovať. Možno by som bol inak dosť osobný a nepríjemný.
Iba budem premýšlať ako ty v inej súvislosti"

Podľa tvojho mentálneho postupu môžeš kľudne chodiť kradnúť raz za týždeň do obchoďáku. Však naši politici sú podstatne podstatne väčší zlodeji, nezaobeajú sa desiatkami, či stovkami eur, ale rovno miliónmi, okradli nás o miliardy... A keďže sú väčšia škodná ako ty ..... :roll:

A ďaľšia súvislosť: Predstav si že tak budú uvažovať desiatky, potom stovky, .. tisíce drobných zlodejov ...

Do prírody ( lesa ) nepatrí ani doma chovaný pes, rovnako ako motorkáti, štvorkolkári, ... Prečo som už myslím dostatočne jasne naznačil.

Skúsim ešte jednu paralelu, možno ťa prinúti pozrieť sa na problém aj z iného uhlu pohľadu, Vidím že si TATINKO .. Teda asi vieš čo to je vychovávať decko... Predstav si že ho žena, unavená, unaháňaná po celom dni večer nakojí a ono konečne zaspí .. Vtom sa ozve poriadna rana z delobuchu, decko sa v strachu preberie, vreští, unavená manželka si nemôže ľahnúť spať, dve hodiny čičíka decko .. a keď sa zdá že konečne bude všetko ako má byť, opäť rana ...

A ten sused ti povie: Však sa nikomu nič nestalo !!!!!!!!!! A však druhí ( trebárz Amíci ) hádžu tisíc krát silnejšie bomby, ktoré dokonca zabíjajú a to je predsa ix krát horšie ..

BUM !!!!!!!!!!!!!! Decko opäť vreští ... A to nevykreslujem situáciu, kedy by si ho musel vytrhnúť z postielky a utekať .... alebo zájdem do extrému - predstav si že ti tehotnú manželku 2 týždne pred pôrodom len tak z plezíru naháňa uslintaný blcháč.... Viem, pán tvorstva sa považuje za niečo viac ako ostatné živé... To je to čo ho pomaly, ale isto privádza na okraj záhuby :-/

Tá divá zver je v lese doma, stovky druhov fauny musia každý rok vychovať potomstvo ... A pripraviť sa na zimu aby ju prežili .. Ten les je ich domov, patrí im, tam žijú a nemajú kde inam ísť! .. atď... Myslím že to pochopíš. A ak nie, je mi škoda sa vôces ďalej zaoberať vecou...


howgh
Naposledy upravil root dňa 08 Mar 2013, 11:28, celkovo upravené 2
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 08 Mar 2013, 11:25

Ono kazdy zasah do prirody je zasah. Ci uz je to pohyb clovek, dobytka, psa, motorky,... Kazdopadne suhlasim s napisanym a tiez chapem napisane vyssie. Aby sa to udrzalo na rozumnej miere, je nutne mat nad hlavou pisany zakon ako aj moralny zakon. Ten prvy pre ignorantov, ten druhy pre nas. :P Takze objednavam stopovacku a uz budem velmi premyslat, ci a kde psovi dovolit trochu vybehu bez spagatu :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod tatinko » 10 Mar 2013, 18:30

Podľa mňa sú oveľa väčšia škodná ako pes v lese motorkári, štvorkolkári a ľudia čo do prírody nepatria(ktorých je väčšina).


Netvrdim, že voľne pobehujúci pes je v lese "doma", iba to, že v lese je z môjho pohľadu najväčšia škodná človek.
Inak psa mám v lese vždy na vodítku a cíti sa tam aj tak dobre(aspoň sa tak tvári).
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Chesus » 10 Mar 2013, 18:52

Ja by som sa trocha vrátil k jadru témy ak sa nenahneváte :) Rád by som sa opýtal, ako riešite nocovanie hafana? Zvlášť ak je chladno? Totižto chceli by sme s kolegom vziať v apríli na jednu alebo dve noci do Polonín so sebou kolegovu buletriérku. Nemáme ale celkom predstavu, čo s nou v noci. Nie je to síce velký pes, ale ani dosť malý na to aby sa vošiel k niekomu z nás do spacáku. Ako to riešite vy, ktorí chodíte s hafanmi aj na noc?
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron